Modernizacja istniejącego oświetlenia dróg na terenie gminy Szumowo
Gmina Szumowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00544816
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00544816/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-14 13:30
- Lokalizacja
- Szumowo, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d6c5d3f9-e244-4144-897d-094f4c7401b0
- Identyfikator
- 7231629753
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00544816 z dnia 2024-10-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Modernizacja istniejącego oświetlenia dróg na terenie gminy Szumowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szumowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670290
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja
1.5.2.) Miejscowość: Szumowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-305
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szumowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: ug-szumowo.pbip.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d6c5d3f9-e244-4144-897d-094f4c7401b01.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja istniejącego oświetlenia dróg na terenie gminy Szumowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6c5d3f9-e244-4144-897d-094f4c7401b0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00544816
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00221340/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Modernizacja istniejacego oświetlenia dróg na terenie gminy Szumowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00495515
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1000000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia dróg w miejscowościach na terenie Gminy Szumowo, polegająca na wymianie istniejących opraw oświetleniowych na oprawy oświetleniowe ze źródłem światła LED oraz wymiana szaf sterowniczo – licznikowych SO.
1) Opracowanie zakresu modernizacji na poszczególnych jednostkach zgodnie z określonymi przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego - PGE Dystrybucja S.A. warunkami.
2) Wykonanie projektu oraz uzgodnienie projektu z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego - PGE Dystrybucja S.A.
3) Demontaż i montaż nowych 840 szt. istniejących opraw.
4) Demontaż i montaż nowych szaf sterowniczo – licznikowych SO – 48 szt..
5) Dostawa opraw oświetleniowych ulicznych LED, zgodnych ze złożoną ofertą, o parametrach zgodnych z Opisem Przedmiotu Zamówienia oraz wytycznymi programu „Rozświetlamy Polskę”, a w szczególności: Instalowane oprawy oświetleniowe muszą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i, obowiązek użycia przez wykonawcę nowych opraw wyprodukowanych na terenie Unii Europejskiej.
6) Wykonanie pomiarów skuteczności ochrony przeciwporażeniowej,
7) Wykonanie pomiarów natężenia oświetlenia dla wskazanych przez Zamawiającego odcinków modernizowanego oświetlenia,
8) Wykonanie pomiarów mocy zainstalowanej oraz cos φ dla wszystkich zmodernizowanych obwodów oświetlenia, potwierdzających deklarowany współczynnik mocy opraw oświetleniowych oraz minimum 50 % redukcje mocy zainstalowanej.
9) Wykonanie projektów czasowej organizacji ruchu wraz z jej wprowadzeniem, jeśli są wymagane, o ile jest to konieczne z tytułu zajęcia pasa drogowego;
10) Wykonanie dokumentacji powykonawczej dla opraw podlegających wymianie, w stopniu niezbędnym do uzyskania bezusterkowego odbioru przez Zamawiającego.
11) Wykonanie tablicy informacyjnej o dofinansowaniu zadania ze środków Funduszu Inwestycji Strategicznych – Rozświetlamy Polskę.
12) Wymagany okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy – zgodnie z deklaracją Wykonawcy, nie mniej niż 5 lat. Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – zgodnie z deklaracją Wykonawcy, nie mniej niż 5 lat . W ramach gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania w stanie niepogorszonym parametrów technicznych i użytkowych zamontowanych urządzeń uzyskanych w wyniku realizacji zadania. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne w ww. okresie niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Udzielając gwarancji Wykonawca zapewnia bezpłatne czynności przeglądów gwarancyjnych w okresie udzielonej gwarancji na cały przedmiot zamówienia, koszt ten wykonawca winien uwzględnić w wynagrodzeniu. Przeglądy będą się odbywały minimum raz w roku chyba, że gwarancja producenta danego urządzenia, materiału wymaga częstszych przeglądów gwarancyjnych.
13) Wykonawca na własny koszt powinien usprawnić istniejące sieć oświetleniową w następujący sposób
- wymienić wszystkie przewody zasilające od oprawy do złącza bezpiecznikowego
- wymienić wszystkie złącza bezpiecznikowe z bezpiecznikiem
- wykonać kompensację mocy biernej pojemnościowej we wszystkich SO( 48 szt.)
- dokonać wyniesienia układów pomiarowo-rozdzielczych poza rozdzielenie niskiego napięcia stacji transformatorowej
- wymienić wszystkie istniejące stare SO na nowe według wymagań zakładu energetycznego lokalizacja według dołączonych mapek
- wyposażyć wszystkie SO w nowe układy sterujące oraz urządzenia ograniczające prąd rozruchowy(softstart)
14) Wykonawca jest zobowiązany wykonać przedmiot zamówienia spełniając wymagania ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn. zm.) i innych ustaw oraz rozporządzeń, Polskich Norm, zasad wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. Zamawiający informuje również, że jest zobowiązany stosować reguły wynikające z ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320).
15) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
71355200-3 - Wykonywanie badań
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia| 2024-10-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |