Remont chodnika w ul. Górnej w Otwocku.

Gmina Otwock

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00545314
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00545314/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-14 15:20
Lokalizacja
Otwock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6ba305fa-eb49-11ee-b4e0-4ac387c144e3
Identyfikator
5321007014
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógWyrównywanie terenuRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych

Wykonawcy

1 przyznane

ADRIANA SIKORSKAKołbiel, PL · lot 0
876 517,29 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00545314 z dnia 2024-10-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont chodnika w ul. Górnej w Otwocku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Otwock

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013268770

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 5

1.5.2.) Miejscowość: Otwock

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@otwock.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.otwock.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://otwock.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont chodnika w ul. Górnej w Otwocku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6ba305fa-eb49-11ee-b4e0-4ac387c144e3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00545314

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00259782

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.11.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Na przedmiot umowy składa się: Wykonanie przedmiotu zadania zgodnie z dokumentacją projektową.
3.2.Opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa.
3.4 Do obowiązków Wykonawcy należy::
1) wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z dokumentacją projektową pod nadzorem osoby posiadającej stosowne uprawnienia budowlane,
2) ubezpieczenie budowy,
4) Regulacja urządzeń znajdujących się w pasie drogowym z dostosowaniem wysokościowym w uzgodnieniu z właścicielami sieci.”
5) oczyszczenie i modernizacja istniejącego systemu odwodnienia wraz z uszczelnieniem pianką i wymianą w włazów na krawężnikowe (w przypadku krawężników ze światłem),
6) odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego wg projektu stałej organizacji ruchu,
7) opracowanie i wprowadzenie organizacji ruchu na czas prowadzenia robót,
8) powiadomienie z 7 dniowym wyprzedzeniem o terminie rozpoczęcia robót, wszystkich gestorów sieci oraz powiadomienie Zamawiającego o wykonaniu tych czynności,
9) prowadzenie robót pod nadzorem uprawnionych przedstawicieli gestorów sieci,
10) zabezpieczenie terenu budowy oraz sąsiednich obiektów, w tym drzew nieprzeznaczonych do wycinki, przed zniszczeniem w wyniku prowadzonych robót,
11) zapewnienie stałego nadzoru i kontroli prowadzonych robót,
12) zapewnienie bieżącej obsługi geodezyjnej oraz inwentaryzacji geodezyjnej wykonanych prac,
13) organizacja zaplecza budowy,
14) zgłaszanie przez kierownika budowy przedstawicielowi Zamawiającego oraz inspektorowi nadzoru do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu,
15) wykonanie wszystkich istniejących w terenie zjazdów i dojść do furtek z dopasowaniem wysokościowym,
16) wykonanie cięć pielęgnacyjnych drzew i krzewów oraz oczyszczenie pasa drogowego,
17) wyznaczenie strefy ochronnej wokół drzew (obejmujące zasięg korony lub co najmniej 1,5 m od każdego z pni), w których nie należy prowadzić prac ziemnych, poruszać się ciężkim sprzętem i składować materiałów,
18) obudowanie pni drzew np. deskami w celu ich ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi,
19) ręczne wykonywanie robót (np. wykopów) w obrębie systemów korzeniowych,
20) cięcie korzeni drzew i krzewów z obowiązkowym uwzględnieniem poniższych zasad:
a) cięcie tak, aby powierzchnia ran była jak najmniejsza, gładko i ostrym narzędziem, rwanie i szarpanie korzeni jest niedopuszczalne,
b) zapewnienie nawadniania – nie należy pozostawiać obciętych i odsłoniętych korzeni do wysychania, należy je okryć np. jutą do czasu zasypania lub wykonać przy nich ekran wypełniony substratem glebowym. Okrytym korzeniom należy zapewnić odpowiednią wilgotność poprzez regularne nawadnianie,
21) uzgodnienie z operatorem dostępu do posesji celem wywozu nieczystości stałych,
22) rekultywacja przyległego terenu z humusowaniem i obsianiem trawą,
23) wykonanie niezbędnych robót towarzyszących i czynności formalno-prawnych umożliwiających przekazanie wykonanych obiektów do eksploatacji, w tym, między innymi, odbiorów technicznych, a także sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej
z zaznaczeniem wprowadzonych zmian,
24) wykonanie wszystkich innych prac nie ujętych w umowie oraz prac towarzyszących, niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, w tym zabezpieczenie terenu podczas prowadzenia prac oraz uporządkowania terenu w rejonie wykonywanych prac po ich zakończeniu,
3.4. Przedmiot zamówienia będzie wykonywany zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz na warunkach ustalonych z Wykonawcą na podstawie umowy.
3.5. W trakcie przygotowywania oferty Wykonawca winien dokonać wizji lokalnej na terenie prowadzenia przyszłych prac, wszelkie niezgodności opinii ze stanem istniejącym są ryzykiem Wykonawcy i nie są podstawą do roszczeń o dodatkowe koszty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 842094,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1044747,53 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 876517,29 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AS - BRUK ADRIANA SIKORSKA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5321837974

7.3.3) Ulica: Gadka ul. Strażacka 88

7.3.4) Miejscowość: Kołbiel

7.3.5) Kod pocztowy: 05-340

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 876517,29 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-10-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane