Studium wariantów rozwiązań dla Skweru im. O. i A. Małkowskich
Miasto Stołeczne Warszawa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00545401
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00545401/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-14 16:14
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-333bb2fb-4431-4415-84f7-3d8aaadf085b
- Identyfikator
- 5213748392
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00545401 z dnia 2024-10-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Studium wariantów rozwiązań dla Skweru im. O. i A. Małkowskich
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365421948
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Hożej 13A
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-528
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zzw.waw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zzw.waw.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-333bb2fb-4431-4415-84f7-3d8aaadf085b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Studium wariantów rozwiązań dla Skweru im. O. i A. Małkowskich2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-333bb2fb-4431-4415-84f7-3d8aaadf085b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00545401
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00497719
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 98/TP/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 85664,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Studium wariantów rozwiązań dla Skweru im. O. i A. Małkowskich.
2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 6) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) w związku art. 387 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 1061) oraz art. 64 w związku z art. 16 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320).Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 16 pkt 1 oraz art. 64 ustawy Pzp.
W dniu 01.10.2024 r. o godzinie 11:30 upłynął termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu. Podczas etapu otwarcia ofert za pomocą narzędzi elektronicznych przy użyciu Platformy e-Zamowienia, dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. wystąpił problem techniczny z otwarciem niektórych ofert dołączonych do niniejszego postępowania. Należy wskazać, że na oficjalnej stronie portalu nie było żadnych informacji o pracach serwisowych prowadzonych na ogólnodostępnej bezpłatnej platformie e-Zamówienia, zaś czynność otwarcia ofert była utrudniona w dniu 01.10.2024 r.
W postępowaniu zostały złożone 2 oferty (według wygenerowanego raportu z przebiegu otwarcia ofert). W trakcie czynności otwarcia ofert, Zamawiający stwierdził, iż 1 złożona oferta zawiera pusty folder, co uniemożliwiło Zamawiającemu odczytanie niezbędnych informacji.
Jednocześnie w dniu 02.10.2024 r. jeden z uczestników postępowania, zgłosił Zamawiającemu że złożył kompletną ofertę, na co ma potwierdzenie, informując przy tym, że otrzymał informację od operatora platformy e-Zamowienia, że nastąpiły problemy techniczne, podczas których Zamawiający widzieli złożone oferty jako puste. Zasugerował, przy tym, że Zamawiający powinien w tej sytuacji zgłosić się do operatora w celu odzyskania złożonej oferty.
Wskazać należy, że Zamawiający zwrócił się do operatora platformy poprzez system „zgłoszenia problemu”, z prośbą o informację czy w dniu 01.10.2024 r. na platformie e-Zamowienia występowały problemy techniczne. W odpowiedzi na powyższe Zamawiający uzyskał odpowiedź o następującego treści: „Prace nad naprawą problemu trwają, jednak ta usterka wymaga cofnięcia otwarcia etapu, by można było przywrócić ofertę” przy czym w związku z zaistniałą sytuacją, proszono o zgodę na cofnięcie etapu.
Zamawiający, po analizie zaistniałego problemu, mając na względzie opóźnienie związane z naprawą wadliwie działającego sytemu otwarcia ofert w postępowaniu, czego konsekwencją byłoby powtórzenie czynności otwarcia ofert oraz dalsze procedowanie w zakresie dokonania badania i oceny ofert, ewentualne uzupełnienia dokumentów i oświadczeń oraz wezwanie Wykonawcy, którego oferta zostałaby najwyżej oceniona do złożenia podmiotowych środków dowodowych pociągało by to za sobą opóźnienie w przeprowadzeniu procedury wyłonienia Wykonawcy, który złożył najkorzystniejszą ofertę o co najmniej 3 tygodnie. Mając na względzie termin realizacji przedmiotu zamówienia, który został określony poprzez wpisanie konkretnej daty tj. do dnia 13 grudnia 2024 wynikającej z faktu, iż finansowanie zabezpieczono ze środków bieżących których wydatkowanie powinno się zakończyć w roku budżetowym 2024 r. (...)
Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania, pełne uzasadnienie unieważnienia znajduje się w dokumentach zamówienia, dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
| 2024-10-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |