Dostawa samojezdnego podnośnika przegubowo-teleskopowego koszowego

Gmina Olsztyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00545523
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00545523/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-10-15 07:05
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d23bb9c2-e33b-43ed-938d-679b37eaf447
Identyfikator
7393847026
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Podnośniki i przenośniki

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00545523 z dnia 2024-10-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa samojezdnego podnośnika przegubowo-teleskopowego koszowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olsztyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742362

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Jana Pawła II 1

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-101

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@olsztyn.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://umolsztyn.bip.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d23bb9c2-e33b-43ed-938d-679b37eaf447

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa samojezdnego podnośnika przegubowo-teleskopowego koszowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d23bb9c2-e33b-43ed-938d-679b37eaf447

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00545523

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00513742

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: HO.5.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samojezdnego podnośnika przegubowo-teleskopowego koszowego z roku produkcji 2024. Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagane stosownymi przepisami polskiego prawa wymagania dopuszczające go do użytkowania wraz z czynnością rejestracji UDT.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do wzoru umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42417000-2 - Podnośniki i przenośniki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego postępowania przeznaczył kwotę w wysokości 570.000,00 zł. W przedmiotowym postępowaniu złożono 2 oferty, jedna oferta opiewała na kwotę 517 633,20 zł., druga oferta na kwotę 761.739,00 zł. Oferta z najniższą ceną w wyniku badania i oceny ofert została odrzucona w oparciu o art. 226 ust.1 pkt 5 Ustawy Pzp jako niezgodna z warunkami zamówienia. Natomiast druga z ofert o wartości 761.739,00 zł znacznie przekroczyła kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia i faktycznie może przeznaczyć. Zamawiający nie ma możliwości na zwiększenie środków finansowych do tej kwoty. Z uwagi na tak duże różnice i brak możliwości zwiększenia środków finansowych, odstąpiono od prowadzenia dalszego badania i oceny oferty ponieważ oferta z najniższą ceną nie mieści się w kwocie jaką Zamawiający przewidział na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp. bez przeprowadzenia wyboru najkorzystniejszej oferty.
2024-10-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy