CUW.26.10.2024 "Budowa EkoOgrodu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białogardzie" w ramach udzielonego dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W BIAŁOGARDZIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00546316
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00546316/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-15 11:21
Lokalizacja
Białogard, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8fec7ed0-2704-4d74-a8a4-90019be63a92
Identyfikator
6722097265
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie oczyszczania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty w zakresie kształtowania parkówWyposażenie parków i placów zabawUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

KAZIMIERZ LIGUSBiałogard, PL · lot 0
237 390 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00546316 z dnia 2024-10-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
CUW.26.10.2024 "Budowa EkoOgrodu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białogardzie" w ramach udzielonego dofinansowania
z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W BIAŁOGARDZIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387416976

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 18

1.5.2.) Miejscowość: Białogard

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 0943579350

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: cuw@bialogard.info

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.cuw.bialogard.info

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8fec7ed0-2704-4d74-a8a4-90019be63a92

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność rachunkowo-księgowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

CUW.26.10.2024 "Budowa EkoOgrodu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białogardzie" w ramach udzielonego dofinansowania
z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8fec7ed0-2704-4d74-a8a4-90019be63a92

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00546316

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00292352/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa EkoOgrodu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białogardzie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00408520

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CUW.26.10.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 171763,74 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie robót budowlanych oraz zakup i montaż małej architektury w formie „zaprojektuj i wybuduj”, obejmujących utworzenie całorocznego EkoOgrodu na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul.Świdwińskiej 7 w Białogardzie (działka ewidencja nr 19 obr. 017 miasta Białogard).
2. Przedmiotem zamówienia w formule „zaprojektuj i wybuduj” jest (zgodnie z programem funkcjonalno – użytkowym):
2.1 Opracowanie dokumentacji projektowej, w tym:
1) Projektu budowlanego w celu złożenia w Starostwie Białogardzkim i uzyskania zaświadczenia o braku sprzeciwu do wykonania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę;
2) Zapewnienie pełnienia przez Wykonawcę czynności nadzoru nad wykonaniem robót budowlanych i montażowych;
2.2 Wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, decyzjami administracyjnymi i obowiązującymi przepisami, wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (o ile taki obowiązek został nałożony obowiązującymi przepisami i/lub wydanymi
decyzjami zezwalającymi na wykonanie robót budowlanych).
W ramach robót budowlanych (zgodnie z programem funkcjonalno użytkowym) przewidziano utworzenie całorocznego EkoOgrodu na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Białogardzie, w tym:
1) Prace przygotowawcze terenu o powierzchni 110 m2 (oczyszczenie, usunięcie humusu, wyrównanie)
2) Wykonanie ścieżek edukacyjnych i terenu utwardzonego pod wiatą o łącznej powierzchni 110 m2 z płyt chodnikowych o wymiarach 40x40x6 cm z obrzeżami;
3) Wykonanie ogrodu deszczowego o pow. 28 m2 + zakup i montaż podziemnego zbiornika na deszczówkę o pojemności min. 3000 litrów wraz z pompą. Ogród przewiduje się jako powierzchnię retencyjną oraz chłonną wykonaną jako obniżenie terenu porośniętego roślinnością. Przy doborze gatunkowym powinno się uwzględnić warunki nasłonecznienia, pory
kwitnienia i warunków glebowych. Zaleca się stosowanie gatunków rodzimych, odpornych na zanieczyszczenia, odpornych na zmiany klimatyczne oraz okresowe zalewanie. Dobór roślin powinien zapewniać atrakcyjny wygląd ogrodu przez cały rok;
4) Wykonanie nawierzchni trawiastej na powierzchni 101 m² z gotowej trawy z rolki;
5) Ułożenie geowłókniny oraz uzupełnienie terenu korą sosnową ok. 78 m² lub żwirem ok. 43 m²;
6) Zakup i montaż małej architektury w tym:
- 1 zadaszona wiata edukacyjna o wymiarach około 800 x 400 cm wykonana z drewna litego, sosnowego, struganego, szlifowanego na gładko, dwukrotnie impregnowanego, kanty fazowane., Zamontowana na kotwach metalowych w stopach betonowych z betonu B-25. Liczba słupów o wysokości 220 cm – 6 szt.. Dach dwu- lub cztero- spadowy wykonany z podbitki
dachowej grubości 17-19 cm, z łączeniem desek metodą pióro-wpust, pokrycie dachu gontem bitumicznym. Wiata powinna być wyposażona w rynny PCV;
- 6 szt. ławek zintegrowanych ze stołem z metalowym stelażem (stanowiące wyposażenie wiaty) wykonane z impregnowanego drewna olchowego na metalowym stelażu o wymiarze: 180 cm (długość) x 177 cm (szerokość) x 73 cm
(wysokość) +/-3 cm.;
- 5 szt. drewnianych ław z metalowym stelażem bez oparć – wykonanych z impregnowanego drewna olchowego. Każda
ławka o wymiarze: szerokość siedziska: około 45cm, długość ławki: około 180 cm i wysokość: około 46 cm;
- 2 szt. drewnianych ławek z oparciem na metalowym stelażu - wykonanych z impregnowanego drewna olchowego. Każda
ławka o wymiarze: szerokość siedziska: około 55 cm, długość ławki: około 180 cm i wysokość: około 65 cm;
- 4 szt. tablic/gier edukacyjnych w tym:
- Gra nr 1 - gra terenowa, której cel to połączenie w pary elementów graficznych umieszczonych na obrotowych panelach,
- Gra nr 2 - koło wiedzy o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Gra o dwustronnej ekspozycji - na awersie umieszczone powinno być koło z wybranym zakresem tematycznym, aby wprowadzić aspekt interaktywnej zabawy ruchowej. Natomiast rewers to pytania i odpowiedzi adekwatne do wyżej wspomnianej płaszczyzny tematycznej.
- Tablica edukacyjna nr 1 z dwoma panelami i sześcioma obrotowymi tabliczkami dwustronnymi o tematyce dendrologicznej, w tym biologii gatunków, cechom diagnostycznym wraz z określeniem zasięgu występowania.
- Tablica edukacyjna nr 2 - tablica dotycząca roli owadów zapylających w przyrodzie. Treść tablic i gier powinna być uzgodniona z Zamawiającym.
Konstrukcja gier i tablic powinna być wykonana z aluminium malowanego proszkowo, tabliczki dodatkowo zabezpieczone lakierem. Całość odporna na ogień, zabrudzenia i zadrapania. Mocowanie za pomocą kotew stalowych. Rozwiązanie musi być stylistycznie dopasowane do reszty projektowanych elementów; Wszystkie konstrukcje winny być zamontowane w
gruncie przy pomocy kotew stalowych i betonu B20. Wymagane drewno iglaste (sosna / świerk) impregnowane impregnatem, zabezpieczającym przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz korozją mikrobiologiczną, posiadającym aktualne zezwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym, w kolorze impregnatu: dębowym lub
brązowym. Elementy ruchome posiadać powinny obłe aluminiowe krawędzie i być wykonane w taki sposób, by uniemożliwić zakleszczenie oraz zapewnić bezpieczne użytkowanie.
- 1 kpl. Ścieżki sensorycznej (8 sekcji) - zbudowana z 8 pól o przybliżonych wymiarach 1,0 x1,0 m wypełnionych różnym materiałem pochodzenia naturalnego np: korą, kamieniami, szyszkami, mchem, słomą, trawą, piaskiem itp. Ścieżka i poszczególne pola muszą być ograniczone zaokrąglonymi obrzeżami betonowymi. Na spodzie należy ułożyć agrowłókninę
zapobiegającą przerastaniu chwastów. Boki ścieżki powinny być wykonane z drewnianych belek o średnicy 6 – 8 cm. - 2 szt. hoteli dla owadów (wykonane z drewna, wyposażone w zależności od specyfiki gatunków owadów w elementy pochodzenia naturalnego: tuby, rurki, słomę, trociny, liście, kamienie. Zakłada się, że hotele przeznaczone będą dla pszczół murarek, trzmieli, motyli i innych gatunków zamieszkujących hotele okresowo np.: biedronki, skorki) a także dla innych gatunków pszczół i os.; - 1 szt. stojącego metalowego karmnika dla ptaków, trwale zamontowanego w gruncie na słupku o wysokości
ok. 126 cm; - 10 szt. sześciokątnych drewnianych donic z drewna akacjowego w kształcie plastrów miodu (7 szt. donic o długości boku około 80 cm oraz 3 sztuki donic o długości boku około 50 cm). Donice powinny być wykonane z
pomalowanego olejem bezbarwnym drewna akacjowego (kantówka o wym. 60x60 mm), które jest drewnem twardym, odpornym na działanie czynników zewnętrznych. W dnie donic powinny znajdować się otwory umożliwiające odpływ wody.
- 6 szt. prostokątnych drewnianych skrzyń z drewna akacjowego o wymiarach: dł. 120 cm, szer. 70 cm, wys. 57 cm; - Zakup drzewek i wykonanie nasadzeń w tym: krzewy liściaste i iglaste: hortensja bukietowa odm. Limelight - 6 szt., tawuła japońska odm. Goldflame - 20 szt., krzewuszka cudowna - 5 szt., tawuła szara odm. Grefsheim - 4 szt., sosna górska odm. Pumilio - 5 szt., lilak Meyera odm. Palibin - 2 szt., trawy ozdobne: rozplenica japońska odm. Hammeln - 9 szt., trzcinnik ostrokwiatowy odm. Karl Foerster - 27 szt., turzyca Morrowa odm. Ice Dance - 9 szt., rośliny do ogrodu deszczowego: krwawnica pospolita - 10 szt., narecznica samcza - 10 szt., kosaciec syberyjski - 10 szt., turzyca szara - 10 szt., rdest wężownik - 10 szt., rabatki - heksagony: werbena patagońska - 20 szt., rozchodnik okazały odm. Brilliant - 12 szt., wrzosy lub krwawnik pospolity różowy - 30 szt., szałwia omszona - 10 szt., kocimiętka Fassena - 10 szt., jeżówka ogrodowa -10szt., rośliny cebulowe i jednoroczne: ok. 300 szt., 14 mb żywopłotów z ligustru zimozielonego w rozstawie co 30 cm.
7) Uporządkowanie terenu ogrodu oraz wykonanie nowych nasadzeń zieleni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 237390,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 237390,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 237390,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne GRAND Kazimierz Ligus

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6721006177

7.3.3) Ulica: Szosa Połczyńska 61

7.3.4) Miejscowość: Białogard

7.3.5) Kod pocztowy: 78-200

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Opracowanie dokumentacji projektowej, w tym projektu budowlanego w celu złożenia w Starostwie Białogardzkim i uzyskania zaświadczenia o braku sprzeciwu do wykonania robót budowlanych.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 237390,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

2024-10-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane