Przebudowa drogi gminnej Plebanowce - Nowowola (do granicy gminy Sokółka)
Gmina Sokółka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00547965
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00547965/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-16 09:31
- Lokalizacja
- Sokółka, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e3f4731c-fd65-45c4-b8bd-38f30cef5078
- Identyfikator
- 5451815942
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00547965 z dnia 2024-10-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Plebanowce - Nowowola (do granicy gminy Sokółka)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sokółka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659125
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Kościuszki 1
1.5.2.) Miejscowość: Sokółka
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-100
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 85 7110900
1.5.8.) Numer faksu: +48 85 7110911
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@sokolka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sokolka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e3f4731c-fd65-45c4-b8bd-38f30cef50781.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej Plebanowce - Nowowola (do granicy gminy Sokółka)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3f4731c-fd65-45c4-b8bd-38f30cef5078
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00547965
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00099603/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Przebudowa drogi gminnej Plebanowce - Nowowola (do granicy gminy Sokółka)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00495228
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PI.I.271.23.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa drogi gminnej Plebanowce - Nowowola (do granicy gminy Sokółka)”.
2. Zamówienie obejmuje wykonanie nawierzchni asfaltowej w ramach przebudowy drogi gminnej na odcinku od granicy gminy Janów na gruntach wsi Nowowola o łącznej długości 0,562 km. Projektowany odcinek drogi zaliczony jest do klasy technicznej D o prędkości projektowej 40km/h.
3. Zakresem niniejszego zamówienia objęte jest jedynie wykonanie robót budowlanych związanych z wykonaniem nawierzchni asfaltowej, części robót wykończeniowych oraz wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną stanowiącą załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 15 października 2024r. odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji na Przebudowę drogi gminnej Plebanowce - Nowowola (do granicy gminy Sokółka). Przed otwarciem ofert Zamawiający opublikował na stronie internetowej prowadzonego postepowania informację o kwocie na sfinansowanie zamówienia tj. 470 000,00 zł.W postepowaniu do upływu terminu składnia ofert tj. do 15 października 2024 r. do godziny 10:00 wpłynęły 2 oferty:
1) EKODROM Sp. z o.o., ul. Mirabelki 25, 16-300 Augustów, NIP 8461661689 REGON 200837482 – 783 718,95 zł brutto
2) PROBET Firma Drogowa Joanna Agnieszka Choćko, 15-694 Białystok – Fasty, ul. Szosa Knyszyńska 2, NIP 542-208-11-76, REGON 050616920 – 696 828,21 zł brutto
Wszystkie oferty złożone w postępowaniu znacznie przewyższają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie niniejszego zadania. Po dokonanej analizie budżetu Gminy Sokółka Zamawiający postanowił nie zwiększać kwoty na sfinansowanie tego zamówienia ze względu na brak środków na ten cel.
Mając na względzie powyżej przedstawione okoliczności Burmistrz Sokółki unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy tj.: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2024-10-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |