Modernizacja pomieszczeń w budynku komunalnym w miejscowości Guty

Gmina Wieliczki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00548098
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00548098/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-16 10:04
Lokalizacja
Wieliczki, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a2f6c77d-d875-44a0-9ef2-4e6fa3c2e0c4
Identyfikator
8471612155
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychWynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty elewacyjneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00548098 z dnia 2024-10-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pomieszczeń w budynku komunalnym w miejscowości Guty

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wieliczki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671337

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipowa 53

1.5.2.) Miejscowość: Wieliczki

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-404

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wieliczki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: wieliczki.bipgmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_wieliczki/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


administracja samorządowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja pomieszczeń w budynku komunalnym w miejscowości Guty

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2f6c77d-d875-44a0-9ef2-4e6fa3c2e0c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00548098

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00003186/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Modernizacja pomieszczeń w budynku komunalnym w miejscowości Guty

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00498869

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: G.II.271.5.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Planowana inwestycja polega na modernizacji pomieszczeń w budynku komunalnym. Zmianie podlegają pomieszczenia jednego z lokali, składającego się z pomieszczenia kuchennego i jednego pokoju oraz wejście główne do budynku wraz z korytarzem. Zakres prac obejmuje prace budowlane, wykończeniowe, elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne. Po przebudowie będzie to nadal obiekt trójkondygnacyjny (piwnica, parter, poddasze użytkowe) z funkcją mieszkaniową.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji technicznej dołączonej do postępowania (projektach budowlanych, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, rysunkach, szkicach) oraz pomocniczo w przedmiarach robót.
3. Integralną częścią opisu zamówienia jest dokumentacja techniczna dołączona do postępowania, stanowiąca załączniki do specyfikacji warunków zamówienia.
4. Roboty budowlane należy wykonać z nowych materiałów wykonawcy dostarczonych na budowę i zaakceptowanych przez inspektora nadzoru, zgodnie z obowiązującymi normami, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż. oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45000000-7 - Roboty budowlane

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęły trzy oferty. Dwie z nich podlegały odrzuceniu. Cena najkorzystniejszej oferty (spośród ofert niepodlegających odrzuceniu) wynosiła 189 558,61 zł brutto. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 180 000,00 zł brutto.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Wobec powyższego uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 189558,61 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 189558,61 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2024-10-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane