„Likwidacja barier transportowych poprzez zakup busa na potrzeby osób niepełnosprawnych z terenu gminy Jabłonna w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

Gmina Jabłonna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00548395
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00548395/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-10-16 11:05
Lokalizacja
Jabłonna-Majątek, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cce4f8ac-d209-4eb0-b7a1-4b198ac4da5d
Identyfikator
7132892826
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

MinibusyPojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00548395 z dnia 2024-10-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Likwidacja barier transportowych poprzez zakup busa na potrzeby osób niepełnosprawnych z terenu gminy Jabłonna w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jabłonna

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Jabłonna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019773

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jabłonna-Majatek 22

1.5.2.) Miejscowość: Jabłonna-Majątek

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-114

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@jablonna.lubelskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugjablonna.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cce4f8ac-d209-4eb0-b7a1-4b198ac4da5d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Likwidacja barier transportowych poprzez zakup busa na potrzeby osób niepełnosprawnych z terenu gminy Jabłonna w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cce4f8ac-d209-4eb0-b7a1-4b198ac4da5d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00548395

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045947/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.11 Likwidacja barier transportowych poprzez zakup busa na potrzeby osób niepełnosprawnych z terenu gminy Jabłonna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00518809

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRO.271.44.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego dziewięcioosobowego pojazdu typu bus przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dostarczony pojazd musi być wolny od wad fizycznych i/lub prawnych, uprzednio nienaprawiany, spełniający warunki dopuszczenia do ruchu drogowego, wyprodukowany nie wcześniej jak w 2024 roku.
2. Parametry techniczne podane w dalszej części OPZ o ile nie zaznaczono inaczej należy traktować jako minimalne.
3. Odbiór samochodu nastąpi w siedzibie Zamawiającego. Wykonawca musi zabezpieczyć samochód do momentu odbioru.
4. Nie dopuszcza się dostawy samochodu używanego, powystawowego lub testowego, itp.
5. Wraz z przekazaniem pojazdu, Wykonawca przekaże Zamawiającemu komplet dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu, wszystkie komplety kluczyków / kart elektronicznych dostarczane przez producenta, instrukcję obsługi, kopię dokumentu gwarancji wystawionego przez producenta samochodu oraz kopię wyciągu ze świadectwa homologacji Ministerstwa Infrastruktury jako samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych lub opinię techniczną pojazdu stwierdzającą zgodność przystosowania samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych z wymogami Ministra Infrastruktury i prawa o ruchu drogowym.
6. Pojazd nie będzie posiadał jakichkolwiek nadruków reklamowych.
7. Na pojeździe należy nakleić naklejkę z logo gminy Jabłonna i przekazane przez PEFRON naklejki dotyczące źródła współfinansowania zakupu pojazdu.
8. Pojazd musi być wyposażony we wszystkie elementy wymagane przez Zamawiającego w procesie montażu fabrycznego lub w serwisie autoryzowanym przed sprzedażą pojazdu.
9. Pojazd i jego wyposażenie musi być zgodne z przepisami ustawy z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2021 r., poz. 450 ze zm.) oraz aktów wykonawczych do tej ustawy, jak też z innymi przepisami obwiązującego prawa krajowego RP oraz prawa unijnego. Pojazd dostosowany do ruchu prawostronnego (kierownica po lewej stronie).
10. Zamawiający nie dopuszcza, aby pojazd był wyposażony w system monitorujący i przekazujący położenie lub inne parametry samochodu na serwery zewnętrzne. Powyższe ograniczenie nie dotyczy fabrycznie zamontowanych systemów np. nawigacji satelitarnej lub telemetrycznych w zakresie w jakim wymagane jest prawidłowe działanie tych systemów.
11. Koszty przeglądów ponosi Zamawiający
Szczegółowe parametry przedmiotu zamówienia zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34114400-3 - Minibusy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający informuje o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w oparciu o art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Przed terminem otwarcia ofert Zamawiający podał, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi 190 979,50 zł. Natomiast cena najkorzystniejszej oferty wynosi 223 705,02 zł, tj. przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może w chwili obecnej zwiększyć kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.
2024-10-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy