Modernizacja opraw oświetleniowych na terenie Gminy Żukowice

GMINA ŻUKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00549079
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00549079/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-16 13:23
Lokalizacja
Żukowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1fe828b5-9bf2-4881-b702-04e1598fcda5
Identyfikator
6931940582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Lampy i oprawy oświetlenioweInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznego

Wykonawcy

1 przyznane

EL-MAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubliniec, PL · lot 0
358 019,22 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00549079 z dnia 2024-10-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja opraw oświetleniowych na terenie Gminy Żukowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻUKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647386

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ŻUKOWICE 148

1.5.2.) Miejscowość: Żukowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-231

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 76 831 42 41

1.5.8.) Numer faksu: 76 831 41 49

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@zukowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zukowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zukowice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja opraw oświetleniowych na terenie Gminy Żukowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1fe828b5-9bf2-4881-b702-04e1598fcda5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00549079

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00036056/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Modernizacja opraw oświetleniowych na terenie Gminy Żukowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00458328

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGNiOŚ.271.6.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 333073,15

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja opraw oświetleniowych na terenie Gminy Żukowice”. Inwestycja jest objęta dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (Edycja nr 9 - Rozświetlamy Polskę).

Na przedmiot zamówienia składa się modernizacja wybranych opraw oświetleniowych na oprawy LED w miejscowościach Brzeg Głogowski, Dankowice, Dobrzejowice, Góra Św. Anny, Glinica, Kamiona, Kłoda, Kromolin, Mierzów, Słone, Szczepów, Wiekowice, Żukowice. W ramach realizacji zdania przewiduje się wymianę 151 opraw. Oprawy powinny mieć zaimplementowany układ inteligentnego sterowania oświetleniem. Szczegółowy wykaz punktów oświetleniowych przeznaczonych do modernizacji oraz parametry techniczne opraw i systemu sterowania znajdują się w dokumentacji projektowej stanowiącej integralną cześć specyfikacji warunków zamówienia.

Szczegółowy zakres robót określają: projekt wykonawczy, audyt oraz przedmiar robót stanowiące integralną cześć specyfikacji warunków zamówienia.

Po zakończeniu robót, Wykonawca jest zobowiązany do wykonania następujących prac:
- wykonanie pomiarów rezystancji izolacji wymienianych przewodów i kabli,
- wykonanie pomiarów skuteczności ochrony przeciwporażeniowej,
- wykonanie pomiarów oświetleniowych dla wybranych przez Inwestora odcinków dróg,
- sporządzenie protokołów z powyższych pomiarów.

Zgodnie z wymaganiami Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (Edycja 9 - Rozświetlamy Polskę) dostarczone oprawy oświetleniowe LED muszą:
a) być wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej lub dopuszczone do użycia na terenie Unii Europejskiej,
b) gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy,
c) posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i.

Wykonawca zobowiązany będzie instalować oprawy oświetleniowe, które będą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy. Wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia zdalnego sterowania oprawami i opłacenia możliwości sterowania przez okres min. 10 lat poprzez dedykowaną stronę www (dostęp do informacji ze strony winien być darmowy z gwarancją darmowego dostępu i utrzymania możliwości dostępu przez okres min. 10 lat). Komunikacja ma umożliwiać spełnienie następujących funkcji sterowania po uzyskaniu połączenia on-line przez aplikację lub stronę www ma być uruchomiona możliwość: zdalnego odczytu i zmiany przyjętych nastaw redukcji mocy dla poszczególnych opraw, odczytu czasu pracy poszczególnych opraw, wizualizację na mapie lokalizacji poszczególnej oprawy, odczyt informacji o zużytej energii przez poszczególną oprawę, możliwości grupowania opraw, możliwość zdalnej wymiany oprogramowania i ustawień po GPRS, możliwość załączania oświetlenia dla pojedynczych sterowników lub całych grup jednocześnie zdalnie, możliwość synchronizacji czasu z sieci i położenia z GPS (wymagana jest automatyczna konfiguracja sterownika i przesłanie danych o oprawie na serwer wraz z automatycznym określeniem położenia oprawy na mapie), możliwość zdalnego programowania redukcji mocy w oprawach, sterowniki muszą działać autonomicznie zgodnie z ostatnim zapamiętanym programem, mimo ewentualnej utraty łączności z systemem.

Wymiana opraw winna odbywać się sukcesywnie, zgodnie z ustalonym z Zamawiającym oraz zaakceptowanym przez właściciela sieci harmonogramem prac. Wymiana opraw ma odbywać się w technologii „prac pod napięciem”. Jednakże w sytuacji gdyby zaszła konieczność wyłączenia zasilania na czas prowadzenia prac – Wykonawca będzie zobowiązany zawrzeć umowy / zlecenia z TAURON Dystrybucja S.A. i za ww. czynności będzie obciążony opłatami zgodnie z Taryfą i cennikiem opłat dodatkowych obowiązującym na terenie TAURON Dystrybucja S.A.

Zdemontowane oprawy należy wywieźć na miejsce składowania/utylizacji wyznaczone przez właściciela sieci.

WAŻNE: Wykonawca będzie zobowiązany właściwie zabezpieczyć i oznakować teren prowadzonych robot, ustalić rozpoczęcie, sposób i technologię prac z właścicielem sieci oraz właściwym zarządcą drogi (o zajęcie pasa drogowego) przy której usytuowane jest oświetlenie uliczne. Teren budowy po zakończeniu robót należy uporządkować (doprowadzić do stanu pierwotnego) oraz przekazać protokolarnie.

UWAGA! Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj.: kart katalogowych/technicznych; certyfikatów: ENEC, ENEC+, ZD4i; deklaracji CE oraz producenta; deklaracji środowiskowych dla oferowanych wersji; raportu z badani IK i IP z certyfikowanego laboratorium; raport z badań dla wibracji z certyfikowanego laboratorium.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 358019,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 449627,93 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 358019,22 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EL-MAR Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 362041381

7.3.3) Ulica: Sportowa 1

7.3.4) Miejscowość: Lubliniec

7.3.5) Kod pocztowy: 42-700

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 358019,22 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-10-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane