Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wilkołaz
Gmina Wilkołaz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00549443
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00549443/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-16 14:20
- Lokalizacja
- Wilkołaz Pierwszy, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-17339a01-bf8a-4d04-9b87-d80c4d1c2bbb
- Identyfikator
- 7151799358
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00549443 z dnia 2024-10-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wilkołaz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wilkołaz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020204
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wilkołaz Pierwszy 9
1.5.2.) Miejscowość: Wilkołaz Pierwszy
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-212
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: (81) 821 20 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@wilkolaz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wilkolaz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-17339a01-bf8a-4d04-9b87-d80c4d1c2bbb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wilkołaz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17339a01-bf8a-4d04-9b87-d80c4d1c2bbb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00549443
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048633/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wilkołaz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00523711
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IG.271.11.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 668219,71 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wilkołaz, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2024 r. poz. 399 ze zm.), przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U z 2023 r. poz. 1578 ze zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższych ustaw, a także Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wilkołaz.
2. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odpadów do funkcjonujących instalacji spełniających wymagania dla instalacji komunalnych, które zostały oddane do użytkowania o posiadają wymagane decyzje pozwalające na przetwarzanie odpadów. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ instalacje spełniające wymagania dla instalacji komunalnych, które zostały oddane do użytkowania o posiadają wymagane decyzje pozwalające na przetwarzanie odpadów, do których będzie przekazywał odpady.
3. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru i zagospodarowania w ramach niniejszej umowy (tj. przez okres 12 miesięcy, od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. ) wynosi: 614,08 Mg. Ilość ta ma charakter orientacyjny i podana została na potrzeby obliczenia ceny oferty. Szacowana ilość odpadów może ulec zmianie zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem. Zamawiający określa łączną ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania w okresie realizacji zamówienia na poziomie minimalnym wynoszącym 500 Mg.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 696 413,00 złotych. W postępowaniu zostały złożone dwie oferty, których wartość (odpowiednio 871 993,60 zł oraz 853 828,90 zł) przekraczała środki przeznaczone na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający dokonał analizy finansowej - Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.| 2024-10-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |