Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna
GMINA PRZYTOCZNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00549476
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00549476/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-16 14:25
- Lokalizacja
- Przytoczna, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-19eb5284-c14f-4aeb-8ee2-6a2dd478f56d
- Identyfikator
- 5950007539
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00549476 z dnia 2024-10-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZYTOCZNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 21096682300000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rokitniańska 4
1.5.2.) Miejscowość: Przytoczna
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-340
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@przytoczna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przytoczna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.przytoczna.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-19eb5284-c14f-4aeb-8ee2-6a2dd478f56d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00549476
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00015218/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Budowa sieci wodociagowej i kanalizacyjnej sanitarnej grawitacyjno-tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00431010
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1213677,14 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna”. Zamierzonym sposobem użytkowania jest sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej wraz z przepompownią ścieków oraz sieć wodociągowa rozdzielcza. Budowana sieć wodociągowa ma za zadanie doprowadzenie wody do celów gospodarczo - bytowych i p.poż dla terenów objętych opracowaniem. Budowana kanalizacja sanitarna grawitacyjno - tłoczna ma za zdanie odprowadzenie ścieków z terenów objętych opracowaniem. Zamówienie obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej rozdzielczej zlokalizowanych na następujących działkach :
• działka nr 290, 565 obr. - 12 PRZYTOCZNA, JEDNOSTKA EWIDENCYJNA PRZYTOCZNA, droga gminna o nawierzchni z kostki betonowej
• działka nr 69 obr. - 12 PRZYTOCZNA, JEDNOSTKA EWIDENCYJNA PRZYTOCZNA, droga gminna o nawierzchni z tłucznia
UWAGA!!
Dokumentacja projektowa opracowana jest również dla działek prywatnych, które nie są przedmiotem zamówienia.
2. Zakres robót obejmuje charakterystyczne parametry obiektu budowlanego:
1). KANALIZACJA SANITARNA GRAWITACYJNA.
- kanalizacja sanitarna grawitacyjna Ø0,2m PVC klasy 8 kN/m2, uzbrojona w studnie Ø1,0m beton C35/45, od PS1 - przepompowni ścieków poprzez S1 do S7 o łącznej długości - 213 m
2). KANALIZACJA SANITARNA TŁOCZNA
- z rur Ø90mm SDR17 PN10 RC wraz z komorą połączeniową od PS1 – przepompowni ścieków do KP - komory przyłączeniowej o łącznej długości - 6,40 m
3). SIEĆ WODOCIĄGOWA.
- rozdzielcza z rur Ø160mm, Ø90mm PE100SDR17 RC wraz z zasuwami odcinającymi, hydrantami nadziemnymi i zaworem odpowietrzającym
- od włączenia w istniejącą sieć wodociągową w miejscu PWŁ. 1 do ostatniego hydrantu nadziemnego HP4 o łącznej długość - 756,75 m.
4). INSTALACJA ELEKTRYCZNA ZALICZNIKOWA.
- kabel elektroenergetyczny zasilający przepompownię ścieków od złącza kablowo pomiarowego ZK1-1P z szafą sterowniczą ST dla przepompowni.
UWAGA !!
Teren objęty opracowaniem uzbrojony jest w sieć energetyczną, gazową, telekomunikacyjną, wodociągową i oraz kanalizacyjną grawitacyjno-tłoczną. Teren objęty opracowaniem to pasy drogowe dróg gminnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa:
1) Dokumentacja projektowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna, zawierającą:
a. projekt architektoniczno-budowlany sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno- tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna,
b. projekt techniczny sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno- tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna,
c. projekt wykonawczy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno- tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna,
d. projekt zagospodarowania terenu sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno- tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna,
stanowiące załącznik nr 9a do SWZ;
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - stanowiąca załącznik nr 9b do SWZ;
3) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na budowie - stanowiąca załącznik nr 9c do SWZ;
4) przedmiar robót - stanowiący załącznik nr 10 do SWZ;
5) szacunkowe zbiorcze zestawienie kosztów - stanowiąca załącznik nr 11 do SWZ.
UWAGA!!
Załączony do SWZ przedmiar robót (załącznik nr 10) ma jedynie charakter pomocniczy, informacyjny. Wobec powyższego mogą występować rozbieżności pomiędzy ilością i zakresem prac wykazanych w załączonym przedmiarze robót, a ilością i zakresem prac do wykonania wynikającym z dokumentacji projektowej, w tym z projektu technicznego dla sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Ilości i zakres prac wskazany w przedmiarze robót nie jest wiążący dla wykonawcy.
Wymienione powyżej dokumenty oraz pozostałe dokumenty przetargowe będą używane, odczytywane i interpretowane według następującego pierwszeństwa:
1) umowa;
2) formularz oferty;
3) niniejsza SWZ;
4) dokumentacja projektowa:
a) projekt architektoniczno-budowlany sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej
grawitacyjno- tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna.
b) projekt techniczny sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno- tłocznej na
ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna.
c) projekt wykonawczy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno- tłocznej na
ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna.
d) projekt zagospodarowania terenu sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej
grawitacyjno- tłocznej na ul. 100-lecia Niepodległości w m. Przytoczna.
5) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót;
6) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na budowie;
7) przedmiar robót jako dokument pomocniczy;
8) szacunkowe zbiorcze zestawienie kosztów.
UWAGA !
- Na czas robót należy wprowadzić zatwierdzoną czasową organizacje ruchu.
- Zadanie realizowane jest na podstawie zgłoszeń robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę dla branży sanitarnej.
- Termin realizacji zadania do 7 miesięcy od dnia podpisania umowy
- Roboty budowlane objęte niniejszym zamówieniem należy prowadzić zgodnie z załączoną dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, informacją dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na budowie oraz przedmiarem robót.
- Wszędzie tam gdzie w dokumentacji projektowej, oraz w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na budowie, w przedmiarze robót i szacunkowym zbiorczym zestawieniu kosztów występuje konkretny producent materiału, zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów innego producenta pod warunkiem, że spełniają one wymagania oraz zapewniają parametry nie gorsze niż określone w dokumentacji projektowej. W przypadku ujęcia przez Wykonawcę w ofercie, a następnie zastosowania innych materiałów niż podane w dokumentacji projektowej wykonawca obowiązany jest wykazać, że oferowane materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego poprzez złożenie stosownych dokumentów uwiarygodniających te materiały.
- Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pełnej obsługi geodezyjnej podczas realizacji inwestycji oraz wykonania geodezyjnej dokumentacji powykonawczej całości zadania.
- Po wykonaniu inwestycji Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia terenu robót i przyległej infrastruktury drogowej do stanu pierwotnego.
- Wykonanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym przeprowadzenie niezbędnych badań tj. badania wody, badania ciśnienia w instalacji hydrantowej, badania szczelności kanalizacji grawitacyjnej i tłocznej,
- Uzyskanie odbiorów końcowych w tym przez Powiatową stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Międzyrzeczu oraz Inspektora Nadzoru Budowlanego w Międzyrzeczu,
- Dostarczenie zamawiającemu zgody na użytkowanie lub zaświadczenie o zakończeniu budowy w zależności od wymogów,
- Uzyskanie protokolarnego odbioru końcowego robót.
3. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia zamawiającemu gwarancji jakości na całość wykonanych robót objętych umową na okres minimum 60 miesięcy.
Uwaga: Wydłużony okres gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert określonych w rozdziale XVIII ust. 4 pkt 2) SWZ.
4. Ustala się okres rękojmi równy okresowi gwarancji udzielonej na przedmiot zamówienia. Udzielona gwarancja nie ma wpływu na roszczenia w ramach obligatoryjnego systemu rękojmi. Bieg gwarancji i rękojmi rozpoczyna się następnego dnia licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy lub od daty potwierdzenia usunięcia wad w razie ich stwierdzenia przy odbiorze końcowym. Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji i rękojmi także po upływie wyżej określonych terminów, jeżeli reklamował wadę przed upływem tego terminu.
5. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną oraz zawartą z zamawiającym umową.
6. Zamawiający wymaga, aby osoby wskazane przez wykonawcę, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadały biegłą znajomość języka polskiego. W przypadku gdy ww. osoby nie będą posiadały biegłej znajomości języka polskiego na okres i dla potrzeb realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązany jest zapewnić tłumacza na własny koszt i własnym staraniem.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
8. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45233140-2 - Roboty drogowe
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Termin składania ofert został wyznaczony do dnia 19.08.2024 r. do godziny 9:00. We wskazanym terminie wpłynęło 10 ofert, z których wszystkie podlegały odrzuceniu, zatem postępowanie należało unieważnić.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 10
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 9
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-10-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |