Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Zdrowia w Lubawie

Zakład Opieki Zdrowotnej- Miejski Ośrodek Zdrowia w Lubawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00549762
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00549762/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-16 15:27
Lokalizacja
Lubawa, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9a79cf92-df21-45a3-9f9a-79ab9b4c7253
Identyfikator
7441516966
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoNadzór nad projektem i dokumentacjąPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00549762 z dnia 2024-10-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Zdrowia w Lubawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Opieki Zdrowotnej- Miejski Ośrodek Zdrowia w Lubawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510891688

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rzepnikowskiego 20

1.5.2.) Miejscowość: Lubawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-260

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@mozlubawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://mozlubawa.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://lubawa.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Zdrowia w Lubawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a79cf92-df21-45a3-9f9a-79ab9b4c7253

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00549762

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00507889/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Zdrowia w Lubawie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00511871

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z kompletem uzgodnień, uzyskaniem wszystkich niezbędnych wymaganych prawem decyzji, postanowień, opinii i odstępstw w rozumieniu Prawa budowlanego i innych dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę dla projektowanych robót budowlanych dotyczących budynku ośrodka zdrowia zlokalizowanego w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 20. W ramach zadania przewidziane jest również (w ramach prawa opcji wsparcie autorów projektu na etapie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy robót budowlanych oraz nadzór autorski w toku realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie sporządzonej przez projektantów dokumentacji projektowej.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
1) Etap I:
Wykonanie inwentaryzacji budynku przy ul. Rzepnikowskiego 20 w Lubawie, wykonanie wstępnej poglądowej koncepcji,
2) Etap II:
Wykonanie audytu energetycznego budynku przy ul. Rzepnikowskiego 20 w Lubawie, wykonanie opracowań wielobranżowego projektu architektoniczna – budowlanego i projektu zagospodarowania działki wraz ze sporządzeniem niezbędnych ekspertyz, uzgodnień, zezwoleń, warunków oraz innych dokumentów wynikających z aktualnych przepisów prawa niezbędnych do zatwierdzenia projektu budowlanego i uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę oraz opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego nowego budynku wraz z określeniem szacunkowych kosztów jej realizacji,
3) Etap III
złożenie wniosku do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz uzyskanie prawomocnej i niezaskarżonej w toku postępowania decyzji o pozwoleniu na budowę.
4) Etap IV
opracowanie wielobranżowych projektów wykonawczych – projektów technicznych wielobranżowych z dokładnością projektu wykonawczego, sporządzenie przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, zbiorczego zestawienia kosztów i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, szacowanie cyklu życia budynku (rachunku kosztów życia produktu LCC), uzgodniony przez rzeczoznawcę ppoż projekt technologii medycznej zaopiniowany przez rzeczoznawcę ds. sanitarno – epidemiologicznych, projekt osłon radiologicznych uzgodniony przez PWIS, wykonanie wizualizacji architeknioczno-urbanistyczna w wersji papierowej i elektronicznej w 3D,
5) Etap V:
Na zasadach prawa opcji – na wezwanie Zamawiającego udzielanie Zmawiającemu merytorycznego wsparcia podczas przygotowania i przeprowadzania postępowań przetargowych na wybór wykonawcy/ców robót budowlanych realizowanych w oparciu o ww. dokumentację, w tym m.in. współpraca z Zamawiającym w zakresie przygotowywania opisu przedmiotu zamówienia, odpowiedzi na pytania złożone przez potencjalnych wykonawców w trakcie postępowań o udzielenie zamówień publicznych na realizację robót budowlanych w oparciu o dokumentację, o której mowa w opisie przedmiotu zamówienia oraz przygotowania ewentualnych modyfikacji dokumentacji projektowej, wynikających z tych pytań i udzielanych odpowiedzi w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
6) Etap VI
Na zasadach prawa opcji – na wezwanie Zamawiającego sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych realizowanych w oparciu o ww. dokumentację,
3. Wykonawca opracuje i dostarczy Zamawiającemu m.in.:
1) Dokumentację budowlaną - projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany - 5 egz., oraz wersja elektroniczna w formacie - *.dwg (lub w formacie oprogramowania, w jakim wykonano projekty) i *.pdf . Wersja elektroniczna w swojej zawartości musi odpowiadać wersji papierowej pod względem zawartości (treści) jak i kolejności ułożenia dokumentów oraz rysunków.
2) Dokumentację wykonawczą - projekt techniczny wielobranżowy z dokładnością projektu wykonawczego, uzgodniony przez rzeczoznawcę ppoż i projekt technologii medycznej zaopiniowany przez rzeczoznawcę ds. sanitarno-epidemiologicznych, projekt osłon radiologicznych uzgodniony przez PWiS - 5 egz. oraz wersja elektroniczna w formacie - *.dwg (lub w formacie oprogramowania, w jakim wykonano projekty) i *.pdf. Wersja elektroniczna w swojej zawartości musi odpowiadać wersji papierowej pod względem zawartości (treści) jak i kolejności ułożenia dokumentów oraz rysunków.
3) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - 3 egz. w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej w formacie *.doc lub *.rtf – wszystkich branż występujących w przedmiotowych opracowaniach projektowych,
4) Przedmiar robót - 2 egz. wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej w formacie *.pdf i np. *.xls – wszystkich branż występujących w przedmiotowych opracowaniach projektowych, oraz wyposażenia,
5) Kosztorys inwestorski - 2 egz. wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej w formacie oprogramowania, w jakim wykonano kosztorysy i formacie np. *.xls wszystkich branż występujących w przedmiotowych opracowaniach projektowych wraz ze zbiorczym zestawieniem wszystkich kosztów niezbędnych do wykonania przedmiotowego zadania inwestycyjnego. Kosztorys sporządzony w układzie specyfikacyjnym (wszystkie branże, ZZK) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym. (Dz. U. z dnia 20 grudnia 2021 r. poz. 2458.). Kosztorysy inwestorskie należy sporządzić z podziałem na poszczególne branże robót.
6) Informacje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) - w ilości 4 egz. oraz wersji elektronicznej w formacie *.doc lub *.rtf - 1 egz.
7) Opracowanie szacowania cyklu życia budynku (rachunku kosztów życia produktu LCC), w ilości 1 egz. oraz wersji elektronicznej np. pdf i w formacie oprogramowania, w jakim wykonano szacowanie - 1 egz.
8) Wizualizacja architektoniczno/urbanistyczna projektowanego budynku – 1 egz. w wersji papierowej i elektronicznej w 3D – format do uzgodnienia,
9) Jeden egzemplarz projektu, Projektant przekaże Zamawiającemu jako tzw. egzemplarz inwestorski, tj. zawierający oryginały wszystkich uzyskanych warunków technicznych, postanowień, opinii, decyzji i uzgodnień.
10) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący dokumentacji projektowej określony został w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ oraz w projektowych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ. Prawo opcji obejmuje etap V i VI zamówienia (na zasadach określonych w projektowych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ).
4. Zamawiający nie określa w opisie przedmiotu zamówienia żadnych wymagań dotyczących zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia w sposób określony w art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465). Zgodnie z art. 12 ustawy Prawo budowlane działalność obejmującą projektowanie może wykonywać osoba pełniąca samodzielna funkcję techniczną w budownictwie. Samodzielną funkcję techniczną w budownictwie mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające „uprawnienia budowlane” Uprawnienia budowlane przyznawane są imiennie. W związku z powyższym do opracowania projektu budowlanego nie jest wymagane nawiązanie stosunku pracy pod kierownictwem pracodawcy.
5. W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, Zamawiający wymaga, by przedmiot zamówienia był projektowany z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych, chyba że nie jest to uzasadnione charakterem przedmiotu zamówienia. Jeśli wymagania te wynikają z aktu prawa Unii Europejskiej, przedmiot zamówienia, w zakresie wymagań dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, opisuje się przez odesłanie do tego aktu.
6. Zadanie to współfinansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Lubawa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu złożono tylko jedną ofertę, która na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy została odrzucona. W związku z powyższym na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy postępowanie to należało unieważnić.
2024-10-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi