Montaż szlabanów przejazdowych z instalacjami w ramach budowy systemu parkingowego na terenie bezpośrednio przyległego do SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W POZNANIU IM. PROF. LUDWIKA BIERKOWSKIEGO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00550268
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00550268/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-17 09:24
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4e8d60e8-b2b1-4aec-a767-fd437a676109
- Identyfikator
- 7811617330
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00550268 z dnia 2024-10-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż szlabanów przejazdowych z instalacjami w ramach budowy systemu parkingowego na terenie bezpośrednio przyległego do SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W POZNANIU IM. PROF. LUDWIKA BIERKOWSKIEGO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631178710
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Dojazd 34
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 60-631
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpitalmswia.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpitalmswia.poznan.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9908271.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Montaż szlabanów przejazdowych z instalacjami w ramach budowy systemu parkingowego na terenie bezpośrednio przyległego do SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e8d60e8-b2b1-4aec-a767-fd437a676109
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00550268
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00093757/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Montaż szlabanów przejazdowych z instalacjami w ramach budowy systemu parkingowego na terenie bezpośrednio przyległego do SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00525901
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/p/39/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres obejmuje w szczególności dostawę i montaż:
1) szlabanów wraz z podstawami (i fundamentami), ograniczających dostęp do terenu bezpośrednio przyległego do szpitala – lokalizację przedstawia załącznik nr 1 do OPZ (numery wjazdów od 1 do 3), a także dokumentacja zdjęciowa, stanowiąca załącznik nr 2 do OPZ, tj.
a) przy wjeździe nr 1 od ul. Wrzoska – szlaban parkingowy o ramieniu dł. ok. 4,0 m,
b) przy wjeździe nr 2 od ul. Wrzoska – szlaban parkingowy o ramieniu dł. ok. 4,2 m (wraz z demontażem i utylizacją istniejącego, wyeksploatowanego urządzenia – szlabanu Nice Signo wraz z podstawą; fundament do ewentualnej adaptacji, a w przypadku braku możliwości adaptacji – również do demontażu i utylizacji),
c) przy wjeździe nr 3 od al. Solidarności – 2 szt. szlabanów parkingowych, każdy o ramieniu dł. ok. 4,2 m,
2) kamer wykorzystujących technologię LPR /ANPR (do automatycznego wykrywania i rozpoznawania tablic rejestracyjnych) przy wjeździe nr 1 (2 szt.: wjazd + wyjazd) oraz nr 3 (3 szt.: 1 szt. wjazd + 2 szt. wyjazd), na dedykowanych słupkach (z fundamentem) – zlokalizowanych odpowiednio dla optymalizacji odczytu wraz z pętlami indukcyjnymi (5 szt.) – nacięcia w nawierzchni drogowej z kostki brukowej wraz z ich zabezpieczeniem przed warunkami atmosferycznymi oraz ścieraniem (lub demontaż nawierzchni przed i ponowny montaż po instalacji pętli pod nawierzchnią) – aktywującymi automatycznie otwarcie / zamknięcie szlabanu po przejeździe auta;
3) serwera systemu parkingowego (wraz z oprogramowaniem) umożliwiającego programowalne zarządzanie parkingiem, z uwzględnieniem zapasu mocy obliczeniowych w celu rozbudowy o kolejne strefy parkingowe;
4) tablic informacyjnych LED (5 szt.), zintegrowanych z systemem parkingowym, o zmiennej, programowalnej treści;
5) kompletnej instalacji elektrycznej zasilającej urządzenia, z włączeniem do wskazanych przez Zamawiającego rozdzielni elektrycznych i zakłada się przyłączenie:
a) przy wjeździe nr 1 – do rozdzielni zewnętrznej w jego pobliżu,
b) przy wjeździe nr 2 – z wykorzystaniem instalacji zdemontowanego uprzednio urządzenia,
c) przy wjeździe nr 3 – przebieg podziemnej trasy zasilającej do wykonania między urządzeniami,
a budynkiem oznaczono schematycznie na załączniku nr 1 do OPZ (instalacja powinna uwzględniać dodatkowo możliwość zasilenia, poza urządzeniami Wykonawcy, kontenera portierni w pobliżu),
wraz z trasami i przepustami kablowymi wewnątrz budynku,
6) kompletnej instalacji teletechnicznej / komunikacyjnej między urządzeniami systemu – dopuszcza się wykonanie instalacji komunikacyjnej w oparciu o sieć bez przewodową wifi;
7) regulaminów / opisów strefy parkingowej (do akceptacji Zamawiającego);
oraz:
8) zapewnienie wskazanym przez Zamawiającego osobom dostępu (poprzez przeglądarkę www / zdalny pulpit) do systemu zdalnego zarządzania parkingiem – interfejsy / aplikacje intuicyjne, nie wymagające wiedzy specjalistycznej / informatycznej,
9) wykonanie drogowego oznakowania poziomego w okolicach wjazdów / wyjazdów, wizualizującego rozgraniczenie pasów drogi oraz miejsc podjazdu aut dla optymalnego odczytu tablic rejestracyjnych;
10) wykonanie robót odtworzeniowych po wykonanych robotach,
11) przeprowadzenie szkolenia personelu (dot. bieżącej eksploatacji i obsługi urządzeń oraz systemu zarządzania) wraz z asystą podczas uruchamiania systemu parkingowego (w terminie wskazanym przez Zamawiającego);
12) opracowanie i przekazanie zamawiającemu dokumentacji powykonawczej systemu, ze uwzględnieniem instalacji elektrycznej oraz teletechnicznej. (wraz z protokołami pomiarów) oraz inwentaryzacji geodezyjnej robót,
13) zapewnienie w okresie gwarancji kompleksowego serwisu (napraw, wymian, konserwacji, cyklicznych przeglądów, itd.) zapewniającego nieprzerwaną gotowość operacyjną całości systemu i sprawne jego działanie w tym m. in. :
a) czas reakcji na zgłoszone (telefonicznie / e-mailowo) usterki / awarie nie dłuższy niż 30 min.
b) czas na ich usunięcie nie dłuższy niż: 24 h od zgłoszenia dla usterek / awarii uniemożliwiających korzystanie z systemu i 72 godziny od zgłoszenia dla pozostałych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44212383-7 - Zapory
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dokonał unieważnienia postępowania na podstawie art. 256 w związku z art. 310 Ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 poz. 1320.), ponieważ środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu (Ogłoszenie nr 2024/BZP 00525901/01 z dnia 2024-10-02, Sekcja IX – Pozostałe Informacje).| 2024-10-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |