Kompleksowa obsługa informatyczna Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie Zleceń Operacyjnych – aneks do umowy 8/DI/2023/2615
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00550735
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00550735/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-17 11:17
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e0e5d885-aa71-40ba-95f6-b65c4dfe9e60
- Identyfikator
- 5261933940
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00550735 z dnia 2024-10-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowa obsługa informatyczna Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie Zleceń Operacyjnych – aneks do umowy 8/DI/2023/2615
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
1.3.) Oddział zamawiającego: Centrala
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010613083
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II nr 70
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-175
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@arimr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.arimr.gov.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Agencja Płatnicza
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowa obsługa informatyczna Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie Zleceń Operacyjnych – aneks do umowy 8/DI/2023/26152.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0e5d885-aa71-40ba-95f6-b65c4dfe9e60
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00550735
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00094427/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.62 Kompleksowa obsługa informatyczna Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie Zleceń Operacyjnych – aneks do umowy 8/DI/2023/2615
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00508466
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Spółka została powołana przez ARiMR na mocy art. 21a ustawy z dnia 9 maja 2008 r. o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zgodnie z art. 21d ust. 1 ustawy zgromadzenie wspólników może udzielać zarządowi Spółki wiążących poleceń w zakresie realizacji zadań Spółki określonych w ustawie lub akcie założycielskim. Wszystkie udziały zostały objęte przez ARiMR, co oznacza, że ARiMR jako państwowa osoba prawna posiada 100% udziałów w Spółce.
Dalsza treść uzasadnienia znajduje się w dalszej części ogłoszenia (Informacje dodatkowe).
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DPiZP.2615.5.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zmiana zakresu usług świadczonych przez Spółkę w ramach Umowy Zleceń Operacyjnych stanowiącej Załącznik nr 3 do Umowy 8/DI/2023/2615.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Agro Aplikacje Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 523468907
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 16100000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zgodnie postanowieniami lit. b) ww. przepisu ponad 90% działalności spółki musi dotyczyć wykonywania zadań powierzonych jej przez kontrolującego. Zgodnie z art. 214 ust. 5 ustawy PZP do obliczenia procentu działalności, o którym mowa powyżej uwzględnia się przychód osiągnięty przez osobę prawną w odniesieniu do usług, dostaw lub robót budowlanych za 3 lata poprzedzające udzielanie zamówienia. Ze względu na dzień utworzenia Spółki (październik 2022 r.) nie jest możliwe ustalenie procentowej wysokości wskaźnika przy pomocy danych historycznych, zgodnie z art. 214 ust. 6 ustawy PZP wskaźnik został określony na podstawie wiarygodnych prognoz handlowych. Z oświadczenia tego wynika, że w chwili obecnej ARiMR jest jedynym podmiotem, z którym prowadzone są przez Spółkę rozmowy dotyczące podjęcia wykonywania zadań w ramach prowadzonej działalności, a utrzymanie poziomu zadań realizowanych na rzecz ARiMR na poziomie ponad 90 % jest kluczowe dla funkcjonowania Spółki oraz wypełnienia celu w jakim została powołana. Spółkaprzedłożyła Oświadczenie w sprawie prognoz handlowych oraz zobowiązała się do utrzymania poziomu realizacji zadań powierzonych jej przez ARiMR na poziomie ponad 90 % w stosunku do wszystkich zadań przez cały okres obowiązywania umowy.
Powyższe stanowi wiarygodną podstawę do stwierdzenia, że ponad 90% działalności Spółki jest i będzie realizowane na rzecz kontrolującego.
| 2024-10-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |