Emisja spotu w sieci kin studyjnych w ramach działań promocyjnych dotyczących programu wspierania w aktywności zawodowej oraz opieki i wychowaniu dziecka.
MINISTERSTWO RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00551705
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00551705/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-17 14:28
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fc34ac33-3c5c-4990-80cd-821cbf02d491
- Identyfikator
- 5262895101
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00551705 z dnia 2024-10-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Emisja spotu w sieci kin studyjnych w ramach działań promocyjnych dotyczących programu wspierania w aktywności zawodowej oraz opieki i wychowaniu dziecka.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MINISTERSTWO RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015725935
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Nowogrodzka 1/3/5
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-513
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mrips.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/rodzina
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia-mrpips.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Emisja spotu w sieci kin studyjnych w ramach działań promocyjnych dotyczących programu wspierania w aktywności zawodowej oraz opieki i wychowaniu dziecka.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fc34ac33-3c5c-4990-80cd-821cbf02d491
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00551705
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00225770/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.26 Emisja spotu informacyjno - promocyjnego w kinach w ramach działań promocyjnych dotyczących programu wspierania w aktywności zawodowej oraz opieki i wychowaniu dziecka – „Aktywny rodzic"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie może być świadczone przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, ponieważ brak jest innych wykonawców, którzy mają możliwości realizacji przedmiotowej usługi
w wymaganym zakresie. Na potrzeby wszczęcia postępowania na usługi przeprowadzenia kampanii promocyjnej w kinach na terenie całej Polski, głównie w małych i średnich miejscowościach, Zamawiający zweryfikował możliwość realizacji kampanii na podstawie ofert internetowych kin. Spośród badanych ofert jedynie zakres oferty brokera reklam kinowych Kinads odpowiadał wymaganiom, jakie są niezbędne do realizacji planowanych rezultatów kampanii. Spółka Kinads jest wyłącznym dysponentem czasu reklamowego w kinach niezależnych i w ponad 250 miastach jest jedynym kinem w mieście, co daje gwarancję dotarcia do odbiorców z mniejszych miejscowości. Posiada szeroki wachlarz działań oraz gwarantuje pełne obejrzenie spotu- wskaźnik viability index w kinie oceniany jest na 95%.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BDG-V.2710.24.2024.JM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest emisja 45-sekundowego spotu w sieci kin studyjnych, w ramach działań promocyjnych dotyczących programu wspierania w aktywności zawodowej oraz opieki i wychowaniu dziecka, realizowanych zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 15 maja 2024 r. o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka – „Aktywny rodzic”.
Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do: emisji spotu Zamawiającego
w specjalnym miejscu w bloku reklamowym, przygotowania kopii cyfrowej spotu (reklamy) na podstawie spotu przysłanego przez Zamawiającego, dotarcia do min. 1 400 000 widzów. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy (dalej: „PPU”), które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy, stanowiące załącznik nr 1 do Zaproszenia oraz opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 3 do PPU.
4.5.3.) Główny kod CPV: 92130000-1 - Usługi projekcji filmów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z założeniami przyjętymi na etapie wszczęcia niniejszego postępowania działania promocyjne realizowane w postaci emisji spotu w kinach studyjnych odbywać się miały na terenie całego kraju, w szczególności w małych i średnich miejscowościach. Takie założenie gwarantowało bezpośrednie dotarcie do najbardziej zainteresowanych osób, beneficjentów programu „Aktywny rodzic”. Z uwagi na wystąpienie powodzi na części terytorium kraju, na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 września 2024 r. w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarze części województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego, wprowadzono stan klęski żywiołowej na okres 30 dni na części obszarów województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego. Stan klęski żywiołowej został w kolejnych dniach rozszerzony o cześć województwa lubuskiego i obejmuje według stanu na dzień 24 września br. łącznie 28 powiatów w skali kraju. Działania promocyjne w ramach niniejszego zamówienia publicznego, zgodnie z ofertą wykonawcy, planowane były do realizacji w części powiatów objętych aktualnie stanem klęski żywiołowej. Emisje spotów miały bowiem odbyć się w obiektach zlokalizowanych m.in. w Kowarach, Nowej Rudzie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Nysie, Prudniku, Kędzierzynie Koźlu, Bielawie, Dzierżonowie, Oławie czy Sobótce. Wobec powyższych okoliczności Zamawiający ocenił, że cel kampanii informacyjnej, jakim jest prowadzenie działań promocyjnych dotyczących świadczenia „Aktywny rodzic” w kinach studyjnych jednocześnie na terenie całej Polski, jest obecnie niemożliwy do zrealizowania, z powodu wystąpienia klęski żywiołowej na terenie czterech województw. Zamawiający wziął przy tym pod uwagę, że niedopuszczalne byłoby zlecenie realizacji zamówienia publicznego z pominięciem poszkodowanych województw czy też jednostek samorządu terytorialnego. Podobnie, uznano za nieracjonalne przesunięcie rozpoczęcia kampanii w sieci kin studyjnych na inny termin. Dalszy przebieg powodzi jest niemożliwy do przewidzenia i nie można wykluczyć objęcia stanem klęski żywiołowej kolejnych lokalizacji, jak również jego przedłużenia ponad okres 30 dni. Na uwadze również należy mieć czas niezbędny na usuniecie jej skutków, z terenów zalanych, w tym przywrócenia części obiektów do ich właściwego funkcjonowania. Wskazane wyżej okoliczności w ocenie Zamawiającego uniemożliwiają zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego, co spełnia przesłanki wymienione w art. 255 pkt 8 PZP.| 2024-10-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |