Dostawa 7 kompletów wirtualnej strzelnicy, tj. multimedialnego, strzeleckiego systemu szkolno-treningowego, działającego w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystującego laserowe (...)
Gmina Otwock
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00551795
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00551795/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-10-17 14:44
- Lokalizacja
- Otwock, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c52fb9b2-9785-4b51-afe5-e30d142be858
- Identyfikator
- 5321007014
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00551795 z dnia 2024-10-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa 7 kompletów wirtualnej strzelnicy, tj. multimedialnego, strzeleckiego systemu szkolno-treningowego, działającego w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystującego laserowe (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Otwock
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013268770
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 5
1.5.2.) Miejscowość: Otwock
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@otwock.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.otwock.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://otwock.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa 7 kompletów wirtualnej strzelnicy, tj. multimedialnego, strzeleckiego systemu szkolno-treningowego, działającego w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystującego laserowe (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c52fb9b2-9785-4b51-afe5-e30d142be858
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00551795
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00447150
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.31.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
III. Zakres OPZ:
1) zakup, transport i rozładunek, montaż i uruchomienie 7 kompletów wirtualnej strzelnicy (dalej również jako Strzelnica), tj. multimedialnego, strzeleckiego systemu szkolno-treningowego, działającego w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystującego laserowe symulatory broni wyposażone w urządzenia laserowe;
2) przeszkolenie do 35 wskazanych przedstawicieli Zamawiającego z uruchomienia, działania, obsługi i konserwacji Strzelnicy; oraz udzielenie gwarancji na dostarczone komplety Strzelnic.
IV. Opis przedmiotu zamówienia :
1. Strzelnica dostarczona w ramach postępowania przeznaczona będzie do nauki i doskonalenia umiejętności w zakresie:
1) bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym manualnej jej obsługi;
2) celowania z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników mechanicznych i kolimatorów o „małych” powiększeniach;
3) ćwiczeń w obserwacji - wykryciu, rozpoznaniu i identyfikacji celów;
4) prowadzenia celnego ognia z różnych postaw, na różnych odległościach, w tym do celów ruchomych; ukazujących się, przy zmiennych warunkach oświetleniowych i ograniczonej widoczności;
5) wspólnego wykonywania przez kilku strzelców z wykorzystaniem kilku dostarczonych kompletów wirtualnych strzelnic zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania w tym umożliwiających organizację wielostanowiskowych zawodów/konkursów.
2. Każda z dostarczonych w ramach zamówienia (kompletów) Strzelnic musi spełniać co najmniej poniższe wymagania i posiadać co najmniej następujące właściwości i funkcjonalność oraz spełniać co najmniej niżej wymienione parametry.
2.1. Komplety strzelnic wirtualnych (każdy dostarczony system):
1) w skład których muszą wchodzić systemy multimedialne i laserowe symulatory broni:
a) posiadające: Certyfikat/Deklarację zgodności CE dla wyrobu wprowadzanego lub udostępnianego na rynku Europejskiego Obszaru Gospodarczego potwierdzającą zgodność wyrobu z wymaganiami zawartymi w przepisach dyrektywy Nowego Podejścia w zakresach dyrektyw odpowiadających konstrukcji wyrobu;
b) posiadające odpowiednie dokumenty potwierdzające, że zastosowano w Strzelnicach lasery klasy I (pierwszej), zgodne z normą PN-EN 60825-1:2014;
c) muszą być bezpieczne dla użytkownika.
2) będą działać w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystywać laserowe symulatory (repliki) broni strzeleckiej wyposażone w urządzenia laserowe klasy I emitujące wiązkę światła w paśmie niewidzialnym (Norma PN-EN 60825-1:2014);
3) będą zasilane z sieci elektrycznej 230 V,
4) zostaną wyposażone w interfejs graficzny użytkownika w języku polskim, z automatyczną kalibracją obrazu,
5) muszą być w pełni mobilne, o wymiarach i masie pozwalających na łatwe przenoszenie i transport,
6) będą posiadać łatwość przystosowania urządzenia do pracy w przypadku potrzeb doraźnego wykorzystania w innych pomieszczeniach, w tym przy zmiennych warunkach oświetlenia,
7) będą posiadać możliwość rozwoju rozbudowy urządzenia o kolejne moduły poprzez łączenie np. za pomocą sieci LAN, w celu rozszerzenia funkcjonalności szkoleniowej wirtualnej strzelnicy, :
8) zostaną wyposażone w urządzenia i oprogramowanie do zautomatyzowanego, sieciowego zorganizowania strzelań (zawodów, rozgrywek strzeleckich) w ramach współzawodnictwa między wszystkimi użytkownikami urządzeń dostarczonych przez Wykonawcę rozmieszczonych w różnych lokalizacjach;
9) wgrane oprogramowanie i wyposażenie zapewni prowadzenie szkoleń strzeleckich i wykonywanie zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania oraz zadań strzelania sportowego spełniających wymogi dla obowiązujących 6 konkurencji Olimpijskich w postawach: leżąc, klęcząc, stojąc jednocześnie dla minimum 4 uczestników szkolenia z wykorzystaniem jednego kompletu strzelnicy oraz kilkunastu uczestników szkoleń z wykorzystaniem kilku (co najmniej 3) dostarczonych kompletów wirtualnej strzelnicy, z wykorzystaniem różnych rodzajów broni w tym samym czasie, np. czterech ćwiczących strzelających jednocześnie z karabinu i/lub pistoletu z rozróżnialnością osób i poszczególnych egzemplarzy broni, jak również z identyfikacją, który z celów został trafiony przez danego uczestnika szkolenia, w tym rejestracja:
• liczby strzałów, sumy zdobytych punktów, liczby punktów za ostatni strzał, czasu strzelania;
• możliwość wpisania imiennej listy ćwiczących do poszczególnych zadań i strzelań;
10) wraz z wgranym oprogramowaniem będą:
a) posiadać możliwość rozbudowy o kolejne zestawy ćwiczeń i inne scenariusze, w tym scenariusze strzelania sportowego, przygotowane na bazie wirtualnych przestrzeni, które cechuje zróżnicowane ukształtowanie terenu, poszycie, roślinność, zastosowanie obiektów terenowych,
b) umożliwiać dobór w tworzonych ćwiczeniach pory dnia, warunków oświetleniowych (światło sztuczne, naturalne), warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg, mgła),
c) umożliwiać wprowadzanie w tworzonych ćwiczeniach efektów specjalnych takich jak ogień, dym, dźwięki otoczenia.
(...)
4.5.3.) Główny kod CPV: 37535000-7 - Karuzele, huśtawki, wyposażenie strzelnic i parków zabaw
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38652100-1 - Projektory
38636100-3 - Lasery
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 938888,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1366044,15 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-10-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |