„Budowa mostu na rzece Włodawce w ciągu drogi gminnej nr 104273L – ul. Mostowa we Włodawie”
Gmina Miejska Włodawa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00553168
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00553168/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-18 12:10
- Lokalizacja
- Włodawa, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-74b02af5-09fa-4882-94e7-433e950c3755
- Identyfikator
- 5651409974
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00553168 z dnia 2024-10-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa mostu na rzece Włodawce w ciągu drogi gminnej nr 104273L – ul. Mostowa we Włodawie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Włodawa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110197902
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. J. Piłsudskiego 41
1.5.2.) Miejscowość: Włodawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.7.) Numer telefonu: 825721444
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@wlodawa.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wlodawa.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/wlodawa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa mostu na rzece Włodawce w ciągu drogi gminnej nr 104273L – ul. Mostowa we Włodawie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74b02af5-09fa-4882-94e7-433e950c3755
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00553168
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00055214/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa mostu na rzece Włodawce w ciągu drogi gminnej nr 104273L – ul. Mostowa we Włodawie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00408118
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WA.271.12.2024.AM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji zamówienie publiczne pn.: „Budowa mostu na rzece Włodawce w ciągu drogi gminnej nr 104273L –
ul. Mostowa we Włodawie” polegające m.in. na rozbiórce istniejącego mostu i budowie nowego obiektu mostowego w dostosowaniu do aktualnych przepisów oraz wymogów technicznych. Na czas rozbiórki istniejącego mostu oraz budowy nowego mostu ruch drogowy będzie zamknięty.
Zaprojektowano obiekt konstrukcji ramowo-łukowej wykonanej na mokro posadowionej pośrednio za pomocą pali żelbetowych. Połączenie obiektu z nasypem drogowym zaprojektowano za pomocą bocznych ścian żelbetowych zakotwionych w ławie fundamentowej oraz połączonej z ustrojem niosącym. Na płycie ustroju niosącego oraz na zwieńczeniu ścian żelbetowych zaprojektowano kapę gzymsową. Dodatkowo wykonane zostaną roboty polegające na wykonaniu izolacji przeciwwodnych, wykonanie kap gzymsowych, ustawienie barier ochronnych oraz balustrad na obiekcie i dojazdach do obiektu, umocnienie skarp, umocnienie koryta rzeki, wykonanie powierzchniowego odwodnienia skarpowego. Stan nowego obiektu będzie spełniał wymagania techniczno – użytkowe, jakie są wymagane dla obiektów w ciągach dróg oraz ciągów pieszo-rowerowych.
Zakres prac obejmuje w szczególności:
Prace rozbiórkowe istniejącego obiektu mostowego:
- rozebranie balustrad,
- rozebranie pokładu górnego z bali grubości 5cm,
- rozebranie pokładu dolnego z bali grubości 10 cm,
- rozebranie belek stalowych IPN 800 oraz IPN 550,
- rozebranie ceowników C300,
- rozebranie podpór drewnianych,
- rozebranie pali drewnianych,
- rozebranie umocnienia stożków
Roboty mostowe:
- roboty przygotowawcze,
- roboty ziemne,
- roboty rozbiórkowe nawierzchni drogi na dojeździe,
- wykonanie wykopów pod ławy fundamentowe,
- wykonanie pali fundamentowych,
- wykonanie ław fundamentowych (oczepów pali),
- wykonanie ustroju niosącego „na mokro”,
- wykonanie skrzydełek żelbetowych na połączeniu korpusu drogowego z obiektem,
- wykonanie elementów odwodnienia płyty ustroju niosącego,
- wykonanie zasypki pomiędzy ścianami bocznymi,
- wykonanie izolacji przeciwwodnej ustroju niosącego,
- zabezpieczenie izolacją lekką powierzchni betonowych stykających się z gruntem,
- wykonanie kap gzymsowych,
- ustawienie krawężników na obiekcie i dojazdach,
- wykonanie odwodnienia skarpowego,
- umocnienie skarp,
- wyprofilowanie i umocnienie terenu pod obiektem,
- ustawienie barier ochronnych i balustrad na obiekcie,
- wykonanie nawierzchni na obiekcie,
- wykonanie punktów pomiarowych,
- umocnienie skarp oraz stożków przy obiektowych,
- wyprofilowanie i umocnienie koryta rzeki Włodawka
Prace hydrotechniczne:
- zabezpieczenie swobodnego przepływu wody w rzece Włodawka w czasie prowadzenia robót budowlanych,
- oczyszczenie koryta cieku z nieczystości,
- odtworzenie skarp rzeki wraz z umocnieniem podstawy skarpy kiszką faszynową w opalikowaniu, uzupełnienie części rozmytych i uszkodzonych skarp na długości 30 m.
- wykonanie umocnienia podstawy skarpy w formie narzutu kamiennego na dnie frakcji 15÷20 cm,
- umocnienie półek koryta rzeki materacem gabionowym gr. 23 cm na geowłókninie separacyjnej wraz z wykonaniem nawierzchni gruntowej pod obiektem oraz 5.0 m przed i za obiektem.
UWAGA: Rozpoczęcie robót hydrotechnicznych należy zgłosić w PGW Wody Polskie Nadzór Wodny we Włodawie. Po zakończeniu robót należy dokonać zgłoszenie zakończenia prac wraz z protokolarnym odbiorem przy udziale przedstawiciela PGW Wody Polskie Nadzór Wodny we Włodawie.
Teren inwestycji objętej zamówieniem znajduje się pod nadzorem Konserwatora Zabytków, w związku z powyższym Wykonawca robót zobligowany jest do zapewnienia nadzoru archeologicznego (wykonania badań archeologicznych).
W przypadku zaistnienia konieczności uzyskania innych zezwoleń
lub uzgodnień wymaganych prawem i wynikających z realizacji niniejszego zadania, wszelkie koszty z tym związane ponosi Wykonawca.
Szczegółowy opis inwestycji zawiera dokumentacja techniczna, wydane warunki oraz opinie i uzgodnienia znajdujące się w załączniku Nr 1 do SWZ.
Z uwagi na zaplanowane równolegle roboty drogowe w zakresie kompleksowej przebudowy ul. Mostowej, Wykonawcy w trakcie realizacji niniejszej inwestycji winni uwzględnić konieczność wzajemnej koordynacji robót na wspólnym terenie budowy, w szczególności w obrębie dojazdów do mostu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45000000-7 - Roboty budowlane
45232452-5 - Roboty odwadniające
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5932608,35 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7365501,99 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5932608,35 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DETAL MOSTY Piotr Włoch, Krzysztof Grodzicki s.c.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: FIRMA USŁUGOWA DETAL Piotr Włoch, DETAL MOSTY Krzysztof Grodzicki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6812071594
7.3.3) Ulica: Królewska 277
7.3.4) Miejscowość: Sułkowice
7.3.5) Kod pocztowy: 32-440
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5932608,35 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin realizacji zamówienia: 13 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy, jednak nie później niż do dnia 30 listopada 2025 r.| 2024-10-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |