Przebudowa Infrastruktury technicznej i zagospodarowanie terenu Rynku w Odolanowie w ramach zadania "Rewitalizacja Rynku w Odolanowie"

GMINA I MIASTO ODOLANÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00553396
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00553396/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-18 12:51
Lokalizacja
Odolanów, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-70f6a274-6582-4ece-8b5f-cc48afbf0043
Identyfikator
6222731888
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejBadanie gruntuRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty odwadniająceRoboty drogoweRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH 'DROBUD' SPÓŁKA AKCYJNAJarocin, PL · lot 0
11 685 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00553396 z dnia 2024-10-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa Infrastruktury technicznej i zagospodarowanie terenu Rynku w Odolanowie w ramach zadania "Rewitalizacja Rynku w Odolanowie"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA I MIASTO ODOLANÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855127

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 11

1.5.2.) Miejscowość: Odolanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-430

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 733-15-81

1.5.8.) Numer faksu: 733-38-92

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@odolanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.odolanow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa Infrastruktury technicznej i zagospodarowanie terenu Rynku w Odolanowie w ramach zadania "Rewitalizacja Rynku w Odolanowie"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70f6a274-6582-4ece-8b5f-cc48afbf0043

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00553396

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00062189/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Przebudowa infrastruktury technicznej i zagospodarowanie terenu Rynku w Odolanowie w ramach zadania "Rewitalizacja Rynku w Odolanowie"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00404342

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.9.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 7937037,19 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zadania jest Przebudowa infrastruktury technicznej i zagospodarowanie terenu Rynku w Odolanowie w ramach zadania "Rewitalizacja Rynku w Odolanowie".
II. Zakres prac w ramach realizacji przedmiotowego zadania inwestycyjnego obejmuje wykonanie rewitalizacji obszaru miejskiego w Rynku w Odolanowie poprzez opracowanie dokumentacji technicznej w tym dokumentacji projektowej i projektów wykonawczych oraz STWIOR w zakresie branży drogowej i sanitarnej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji, pozwoleń, uzgodnień, opinii oraz wykonanie na podstawie tej dokumentacji wszystkich prac z niej wynikających obejmujących tj. w szczególności: roboty rozbiórkowe miejsc postojowych, rozbiórkę jezdni z masy bitumicznej, rozbiórkę chodników z kostki brukowej, rozbiórkę terenów zielonych, a następnie wykonanie jezdni z kostki granitowej o pow. ca 807 m2, wykonanie zjazdów z koski granitowej o pow. ca 58 m2, wykonanie chodników z płyt granitowych o pow. 982 m2, budowę ok. 46 miejsc postojowych z kostki granitowej o pow. ca 609 m2, utwardzenie kostką granitową o pow. 236 m2 wyłączonej z ruchu, wymianę sieci wodociągowej wraz z przyłączami o dł. ca 180 mb, budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami o dł. ca 300 mb, wyznaczenie 3 przejść dla pieszych wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, wykonanie kanałów technologicznych, wykonanie inteligentnego, energooszczędnego oświetlenia terenu, montaż małej architektury (kosze na śmieci, ławki parkowe, inteligentne ławki solarne) rewitalizacja przystanku autobusowego.
III Przedmiot zamówienia stanowi przebudowę infrastruktury technicznej zagospodarowania terenu Rynku w Odolanowie w ramach zadania "Rewitalizacja Rynku w Odolanowie" (wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie) w formule "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawca zaprojektuje i wykona rewitalizację Rynku Odolanowskiego wraz z przyległymi parkingami, chodnikami, oświetleniem, siecią wodociągową, odwodnieniem nawierzchni oraz towarzyszącą zielenią uliczną zgodnie z przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej i na podstawie PFU wraz z załącznikami stanowiącymi załączniki do SWZ. Z tym, że zakres zamówienia określony w PFU jest szerszy od określonego w niniejszej SWZ, zamawiający wyłączył z zakresu zadania prace budowlane i świadczenia opisane w pkt 7) Opisu przedmiotu zamówienia poniżej w SWZ.
7) UWAGA: Zamawiający odstępuje od realizacji następujących zadań, które zostały opisane w PFU:
a) Ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów,
b) Iluminacja świetlna kościoła pw. Św. Marcina
c) Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr DW 444 z drogą powiatową nr 5335 P,
d) Budowa ścieżki rowerowej.
IV. UWAGA: Inwestycja jest finansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Szczegółowe zasady płatności i waloryzacji wynagrodzenia zawarte są we wzorze umowy stanowiącej załącznik do SWZ.
W związku z tym, że Program Funkcjonalno-Użytkowy zawiera pierwotny zakres prac do wykonania obejmujący także wykonanie ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów, iluminację świetlną kościoła pw. Św. Marcina, przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr DW 444 z drogą powiatową nr 5335P, zapisy zawarte w pkt 4.1 III SWZ w stosunku do PFU są nadrzędne. Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z załącznikami nr 1-7 do niego, stanowiący załącznik nr 7 do SWZ, opracowany został przez Budownictwo Komunikacyjne Projekty Nadzory mgr inż. Ireneusz Ignaszak.

W ramach zamówienia wykonawca jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia na budowę lub złożenie wniosku o zgłoszenie zamiaru wykonania robót właściwemu organowi w wymaganym zakresie, oraz uzyskanie niezbędnych decyzji, pozwoleń, uzgodnień, opinii właściwych organów niezbędnych do uzyskania w/w pozwoleń oraz po zakończeniu prac uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich świadczeń, prac budowlanych wynikających z dokumentacji technicznej jak również ze wzoru umowy.
V. Przyjęte typy materiałów i urządzeń (wskazane w dokumentacji technicznej) zostały użyte wyłącznie przykładowo, w celu opisania przedmiotu zamówienia. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia w ofercie materiałów i urządzeń równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne, zgodnie ze swoją definicją, muszą posiadać parametry oraz spełniać standardy nie gorsze niż produkty podane przykładowo. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i w załącznikach do SWZ, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami "lub równoważny" lub "lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz "równoważny" lub "równoważne" nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia.
Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Wszelkie "produkty" pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty.
Zamawiający wskazuje, że zgodnie art. 101 ust. 5 PZP Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 us.t 1 pkt 2 i ust. 3 PZP), obowiązany jest udowodnić w ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone w SWZ.
Zamawiający wskazuje, że zgodnie art. 101 ust. 6 PZP, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 PZP) jest obowiązany udowodnić w ofercie, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, określonej przez Zamawiającego.
VI. Zamawiający wyjaśnia przyjęte w umowie zasady finansowania inwestycji (szczegółowe postanowienia zawiera wzór umowy):
1) Inwestycja jest dofinansowana z programu rządowego Polski Ład, z uwagi na to przyjęto określony sposób finansowania inwestycji przez zamawiającego.
2) W dofinansowaniu wyróżnia się wkład własny i dofinansowanie.
3) Wkład własny gminy jest zmienny
4) Zamawiający wprowadził zasady płatności częściowych, w ramach których podzielono możliwość płatności na łącznie maksymalnie cztery faktury, z czego czwarta faktura będzie końcowa.
5) Inaczej będzie podlegać zapłacie część wynagrodzenia wykonawcy odpowiadająca wkładowi własnemu, a inaczej część odpowiadająca wielkości dofinansowania.
6) Najpierw zamawiający dokona płatności w ramach wkładu własnego.
7) Dalsze szczegóły dotyczące płatności określa wzór umowy stanowiący załącznik do SWZ.
VII. Wszystkie prace związane z rewitalizacją Rynku w Odolanowie należy wykonać w oparciu o uzyskane uzgodnienia z odpowiednimi instytucjami. Wstępne uzgodnienia załączone są do Programu Funkcjonalno-Użytkowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111250-5 - Badanie gruntu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233140-2 - Roboty drogowe

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11685000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11685000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 11685000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROBUD SA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6171559705

7.3.3) Ulica: ul. Asfaltowa

7.3.4) Miejscowość: Golina

7.3.5) Kod pocztowy: 63-200

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie nawierzchni granitowych - GRANIT Dariusz Pylak Sp. z o.o.
Oświetlenie, kanał technologiczny, zieleń - podwykonawca nieznany na etapie składania ofert

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 11685000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-10-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane