Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Wierzbno
Gmina Wierzbno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00553643
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00553643/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-18 13:41
- Lokalizacja
- Wierzbno, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-883bcf16-88ec-453e-b0c5-0d8a2246c583
- Identyfikator
- 8241803704
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoLampy i oprawy oświetlenioweRoboty w zakresie okablowania elektrycznego
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00553643 z dnia 2024-10-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Wierzbno
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wierzbno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582210
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: brak
1.5.2.) Miejscowość: Wierzbno
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-111
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki
1.5.7.) Numer telefonu: 257934495
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@gminawierzbno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminawierzbno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-883bcf16-88ec-453e-b0c5-0d8a2246c5831.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Wierzbno2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-883bcf16-88ec-453e-b0c5-0d8a2246c583
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00553643
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00096281/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Wierzbno
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00497446
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP. 271.1.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 720000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Wierzbno, wymiana opraw oświetlenia ulicznego sodowego na nowoczesne energooszczędne oprawy typ LED. Parametry techniczne opraw jakie winny być zastosowane w omawianym zamówieniu:
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po otwarciu ofert, w trakcie trwania czynności badania, Zamawiający powziął informację, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą polegającą na nieprecyzyjnym opisie przedmiotu zamówienia.W opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający w pkt 5 wskazuje, iż zgodnie z zasadami Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (Edycja 9- Rozświetlamy Polskę) dostarczone oprawy oświetleniowe LED muszą: 1) gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy. 2) posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i. Jednocześnie Zamawiający w pkt 16 SWZ wskazuje, iż nie wymaga od wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. Tym samym Zamawiający nie ma możliwości zweryfikowania i sprawdzenia poprawności złożonych ofert i zaoferowanych usług zgodnymi z zasadami Rządowego Funduszu Polski Ład.
Nieprecyzyjnie opisany przedmiot zamówienia ma wpływ na wynik przedmiotowego postępowania, gdyż każdy z potencjalnych wykonawców powinien pozyskać informacje i przygotować ofertę zgodnie z nią i jej obligatoryjnymi elementami. Tym samym opis przedmiotu zamówienia i brak wymagalności podczas złożenia przedmiotowych środków dowodowych od Wykonawców skutkuje wadą w postaci nie spełnienia zasad Programu. Tak sporządzony opis przedmiotu zamówienia, mógł mieć wpływ na sporządzenie oferty, zaoferowanie innego produktu, niż oczekiwany przez Zamawiającego oraz prawidłowe skalkulowanie ceny oferty. Mając powyższe na uwadze uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania zgodnie z poniższym uzasadnieniem prawnym.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 259292,61 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 481473,66 PLN
| 2024-10-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |