Usługa czyszczenia po incydencie pożarowym na Sali Obsługi Klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Opolu
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00553784
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00553784/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-18 15:25
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ec4021c0-9e23-486e-b015-5fdb4a32b340
- Identyfikator
- 5213017228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00553784 z dnia 2024-10-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa czyszczenia po incydencie pożarowym na Sali Obsługi Klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Opolu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00001775600252
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wrocławska 24
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-701
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ZAP_OPOLE@zus.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/zus1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
ubezpieczenia społeczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa czyszczenia po incydencie pożarowym na Sali Obsługi Klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Opolu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ec4021c0-9e23-486e-b015-5fdb4a32b340
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00553784
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00463702/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Usługa czyszczenia po incydencie pożarowym na Sali Obsługi Klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Opolu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Za wykonaniem zamówienia, którego przedmiotem jest usługa polegająca na przeprowadzeniu prac porządkowych w budynku C, mających na celu usunięcie skutków pożaru na SOK O/ZUS Opole w dniu 15.09.2024 r., w powyżej wskazanym trybie, przemawiają następujące okoliczności:
1) możliwie najszybsze (natychmiastowe) przywrócenie funkcjonalności SOK w jednym miejscu po to aby oddział mógł w optymalnym stopniu realizować zadania związane z obsługą klientów
2) do chwili zajęcia stanowiska przez ubezpieczyciela podejmowanie działań zmierzających do usunięcia skutków pożaru na SOK mogłoby grozić niepowetowaną stratą po stronie Zakładu w razie zaistnienia sporu co do zakresu powstałych szkód/odszkodowania i trudnościami dowodowymi, które wynikałyby z uprzedniego usunięcia skutków pożaru;
3) niezwłocznie po otrzymaniu środków, tj. 3.10.2024 r. uruchomiono wniosek zakupowy na udzielenie zamówienia w powyższym trybie;
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 240000.271.14.2024-ZAP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa na wykonanie specjalistycznych prac porządkowych po pożarze w obiekcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
90400000-1 - Usługi utylizacji nieczystości
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca wycofał swoją ofertę po negocjacjach ze względu na inne zobowiązania.| 2024-10-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |