Świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach administracyjnych Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Wola – numer postępowania: 37/ZP/24

Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00553933
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00553933/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-18 15:27
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8d070b8b-392f-11ef-880f-0e435a8a43bc
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ochroniarskie

Wykonawcy

1 przyznane

AGENCJA OCHRONY OSÓB I MIENIA D.S. FOKUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
1 051 218,29 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00553933 z dnia 2024-10-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach administracyjnych Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Wola – numer postępowania: 37/ZP/24

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

1.3.) Oddział zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000184

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. "Solidarności" 90

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-003

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wola.zzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach administracyjnych Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Wola – numer postępowania: 37/ZP/24

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d070b8b-392f-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00553933

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00575135/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.22 Świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach administracyjnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00398450

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 37/ZP/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 845278,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach administracyjnych Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Wola w następujących lokalizacjach: al. „Solidarności” 90, ul. Syreny 18, Skwer Kardynała Wyszyńskiego 3, ul. Żelazna 99 i ul. Młynarska 16.
2. Wykaz obiektów, objętych stałą, bezpośrednią ochroną fizyczną:
al. Solidarności 90, ul. Żelazna 99, ul. Syreny 18, ul. Młynarska 16.
3. Lista obiektów, podlegających ochronie w sieci monitoringu – system sygnalizacji włamania i napadu:
a) al. „Solidarności” 90 – siedziba Urzędu Dzielnicy Wola, 1 centrala INIM, potrzebne 2 nadajniki (drugi nadajnik do systemu antynapadowego na Sali Obsługi);
b) ul. Żelazna 99 - siedziba Urzędu Dzielnicy Wola poza godzinami pracy Urzędu, 1 centrala SATEL INTEGRA, potrzebny 1 nadajnik;
c) ul. Syreny 18 - siedziba Wydziału Świadczeń dla Dzielnicy Wola - poza godzinami pracy Urzędu, 1 centrala DSC PC1864, potrzebny 1 nadajnik;
d) Skwer Kardynała Wyszyńskiego 3 – magazyn Zespołu Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Wola, 1 centrala INIM, potrzebny 1 nadajnik;
e) ul. Młynarska 16 - siedziba Urzędu Stanu Cywilnego poza godzinami pracy Urzędu, 1 centrala SATEL INTEGRA, potrzebny 1 nadajnik.
4. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę części zamówienia dotyczącej usług ochrony osób i mienia, z wyłączeniem zadań określonych w umowie w zakresie działania Grupy Interwencyjnej. Zamawiający dopuszcza powierzenie podwykonawcy zadań określonych w umowie wyłącznie w zakresie działania Grupy Interwencyjnej.
W przypadku gdy Wykonawca zamierza powierzyć realizację usług w zakresie działania Grupy Interwencyjnej podwykonawcy, to zarówno Wykonawca jak i podwykonawca muszą posiadać aktualną koncesję na prowadzenie działalności w zakresie usług dotyczącym Grup Interwencyjnych.
Grupy Interwencyjne składające się z min. 2 osób (Zamawiający nie wymaga żeby Grupa Interwencyjna była uzbrojona w broń palną), zobowiązane są przyjeżdżać do obiektów Zamawiającego na każdy sygnał alarmowy, wyemitowany przez pracowników ochrony obiektu, użytkowników obiektu lub system sygnalizacji napadu i włamania, w czasie nie dłuższym niż 15 minut od powiadomienia/wezwania.
Czas reakcji Grupy Interwencyjnej stanowi kryterium oceny ofert – patrz Rozdział XIV SWZ.
5. Zamawiający nie dopuszcza realizacji przedmiotu zamówienia przez pracowników ochrony z orzeczeniem o niepełnosprawności psychicznej lub fizycznej. Ze względu na specyfikę ochranianych obiektów, bariery architektoniczne, jak i konieczność obsługi central (POLON-ALFA 4900) systemów sygnalizacji pożaru, systemu sygnalizacji włamania i napadu, dźwiękowego systemów ostrzegania, systemu kontroli dostępu, systemów monitoringu wizyjnego, osoby te muszą być gotowe do podjęcia działań interwencyjnych o charakterze ochronnym w przypadku zaistnienia stanu bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia interesantów jak i pracowników albo uszkodzenia mienia Urzędu.
6. Szczegółowy zakres, warunki i sposób wykonania przedmiotu zamówienia określają:
6.1) projektowane postanowienia umowy, zwane dalej także wzorem umowy, stanowiące załącznik nr 4 do SWZ, wraz z nw. załącznikami do wzoru umowy:
a) wykazem obiektów podlegających ochronie – zał. nr 1,
b) tabelą służby ochrony Urzędu – zał. nr 2,
c) instrukcją kontroli ruchu osobowo-materiałowego – zał. nr 3,
d) instrukcją alarmową – zał. nr 4,
e) instrukcją dotyczącą zasad gospodarki kluczami – zał. nr 5,
f) procedurą działania grupy interwencyjnej – zał. nr 6,
g) wzorem oświadczenia o wypłacie wynagrodzeń – zał. nr 8,
6.2) wzór formularza cenowego, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
7. Informacja o podziale/braku podziału zamówienia na części.
Aspekt organizacyjny
Zamawiający nie dokonał podziału przedmiotowego zamówienia związanego z usługami ochroniarskimi na części, z uwagi na fakt, iż zakres zadania przewidziany do realizacji stanowią usługi ochrony osób i mienia w obrębie obiektów, w których znajdują się siedziby Urzędu Dzielnicy Wola: al. „Solidarności” 90, ul. Żelazna 99, ul. Syreny 18 i ul. Młynarska 16. Struktura organizacyjna posterunków ochrony podzielona jest w sposób, w którym posterunek główny wraz z dowódcą zmiany znajduje się w obiekcie przy al. „Solidarności” 90, zaś posterunki przy ul. Żelaznej 99, ul. Syreny 18 i Młynarskiej 16, są posterunkami podlegającymi posterunkowi głównemu. Podział zamówienia na części w takim przypadku nie jest uzasadniony ze względów organizacyjnych.
Pracownicy ochrony rano pobierają klucze z posterunku głównego a po zakończeniu zmiany w obiektach przy ul. Żelaznej 99 i ul. Syreny 18, załączają systemy alarmu i włamania oraz zdają klucze od obiektów dowódcy zmiany w obiekcie przy al. „Solidarności” 90, i meldują zakończenie zmiany. Posterunki te nie są całodobowe w przeciwieństwie do posterunku przy al. „Solidarności” 90, do którego przesyłane są sygnały z systemów monitoringu wizyjnego, co umożliwia dalszą kontrolę i nadzór nad obiektami po ich zamknięciu po godzinach pracy Urzędu. W przypadku podzielenia zamówienia na części i wprowadzenie drugiego Wykonawcy do obiektów, mogłoby dochodzić do konfliktów między pracownikami przy realizacji zamówienia
Aspekt ekonomiczny
Przedsiębiorca organizując pracowników ochrony osób i mienia do czterech lokalizacji (posterunków) może skorzystać z zasobu pracowników tych posterunków w aspekcie zapewnienia tylko jednego dowódcy i zastępcy, który również służbowo nadzorował będzie posterunek w innej lokalizacji. Dodatkowo przedsiębiorca jednym kierownikiem ochrony może nadzorować pracą pracowników wszystkich posterunków.
Wartość zamówienia i zakres wskazują, że zamówienie jest skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw.
8. Zgodnie z treścią § 8 ust. 5 wzoru umowy, Wykonawca zobowiązany jest do posiadania polisy odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 5.000.000,00 zł (słownie: pięć milionów zł 00/100), przez cały okres trwania umowy w zakresie ochrony osób i mienia na jedno lub wszystkie zdarzenia.
9. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie udzielanego zamówienia kwotę brutto 1.039.692,08 zł.
10. Podwykonawcy: wszelkie regulacje i wymagania dotyczące podwykonawstwa, Zamawiający zawarł we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1051218,29 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1141582,74 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1051218,29 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Agencja Ochrony Osób i Mienia D. S. Fokus sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5242764181

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1051218,29 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 283 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-10-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi