Remonty nawierzchni asfaltowych dróg na terenie miasta Kwidzyna

Miasto Kwidzyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00554340
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00554340/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-21 08:31
Lokalizacja
Kwidzyn, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1cc6db0c-bea9-40e2-8889-09fbc795e7d0
Identyfikator
5811956166
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00554340 z dnia 2024-10-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty nawierzchni asfaltowych dróg na terenie miasta Kwidzyna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Kwidzyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747744

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 19

1.5.2.) Miejscowość: Kwidzyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-500

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kwidzyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kwidzyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/um_kwidzyn

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty nawierzchni asfaltowych dróg na terenie miasta Kwidzyna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1cc6db0c-bea9-40e2-8889-09fbc795e7d0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00554340

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00001165/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Remont cząstkowy nawierzchni asfaltowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00529472

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4701895,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zmówienia jest robota budowlana pn. „Remonty nawierzchni asfaltowych dróg na terenie miasta Kwidzyna”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje min. następujący zakres robót:
a) remont nawierzchni masą asfaltową - (usunięcie ubytków i wybojów do 5 m2 powierzchni)
• przycięcie krawędzi do kształtów geometrycznych
• oczyszczenie ubytku z luźnych fragmentów nawierzchni
• skropienie ubytku emulsją asfaltową
• wykonanie nawierzchni
• zagęszczenie mechaniczne
• przesmarowanie krawędzi ubytku emulsją asfaltową
b) remont nawierzchni masą asfaltową - (usunięcie ubytków i wybojów od 5 m2 do 50 m2 powierzchni)
• przycięcie krawędzi do kształtów geometrycznych
• oczyszczenie ubytku z luźnych fragmentów nawierzchni
• skropienie ubytku emulsją asfaltową
• wykonanie nawierzchni
• zagęszczenie mechaniczne
• przesmarowanie krawędzi ubytku emulsją asfaltową
c) wykonanie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu gr.4 cm
• wykonanie warstwy ścieralnej
• zagęszczenie warstwy
d) wykonanie warstwy wiążącej z asfaltobetonu gr.4 cm
• wykonanie warstwy wiążącej
• zagęszczenie warstwy
e) wykonanie warstwy podbudowy z asfaltobetonu gr.4 cm
• wykonanie podbudowy
• zagęszczenie podbudowy
f) oczyszczenie i skropienie powierzchni emulsją asfaltową
• oczyszczenie ręcznie lub mechanicznie istniejącej nawierzchni
• skropienie nawierzchni emulsją asfaltową
g) wykonanie podbudowy betonowej gr.15 cm
• wykonanie podbudowy
• zagęszczenie podbudowy
h) wykonanie podbudowy tłuczniowej gr. 15 cm
• wykonanie podbudowy
• zagęszczenie podbudowy
i) za każde następne 8 cm grubości podbudowy tłuczniowej
j) wykonanie warstwy odsączającej z piasku gr.10 cm
• wykonanie warstwy odsączającej
• zagęszczenie warstwy odsączającej
k) korytowanie wraz z wywózką ziemi na głębokość 10 cm
• wykonanie 1 m2 koryta na gł. 10 cm
• wywóz i utylizacja gruntu z wykopu
• wyrównanie i zagęszczenie podłoża
l) frezowanie i wywóz nawierzchni bitumicznej
• frezowanie nawierzchni
• transport destruktu
m) wbudowanie destruktu bitumicznego w miejscu wskazanym przez zamawiającego
• transport destruktu
• wbudowanie destruktu o gr 10 cm po zagęszczeniu
• zagęszczenie mechaniczne destruktu
n) za regulację wysokości krawężników istniejących
• rozebranie istniejącego krawężnika
• rozebranie ławy betonowej
• ustawienie nowej ławy betonowej z oporem
• ustawienie krawężnika z odzysku
• wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki
• uporządkowanie terenu przyległego
o) wbudowanie nowych krawężników betonowych o wym. 15x30 cm
• rozebranie krawężnika betonowego
• rozebranie ławy betonowej
• ustawienie nowej ławy betonowej z oporem
• ustawienie nowego krawężnika betonowego
• wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki
• uporządkowanie terenu przyległego
p) wbudowanie nowych krawężników kamiennych o wym. 15x30 cm
• rozebranie istniejącego krawężnika
• rozebranie ławy betonowej
• ustawienie nowej ławy betonowej z oporem
• ustawienie krawężnika kamiennego
• wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórk
• uporządkowanie terenu przyległego
q) regulację wysokości kratek deszczowych i studni kanalizacji deszczowej
• rozbiórka nawierzchni wokół kratki lub studni
• rozbiórka włazu studni lub wpustu kanalizacji deszczowej
• ustawienie włazu studni lub wpustu na odpowiedniej wysokości
• wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki
r) rozbiórkę, wywóz i utylizację warstwy z betonu gr.20cm
• rozbiórka ręczna lub mechaniczna betonów
• wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną (14.172.930,00 zł) znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do wysokości ceny oferty.
2024-10-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane