Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Jeziora Wielkie.
GMINA JEZIORA WIELKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00554386
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00554386/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-21 08:47
- Lokalizacja
- Jeziora Wielkie, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-24cd2154-ae0f-4ce3-b48c-b77be435d887
- Identyfikator
- 5571697215
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00554386 z dnia 2024-10-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Jeziora Wielkie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JEZIORA WIELKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350837
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 36
1.5.2.) Miejscowość: Jeziora Wielkie
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-324
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@ug.jeziorawielkie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://jeziorawielkie.bipgmina.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Jeziora Wielkie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-24cd2154-ae0f-4ce3-b48c-b77be435d887
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00554386
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00283716/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie gminy Jeziora Wielkie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00483220
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Enea Oświetlenie Sp. z o. o. jest wyłącznym właścicielem infrastruktury oświetleniowej, na której planowana jest modernizacja. W związku z powyższym Gmina Jeziora Wielkie wystąpiła z wnioskiem o wyrażenie zgody na przeprowadzenie inwestycji na majątku ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. i przeprowadzenie postępowania mającego na celu wyłonić Wykonawcę w/w zadania. Pismem WEA24E003753 z dnia 16 sierpnia 2024 r. ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. jako właściciel sieci, nie wyraziła zgody na podejmowanie jakichkolwiek działań na własnej sieci oświetleniowej przez podmioty trzecie podnosząc, iż z istoty prawa własności wynika, że Spółka jest co do zasady jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania z infrastruktury oświetleniowej. Wskazano również, że zgodnie z art. 222 § 2 kodeksu cywilnego „przeciwko osobie, która narusza własność w inny sposób aniżeli przez pozbawienie właściciela faktycznego władztwa nad rzeczą, przysługuje właścicielowi roszczenie o przywrócenie stanu zgodnego z prawem.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGK.271.23.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 886666,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania pn.: Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Jeziora Wielkie obejmujące wymianę na istniejących słupach lamp sodowych na lampy w technologii LED.
2. W ramach czynności opisanych w ust. 1. Wykonawca zmodernizuje 574 punkty oświetleniowe w tym:
przeprowadzi wymianę 574 szt. opraw na oprawy LED, uzyskując przy tym min 50% oszczędności na mocy zainstalowanych opraw,
3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa:
Dokumentacja techniczna,
Przedmiar robót,
STWIOR,
Specyfikacja Techniczna Opraw
4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71355000-1 - Usługi pomiarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 886178,86 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 886178,86 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 886178,86 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912
7.3.3) Ulica: Ku Słońcu 34
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.5) Kod pocztowy: 71-080
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1090000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-30| 2024-10-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |