Przebudowa Domu Kultury w Paszczynie.
Gmina Dębica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00554464
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00554464/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-21 09:01
- Lokalizacja
- Dębica, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-728bdcb6-c53b-428a-a26a-7bc62dbc47fe
- Identyfikator
- 8722216736
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00554464 z dnia 2024-10-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa Domu Kultury w Paszczynie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dębica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661056
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stefana Batorego 13
1.5.2.) Miejscowość: Dębica
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@ugdebica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugdebica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-728bdcb6-c53b-428a-a26a-7bc62dbc47fe1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa Domu Kultury w Paszczynie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-728bdcb6-c53b-428a-a26a-7bc62dbc47fe
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00554464
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00063916/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa Domu Kultury w Paszczynie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00507975
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.271.19.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę istniejącego budynku Domu Kultury w Paszczynie w celu poprawy stanu użytkowania obiektu.
Zakres rzeczowy zadania obejmuje:
1) Wyburzenia otworów w ścianach działowych,
2) Wykonanie ścianek wewnętrznych działowych wraz z częścią sanitarną,
3) Wykonanie nowej stolarki drzwiowej,
4) Wykonanie szpachlowania i malowania sufitów wraz z wentylacją wspomaganą mechanicznie,
5) Montaż elementów oświetlenia w projektowanych pomieszczeniach oraz wymiana w istniejących,
6) Wykonanie instalacji wod-kan do łazienki,
7) Wszystkie roboty wykończeniowe tj. tynkowanie, szpachlowanie, malowanie, układanie posadzek oraz cokołów, cyklinowanie istniejącego parkietu, rozburzenie istniejącej sceny i wykonanie podłogi na gruncie,
8) Wymiana istniejących kotłów gazowych,
9) Wyposażenie pomieszczeń obiektu w niezbędne elementy i urządzenia.
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi:
1) Dokumentacja projektowa:
a) projekt techniczny, opracowany przez: Firma Projektowo – Budowlana Damian Ciurkot,
b) przedmiar robót, opracowany przez: Firma Projektowo – Budowlana Damian Ciurkot,
2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
- opracowana przez: Firma Projektowo – Budowlana Damian Ciurkot.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający, w rozdziale IV SWZ „WYMAGANIA PRZEDMIOTOWE ORAZ SPOSÓB OCENY ICH SPEŁNIANIA” pkt. 3 wskazał, iż oferta musi zagwarantować: termin realizacji zamówienia: 12 miesięcy od daty zawarcia umowy.Ponadto, w zapisie tym wskazano, aby Wykonawca w ofercie jednoznacznie określił termin realizacji zamówienia. Brak wskazania terminu realizacji zamówienia spowoduje odrzucenie oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia (art. 226 ust.1 pkt 5) ustawy Pzp.
Z kolei w Rozdziale VI SWZ „TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA” wskazano, że termin wykonania zamówienia wynosi 12 miesięcy od daty zawarcia umowy.
W Rozdział XIV SWZ „OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY” w pkt. 2 wskazano, że Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia
i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”.
Opracowany formularz ofertowy nie zawierał miejsca przeznaczonego do określenia przez Wykonawcę terminu realizacji zamówienia.
Powyższe powoduje że zapisy SWZ są wewnętrznie sprzeczne, a sprzeczność ta nie jest możliwa do poprawienia na obecnym etapie. To naruszenie może mieć realny wpływ na wynik postępowania. Literalne zastosowanie warunków SWZ nakazywałoby odrzucenie wszystkich tych ofert które nie zawierały w treści terminu realizacji zamówienia. Tymczasem w treści SWZ sam Zamawiający określił termin realizacji zadania na 12 miesięcy od podpisania umowy – czym mógł wprowadzić Wykonawców w uzasadnione przekonanie co do braku konieczności określania tego terminu w ofercie.
Powyższe uniemożliwia wybór najkorzystniejszej oferty zgodnie z zachowaniem podstawowych zasad udzielania zamówień, tj. przejrzystości, równego traktowania wykonawców oraz uczciwej konkurencji. w/w wady nie są możliwe do usunięcia po upływie terminu składania ofert.
| 2024-10-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |