Utrzymanie i pielęgnacja trawników na terenie gminy Bytów
Gmina Bytów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00554476
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00554476/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-21 09:03
- Lokalizacja
- Bytów, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1856ef47-4e0a-4f77-b0ba-35e1c050e4ac
- Identyfikator
- 8421000639
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00554476 z dnia 2024-10-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie i pielęgnacja trawników na terenie gminy Bytów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979499
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja 15
1.5.2.) Miejscowość: Bytów
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-100
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 598222011
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@bytow.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bytow.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1856ef47-4e0a-4f77-b0ba-35e1c050e4ac1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie i pielęgnacja trawników na terenie gminy Bytów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1856ef47-4e0a-4f77-b0ba-35e1c050e4ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00554476
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042677/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Utrzymanie i pielęgnacja trawników
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00512116
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BRZ.271.31.2024.AZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 442510,68 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
1) utrzymanie trawników w obrębie 15 sołectw:
- koszenie i pielęgnacja trawników wskazanych przez Zamawiającego w ilości do 954.720 m2 w ciągu trwania umowy (w ciągu roku ok. 477.360 m2); zakres obejmuje przygotowanie terenów do koszenia poprzez zebranie porozrzucanych na trawnikach odpadów, podkoszenie przy elementach małej architektury, skupinach krzewów, rabatach, młodych drzewach w sposób nie powodujący uszkodzeń, a następnie wykoszenie trawników, wygrabienie, załadowanie odpadów zebranych w trakcie prac przygotowawczych oraz urobku po skoszeniu trawnika na środek transportu, ich wywóz i zagospodarowanie. Wykonawca ma obowiązek uprzątnąć, zmieść trawę rozrzuconą podczas koszenia na tereny przyległe do koszonych trawników. Wysokość koszenia do 4 cm, jednakowa na całej powierzchni, gwarantująca estetyczny wygląd trawnika po skoszeniu. W przypadku przerośnięcia trawnika koszenie należy wykonać na wysokość nie mniejszą niż 6 cm;
2) utrzymanie trawników w obrębie miasta:
- koszenie i pielęgnacja trawników wskazanych przez Zamawiającego w ilości do 1.648.284 m2 w ciągu trwania umowy (w ciągu roku ok. 824.142 m2); zakres obejmuje przygotowanie terenów do koszenia poprzez zebranie porozrzucanych na trawnikach odpadów, podkoszenie przy elementach małej architektury, skupinach krzewów, rabatach, młodych drzewach w sposób nie powodujący uszkodzeń, a następnie wykoszenie trawników, wygrabienie, załadowanie odpadów zebranych w trakcie prac przygotowawczych oraz urobku po skoszeniu trawnika po skoszeniu trawnika na środek transportu, ich wywóz i zagospodarowanie. Wykonawca ma obowiązek uprzątnąć, zmieść trawę rozrzuconą podczas koszenia na tereny przyległe do koszonych trawników. Wysokość koszenia do 4 cm, jednakowa na całej powierzchni, gwarantująca estetyczny wygląd trawnika po skoszeniu. W przypadku przerośnięcia trawnika koszenie należy wykonać na wysokość nie mniejszą niż 6 cm.
Zamawiający wymaga, że podjęcie prac wyznaczonych do realizacji nastąpi w ciągu 24 godzin od wskazania zakresu. W przeciwnym wypadku nastąpi naliczanie kar umownych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 449799,09 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 702811,08 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 449799,09 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „MZBK” sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8421630530
7.3.3) Ulica: Kardynała Josyfa Slipyja
7.3.4) Miejscowość: Bytów
7.3.5) Kod pocztowy: 77-100
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 449799,09 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-10-17 do 2026-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-10-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |