Naprawa uszkodzonej części dachu łupinowego budynku Basenu pod Platanem w Brzeszczach przy ul. Ofiar Oświęcimia 39a
Ośrodek Kultury w Brzeszczach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00554588
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00554588/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-21 09:25
- Lokalizacja
- Brzeszcze, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8ca03197-8cb3-458f-ae32-caf4436dbf08
- Identyfikator
- 6521027832
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00554588 z dnia 2024-10-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa uszkodzonej części dachu łupinowego budynku Basenu pod Platanem w Brzeszczach przy ul. Ofiar Oświęcimia 39a
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek Kultury w Brzeszczach
1.3.) Oddział zamawiającego: ul. Narutowicza 1, 32 - 620 Brzeszcze
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000965683
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Narutowicza 1
1.5.2.) Miejscowość: Brzeszcze
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-620
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 322111490
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ok.brzeszcze.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ok.brzeszcze.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ca03197-8cb3-458f-ae32-caf4436dbf081.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Naprawa uszkodzonej części dachu łupinowego budynku Basenu pod Platanem w Brzeszczach przy ul. Ofiar Oświęcimia 39a2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ca03197-8cb3-458f-ae32-caf4436dbf08
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00554588
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00542305
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W trakcie nawałnicy z silnymi wiatrami w dniu 12 lipca 2024 r. została zerwana połać dachowana na dachu łupinowym budynku Basenu pod Platanem w Brzeszczach na powierzchni ok. 50% w górnej i środkowej części dachu, dolna część została zalana przez spływającą wodę deszczową z górnej części. Zerwane zostały warstwy pokrycia dachowego ( poszycie na rąbek, pow. podkładowa z płyt OSB, łaty i kontrłaty, ocieplenie z wełny mineralnej). Uszkodzeniu (częściowemu zniszczeniu) uległa konstrukcja główna i pomocnicza obudowy okapu od strony kopalni. Konstrukcja główna (dźwigary dachowe) oraz poszycie dolne (z płyty trapezowej) nie zostały uszkodzone.
Zgodnie z treścią art. 301 ust. 1 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, jeżeli ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć, nie można zachować terminów określonych dla trybu podstawowego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DAT-2221/3/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 280000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: „Naprawa uszkodzonej części dachu łupinowego budynku Basenu pod Platanem w Brzeszczach” – uszkodzonego w wyniku nawałnicy w dniu 12 lipca 2024 r.,
Ogólny opis przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) naprawa połaci dachowej: rozbiórka warstw połaci dachowej, naprawa poszycia dolnego,
z blachy trapezowej (mocowanie do łat konstrukcji pomocniczej), kontrola i naprawa profili dystansowych (elementy typu „Z” Florprofile), ułożenie folii paroszczelnej, ułożenie ocieplenia (płyty styropianowe grubości 15 cm) z wypełnieniem połączeń pianką PUR, wymiana łat drewnianych na łatach dystansowych, ułożenie kontrłat drewnianych, deskowanie połaci dachu (deski drewniane, pióro / wpust), membrana dachowa PCV układana na kleju, wykonanie obróbek blacharskich i orynnowania;
b) wykonanie obudowy okapu od strony kopalni (konstrukcja główna, pomocnicza i podbitka z listew PCV
c) naprawa i malowanie ścian wewnętrznych (ściana południowa i wschodnia)
d) prace zabezpieczające: rusztowania robocze, zabezpieczenie powierzchni wody na basenach (folia), siatka zabezpieczająca pod miejscem robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261320-3 - Kładzenie rynien
45442100-8 - Roboty malarskie
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 338250,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 338250,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 338250,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Luranc Bogusław Przedsiębiorstwo Budowlano Usługowe ELBUD
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6521338420
7.3.3) Ulica: ul. Pszczyńska 11/5
7.3.4) Miejscowość: Brzeszcze
7.3.5) Kod pocztowy: 32-620
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 338250,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 43 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-10-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |