„Udzielenie kredytu na sfinansowanie planowanego deficytu w budżecie Gminy Rogowo na 2024 rok w wysokości 1 685 173,31 zł” (słownie: jeden milion sześćset osiemdziesiąt pięć tysięcy (...)

GMINA ROGOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00555556
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00555556/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-21 12:41
Lokalizacja
Rogowo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3ab15333-a6d6-465e-a835-8310fb4eaffc
Identyfikator
5621711384
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi udzielania kredytu

Wykonawcy

1 przyznane

BANK SPÓŁDZIELCZY W STRZELNIEStrzelno, PL · lot 0
452 644,97 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00555556 z dnia 2024-10-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Udzielenie kredytu na sfinansowanie planowanego deficytu w budżecie Gminy Rogowo na 2024 rok w wysokości 1 685 173,31 zł”
(słownie: jeden milion sześćset osiemdziesiąt pięć tysięcy (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ROGOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351216

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: KOŚCIELNA

1.5.2.) Miejscowość: Rogowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-420

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: (052) 30-24-053 lub (052) 30-24-077

1.5.8.) Numer faksu: (052)30-24-275

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@rogowo.paluki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rogowo.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/rogowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Udzielenie kredytu na sfinansowanie planowanego deficytu w budżecie Gminy Rogowo na 2024 rok w wysokości 1 685 173,31 zł”
(słownie: jeden milion sześćset osiemdziesiąt pięć tysięcy (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ab15333-a6d6-465e-a835-8310fb4eaffc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00555556

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00094300/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Udzielenie kredytu na sfinansowanie planowanego deficytu w budżecie Gminy Rogowo na 2024 rok w wysokości 1 685 173,31 zł.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00489667

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIDiGP.271.1.7.2024.ZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca udzieli kredytu na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Rogowo na 2024 rok w wysokości 1 685 173,31 zł (słownie: jeden milion sześćset osiemdziesiąt pięć tysięcy sto siedemdziesiąt trzy złote 31/100):
1) ostateczny termin spłaty kredytu ustala się na dzień 31 grudnia 2032r.;
2) kredyt zostanie zaciągnięty na okres 8 lat ze spłatą od 1 stycznia 2025 r. (termin spłaty I raty do 31 marca 2025 r. do 31 grudnia 2032 r.) - raty kwartalne. Kredyt do dyspozycji Zamawiającego zostanie uruchomiony jednorazowo (jedna transza) maksymalnie w ciągu 3 dni robocze (wymóg Zamawiającego stanowi kryterium poza cenowe) od dnia podpisania umowy, który należy przekazać na konto numer 87 8959 0001 5507 8995 2000 0010;
3) odsetki płatne na ostatni dzień każdego miesiąca po udzieleniu kredytu;
4) spłata odsetek odbywać się będzie w okresach miesięcznych przy ratach malejących. Oprocentowanie kredytu należy ustalić na podstawie stawki bazowej WIBOR 3M w wysokości 5,85 % i marżę banku w wysokości 0,85 %, notowanej na ostatni dzień roboczy przed rozpoczęciem kolejnego okresu odsetkowego. Oprocentowanie winno być liczone za okresy i od kwoty kredytu wykorzystanego przez Gminę.
5) do kredytu wlicza się prowizję banku od udzielonego kredytu;
6) oprocentowanie w dniu otwarcia ofert należy ustalić na podstawie stawki bazowej WIBOR 3M w wysokości 5,85 % i marżę banku w wysokości 0,85 %, według notowań Prezesa NBP na dzień 4 września 2024 r.;
7) kredyt spłacany będzie ze środków własnych Gminy;
8) pierwszą datą spłaty kredytu jest 31 marca 2025 r. Spłata kredytu nastąpi w 32 ratach kapitałowych, które będą płatne kwartalnie do ostatniego dnia roboczego miesiąca kończącego każdy kwartał w ratach w wysokości 52 661,00 zł - 31 rat (słownie: pięćdziesiąt dwa tysiące sześćset sześćdziesiąt jeden złotych 00/100) oraz 1 rata w kwocie 52 661,85 (słownie: pięćdziesiąt dwa tysiące sześćset sześćdziesiąt jeden złotych 85/100).

4.5.3.) Główny kod CPV: 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 444369,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 453212,85 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 453212,85 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bank Spółdzielczy w Strzelnie

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5570003535

7.3.3) Ulica: Dr J. Cieślewicza 3

7.3.4) Miejscowość: Strzelno

7.3.5) Kod pocztowy: 88-320

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 452644,97 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2032-12-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Nie dotyczy.
2024-10-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi