Zimowe utrzymanie dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Cisna w sezonie zimowym 2024 -2025 r.

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Cisna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00556560
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00556560/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-22 06:48
Lokalizacja
Cisna, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9dc68f3c-1136-420f-bd11-a5e355ab5b86
Identyfikator
6880041996
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00556560 z dnia 2024-10-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Cisna w sezonie zimowym 2024 -2025 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Cisna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370014679

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Cisna 87A

1.5.2.) Miejscowość: Cisna

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-607

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: cisna@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_cisna

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_cisna

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Cisna w sezonie zimowym 2024 -2025 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9dc68f3c-1136-420f-bd11-a5e355ab5b86

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00556560

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00447880/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Zimowe utrzymanie dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Cisna w sezonie zimowym 2024 -2025 r

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00530383

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.270.29.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 213422,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa przedmiotu zamówienia: „Zimowe utrzymanie dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Cisna w sezonie zimowym 2024 -2025 r.”
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
1) zamówienie obejmuje odśnieżanie przy użyciu pługów lekkich i średnich, uszorstnianie nawierzchni przy użyciu piaskarek lub urządzeń rozsypujących – pozostałych dróg leśnych tzw. stokówek;
2) łączna długość pozostałych dróg leśnych do odśnieżania to 81 567 m.
3) szacunkowa całkowita wielkość zamówienia (mierzona jako ilość kilometrów poszczególnych, niżej wymienionych rodzajów czynności):
- 534 km dróg do odśnieżenia z posypywaniem,
- 534 km dróg do odśnieżania bez posypywania,
- 356 km dróg do posypywania,
w ciągu terminu realizacji zamówienia;
4) Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia przy użyciu sprzętu i materiałów własnych. Zamawiający nie będzie udostępniał ani przekazywał Wykonawcy swojego sprzętu w celu realizacji przedmiotu zamówienia;
5) Warunki realizacji:
a) odśnieżanie dróg leśnych oraz plac przy OSW Wołosań i budynku administracyjnym Nadleśnictwa Cisna;
b) dodatkowo: odśnieżanie istniejących mijanek, zjazdów oraz przyległych do drogi użytkowanych składów drewna;
c) zapobieganie powstawania oraz usuwanie śliskości na drogach leśnych poprzez posypywanie mieszanką materiałów zwiększających szorstkość nawierzchni;
d) drogi odśnieżać należy pasem utwardzonym;
e) czas reakcji Wykonawcy na każdorazowe rozpoczęcie świadczenia usługi nie może być dłuższy niż 2 godz. tzn. od momentu zawiadomienia telefonicznego o potrzebie wykonania usługi, do jej rozpoczęcia;
f) odśnieżanie należy wykonać przy pomocy zestawu składającego się z pojazdu mechanicznego z pługiem śniegowym (lub wirnikowym) z możliwością uszorstniania nawierzchni przy użyciu urządzeń rozsypujących;
g) w przypadku braku opadów śniegu i gołoledzi akcji zimowego utrzymania dróg nie prowadzi się. Wykonawcy przez okres faktycznego nie wykonywania usług stanowiących przedmiot zamówienia nie przysługuje wynagrodzenie;
h) Zamawiający nie przewiduje płatności z tytułu utrzymania sprzętu i operatorów w gotowości;
i) prace objęte zamówieniem zostaną wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami;
j) Parking przy budynku OSW Wołosań i budynku administracyjnym Nadleśnictwa Cisna musi zostać odśnieżony w dni robocze do godziny 7:00 po uprzednim zleceniu przez Koordynatora.
k) standard odśnieżonej drogi to od 2 cm do 5 cm pokrywy śnieżnej na parkingu, placu oraz na drogach leśnych (nie należy odśnieżać do samej nawierzchni), szer. 5 m. Odśnieżoną drogę należy posypywać zgodnie z instrukcjami zlecenia.
6) określone ilości przedmiotu zamówienia są wielkościami szacunkowymi i nie zobowiązują Zamawiającego do realizacji zamówienia w pełnych wykazanych ilościach. Ilości kilometrów w ramach poszczególnych rodzajów czynności będą określane każdorazowo w zleceniach wystawianych przez przedstawiciela Zamawiającego. Zamawiający zastrzega możliwość redukcji przedmiotu zamówienia. Wykonanie usługi w mniejszych ilościach nie może być podstawą żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. W przypadku braku opadów śniegu i braku występowania śliskości na drogach akcji zimowego utrzymania dróg nie prowadzi się. Wykonawcy przez okres wstrzymania akcji nie przysługuje wynagrodzenie. Zamawiający nie przewiduje płatności z tytułu utrzymania sprzętu i operatorów w gotowości. Minimalny zakres umowy w sprawie zamówienia publicznego jaki na pewno zostanie zrealizowany to 20 % Wartości Przedmiotu Umowy;
7) Wykonawca zobowiązany jest w czasie wykonywania usługi zapewnić na terenie objętym umową należyty ład, porządek, przestrzeganie przepisów BHP i ppoż. oraz ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe w związku z realizacją prac oraz wskutek innych działań osób zatrudnionych przez wykonawcę. Za bezpieczeństwo publiczne ludzi i mienia związane z prowadzonymi usługami odpowiada Wykonawca;
8) Szczegółowy rozmiar, lokalizacja, termin wykonania prac wynikających z przyjętej oferty na ich wykonanie, zostaną określone w „Zleceniach" prac do wykonania sporządzonych przez Koordynatora ośnieżania Nadleśnictwa. Zlecenia na wykonanie prac mają też uwzględniać realny czas niezbędny do ich wykonania. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniej niż 20 % Wartości Przedmiotu Umowy;
9) w uzasadnionych przypadkach o konieczności przystąpienia do realizacji usługi odśnieżania oraz o wystawieniu zlecenia, Wykonawca może zostać poinformowany drogą telefoniczną. W takim przypadku zlecenie pisemne może zostać przekazane Wykonawcy także po rozpoczęciu realizacji usługi;
10) Zamawiający zastrzega sobie, że w poniedziałki do godziny 10:00 będą odśnieżane w pierwszej kolejności drogi wskazane przez Koordynatora.
11) odbiór prac dokonywany będzie przez właściwych terytorialnie leśniczych lub podleśniczych, na drukach „Protokół odbioru robót”. Wypełnione druki protokołów odbioru robót, podpisane przez leśniczego lub podleśniczego oraz przez Wykonawcę, zostaną następnie złożone w biurze Zamawiającego w terminie nie później, niż ostatniego dnia każdego miesiąca i będą podlegały sprawdzeniu merytorycznemu przez Koordynatora odśnieżania Nadleśnictwa oraz Wykonawcę. Podpisany bez uwag „Protokół odbioru robót” jest podstawą do wystawienia faktury za wykonaną przez Wykonawcę usługę;
12) wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia obciążają Wykonawcę, a w szczególności: dojazd na miejsce wykonania zadania, koszty zakupu paliwa, koszty eksploatacji maszyn, wynagrodzenie pracowników, ilość przejazdów po drogach (tam i z powrotem), prace porządkowe po zakończeniu usługi oraz ewentualne upusty i rabaty zastosowane przez wykonawcę inne opłaty niewymienione, a które mogą wystąpić przy realizacji przedmiotu zamówienia
13) Lokalizacja – teren Nadleśnictwa Cisna. Szczegółowa lokalizacja została opisana w załączniku nr 10 do SWZ.
14) Zgodnie z art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm..).
15) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz do podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani.
16) Zamawiający przewiduje zapłatę wynagrodzenia z częściach. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
17. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Uzasadnienie szczegółowo zostało opisane w rozdziale 3 ust. 14.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający
zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 461376,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 461376,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2024-10-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi