Współpraca w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych poprzez ich termiczne przekształcanie w Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Gdańsku

Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00556714
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00556714/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-22 08:13
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f41c53e6-2d52-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
5830002019
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

PORT CZYSTEJ ENERGII SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsku, PL · lot 0
892 567 101,62 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00556714 z dnia 2024-10-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Współpraca w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych poprzez ich termiczne przekształcanie w Instalacji
Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Gdańsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190042880

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jabłoniowa 55

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-180

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zut@zut.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zut.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Współpraca w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych poprzez ich termiczne przekształcanie w Instalacji
Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Gdańsku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f41c53e6-2d52-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00556714

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00381832

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 14 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust.1 pkt 14, w związku ze spełnieniem
przesłanek określonych w tym przepisie. Umowa wdraża współpracę pomiędzy dwoma zamawiającymi (spółkami), których
jedynym udziałowcem jest Gmina Miasta Gdańska. Współpraca ma na celu wykonanie usług publicznych, w zakresie
zagospodarowania odpadów komunalnych poprzez przygotowanie frakcji energetycznej i jej termiczne przekształcenie, do
których wykonania zamawiający zostali zobowiązani na podstawie stosownych uchwał organu właścicielskiego oraz umowy
wykonawczej z dnia 28 grudnia 2016r. zawartej przez zamawiających z Gminą Miasta Gdańska. Umowa ma na celu
zapewnienie wykonania zadań własnych gminy w zakresie unieszkodliwiania odpadów komunalnych. Wdrożeniem
współpracy kierują jedynie względy związane z interesem publicznym. Zamawiający realizujący współpracę spełniają
wymóg wykonywania na otwartym rynku mniej niż 10% działalności będącej przedmiotem współpracy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 15/ZWR/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 892567101,62 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wdrożenie współpracy Stron w celu zapewnienia wykonania usług publicznych
polegających na zagospodarowaniu frakcji energetycznej z odpadów komunalnych w instalacji termicznego przekształcania
odpadów komunalnych w Gdańsku (ITPOK). W ramach współpracy ZU jest zobowiązany do przygotowania tj. wydzielenia,
w tym wysortowania frakcji energetycznej z różnych strumieni odpadów komunalnych, dostarczenia frakcji do ITPOK i
pokrywania kosztów jej termicznego przekształcenia, natomiast PCE zapewnia unieszkodliwienie frakcji energetycznej z
odpadów komunalnych poprzez jej termiczne przekształcenie w ITPOK i optymalizację funkcjonowania systemu poprzez
zapewnienie efektywności pracy instalacji. Umowa zostanie zawarta na czas oznaczony od dnia zawarcia do końca Okresu
Obsługi ITPOK, który przewidziany jest na okres 25 lat. Zakłada się, iż począwszy od 09.2024 roku przez cały okres
obowiązywania umowy ZU będzie dostarczał do PCE celem termicznego przekształcenia frakcję energetyczną z odpadów
komunalnych w ilości 115 000 Mg/rok dla średniej wartości opałowej 11 MJ/kg. Ostateczna masa odpadów skierowana do
termicznego przekształcenia uzależniona będzie od ładunku cieplnego odpadów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Portem Czystej Energii Sp. z o.o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5833224915

7.3.3) Ulica: Jabłoniowa 55

7.3.4) Miejscowość: Gdańsku

7.3.5) Kod pocztowy: 80-180

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 892567101,62 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 300 miesiące

2024-10-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi