Przebudowa drogi gminnej nr 110266E w Proszeniu
GMINA WOLBÓRZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00557262
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00557262/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-22 10:27
- Lokalizacja
- Wolbórz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f02d8bfd-b720-4ab3-a308-4ccd5782dd5f
- Identyfikator
- 7712657616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00557262 z dnia 2024-10-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 110266E w Proszeniu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLBÓRZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647859
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Jagiełły 28
1.5.2.) Miejscowość: Wolbórz
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-320
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: /44/ 616-42-41
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@wolborz.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wolborz.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.wolborz.eu1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej nr 110266E w Proszeniu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f02d8bfd-b720-4ab3-a308-4ccd5782dd5f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00557262
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00053387/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa drogi gminnej w Proszeniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00505405
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP. 271.24.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi gminnej nr 110266E w miejscowości Proszenie w zakresie jednostronnego utwardzenia pobocza o długości 327,0 mb i szerokości 1,5m destruktem wraz z podbudową. Lokalizacja przebudowywanej drogi obejmuje działkę o numerze ewidencyjnym: 34 – obręb Proszenie.
2. Istniejący stan zagospodarowania terenu
Droga posiada pas drogowy o szerokości 11 m, o nawierzchni asfaltowej i pobocza utwardzone kruszywem o szerokości 0,5 m. Planuje się przebudowę lewostronnego pobocza do szerokości 1,5m z nawierzchnią z destruktu.
W istniejącym pasie drogowym przebiega sieć wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i elektryczna.
W/w sieci nie kolidują z przebudową drogi.
Odwodnienie drogi poprzez istniejące rowy i powierzchniowo w obrębie pasa drogowego.
3. Projektowane zagospodarowanie terenu.
Przewiduje się wykonanie:
- rozbiórkę istniejącej nawierzchni pobocza z kruszywa szerokości 0,5 m,
- cięcie piłą nawierzchni bitumicznych,
- korytowanie w gruncie kat. III na szerokość 1,25 m i głębokość 40 cm i szer. 1,5 m z jednej strony drogi wraz z mechanicznym profilowaniem i zagęszczeniem podłoża,
- wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem w ilości 25 kg/m2, warstwa o grubości po zagęszczeniu 10 cm,
- wykonanie podbudowy tłuczniowej grubości 12 cm - warstwa dolna (Materiał inwestora),
- wykonanie podbudowy tłuczniowej grubości 8 cm - warstwa górna (Materiał inwestora),
- wykonanie pobocza z destruktu 10 cm,
- profilowanie skarpy.
5. Minimalny wymagany termin gwarancji wynosi 24 miesiące.
6. Szczegółowy zakres robót został określony w przedmiarze oraz w załącznikach do niniejszej SWZ (Dokumentacja projektowa -ZAŁĄCZNIK NR 4 DO SWZ, projekt umowy- ZAŁĄCZNIK NR 3 DO SWZ)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawneZgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „ Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne
Do upływy terminu składania ofert tj. do dnia 03.10.2024 r. godz. 10.00 wpłynęło 5 ofert. Dokonano oceny ofert. Za najkorzystniejszą ofertę uznana została oferta nr 4, jednakże cena oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 89 679,30 zł, budżet Zamawiającego przeznaczony na sfinansowanie Zamówienia wynosi 38 121,55 zł brutto.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
| 2024-10-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |