Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zawieprzycach
Gmina Spiczyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00557461
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00557461/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-22 11:11
- Lokalizacja
- Spiczyn, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e4e3c5fd-39d3-11ef-b37c-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 5050032832
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00557461 z dnia 2024-10-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zawieprzycach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Spiczyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019916
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Spiczyn 10C
1.5.2.) Miejscowość: Spiczyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-077
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@spiczyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.spiczyn.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://spiczyn.ezamawiajacy.pl/pn/spiczyn/demand/165133/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zawieprzycach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4e3c5fd-39d3-11ef-b37c-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00557461
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048946/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zawieprzycach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00397808
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UZP.271.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie robót w ramach realizacji w systemie „zaprojektuj i wybuduj” zadania inwestycyjnego pn.: „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zawieprzycach” w zespole płacowo-parkowym w Zawieprzycach wpisanym do rejestru zabytków nieruchomych woj. lubelskiego pod Nr rej. A/458 na mocy decyzji WKZ w Lublinie znak KL.V-7/14/70 z dnia 17.06.1970 r.
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem w szczególności:
1) Opracowanie Dokumentacji Projektowej zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym – dalej PFU (zał. Nr 1 do SWZ) zawierającej:
a) projekt budowlany opracowany zgodnie z ustawą Prawo budowlane, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w formie papierowej oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD
b) projekty wykonawcze (techniczne) dla całego zakresu zamówienia opracowane zgodnie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454). - w formie papierowej oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD;
c) kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym - w formie papierowej oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD
d) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w formie papierowej oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD
z zastrzeżeniem, że Zamawiający dopuszcza podział przedmiotu zamówienia na odrębne opracowania wg decyzji Wykonawcy.
2) uzyskanie wymaganych prawem decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń Dokumentacji Projektowej dla planowanego przedsięwzięcia;
3) uzyskanie pozwolenia na
4) wykonanie prac budowlanych na podstawie wykonanej Dokumentacji Projektowej opracowanej zgodnie z PFU stanowiących załącznik nr 1 do SWZ obejmujących w szczególności:
a) wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej,
b) wymianę pokrycia i poszycia dachu z obróbkami i orynnowaniem,
c) przebudowę konstrukcji dachu,
d) remont i wymianę tynków elewacji wraz z kolorystyką,
e) wykonanie daszków nad wejściami do budynku,
f) wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i termicznych (dachu, stropu i ścian poddasza, ścian fundamentowych i płyt w gruncie, posadzki parteru na gruncie),
g) wykonanie niezbędnych robót remontowych towarzyszących związanych z doprowadzeniem budynku do pełnej używalności po wykonaniu robót (m.in. remont posadzki parteru, zabudowy poddasza, napraw tynkarskich i malowania wnętrza).
h) remont nawierzchni wokół budynku wraz z uporządkowaniem spadków i odwodnienia terenu,
i) przebudowę muru oporowego i schodów terenowych,
j) modernizacją źródła ciepła - wymiana kotła gazowego (pokrycie aktualnych potrzeb grzewczych instalacji c.o. i na produkcję c.w.u.) wraz z niezbędnymi pracami towarzyszącymi,
k) wykonaniem wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperacją i pompą ciepła oraz mechanicznej wywiewnej w pomieszczeniach,
l) roboty instalacyjne związane z instalacją elektryczną zasilającą i zabezpieczeniem projektowanych urządzeń,
m) roboty instalacyjne związane z regulacją, sterowaniem i automatyką z równoczesnym wykorzystaniem modułów sterowniczych oraz aplikacji,
n) remont instalacji odgromowej.
o) Parametry określające wielkość budynku:
Powierzchnia zabudowy: 279,29 m2,
Powierzchnia użytkowa: 782,21 m2,
Kubatura części ogrzewanej: 2.530 m3,
Wymiary rzutu bryły głównej: 21,05 x 13,93 m
Wysokość w kalenicy: 18,52 m
Wysokość do stropu najwyższej kondygnacji: 14,37 m
Ilość kondygnacji: 3 + poddasze użytkowe
Podpiwniczenie: częściowe w postaci sutereny
p) Zamawiający wymaga od Wykonawcy takiej organizacji prac, aby Budynek przez cały czas trwania robót umożliwiał prowadzenie zajęć z wyłączeniem jednej kondygnacji (z wyłączeniem okresów wakacji oraz ferii)
5) Przygotowanie wszelkich niezbędnych dokumentów odbiorowych.
6) Inwentaryzację geodezyjną powykonawczą
7) Dokumentację powykonawczą
8) Wykonanie tablic informacyjnych i pamiątkowych (o ile będą wymagane)
9) Nadzór autorski projektanta.
10) Uzyskanie nieprawomocnego pozwolenia na użytkowanie w imieniu zamawiającego lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu w sprawie przystąpienia do użytkowania w imieniu zamawiającego. (jeżeli dotyczy)
11) Wykonanie pozostałych dokumentów i opracowań, których obowiązek opracowania został określony w PFU.
Wykonawca podlega wykluczeniu także w oparciu o podstawy wykluczenia wskazane art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. 2024 r., poz. 507 z późn. zm.).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45262520-2 - Roboty murowe
45442110-1 - Malowanie budynków
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421132-8 - Instalowanie okien
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45321000-3 - Izolacja cieplna
45261320-3 - Kładzenie rynien
45262310-7 - Zbrojenie
45262300-4 - Betonowanie
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5670000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7725630,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5670000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LP-BUD Piotr Lemieszek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7123173003
7.3.4) Miejscowość: Lublin
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5670000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 miesiące
| 2024-10-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |