„Przebudowa drogi w m. Niekłonice na działkach 95, 103, 105, 108, 199” – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej

GMINA ŚWIESZYNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00557744
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00557744/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-22 12:02
Lokalizacja
Świeszyno, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e8cd085b-2707-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
Identyfikator
4990521087
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

BŁAŻEJ PACHOŁEKBobolice, PL · lot 0
70 725 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00557744 z dnia 2024-10-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Przebudowa drogi w m. Niekłonice na działkach 95, 103, 105, 108, 199” – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIESZYNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920707

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 71

1.5.2.) Miejscowość: Świeszyno

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-024

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 94 31 60 120

1.5.8.) Numer faksu: +48 94 31 61 491

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@swieszyno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.swieszyno.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/swieszyno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi w m. Niekłonice na działkach 95, 103, 105, 108, 199” – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8cd085b-2707-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00557744

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00034221/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Budowa dróg gminnych z płyt drogowych na terenie Gminy Świeszyno - dokumentacja projektowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00358664

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 30000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi w m. Niekłonice na działkach 95, 103, 105, 108, 199 w zakresie:
1) uzyskanie map do celów projektowych w zakresie niezbędnym do opracowania projektów;
2) uzyskanie wszystkich niezbędnych określonych przepisami prawa uzgodnień, opinii, operatów, raportów, decyzji, warunków technicznych itp. w yym:
- decyzji dot. środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia (jeśli będzie wymagane);
- decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego (jeśli będzie wymagane);
- decyzji pozwolenia wodnoprawnego (jeśli będzie wymagane);
- decyzji ZRID (jeśli będzie wymagane);
- wykaz działek do podziału oraz uzyskanie podziału (jeśli będzie wymagane);
- dokonanie zmiany sposobu użytkowania poprzez dokonanie zmiany klasyfikacji gruntów na dr (jeśli będzie wymagane);
- inwentaryzacja drzew przewidzianych do wycinki (jeśli będzie wymagane);
3) dokonanie analizy możliwości wykonania kanału technologicznego zgodnie z Ustawą o drogach publicznych oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych.
4) wykonanie dokumentacji geologicznej;
5) przed opracowaniem projektów budowlanych należy przedstawić i uzgodnić rozwiązania „kluczowych założeń do projektowania” (o których mowa w pkt. 3.5) i uzyskać ich akceptację przez Zamawiającego; w przypadku braku akceptacji i wniesieniu uwag przez Zamawiającego należy wprowadzić uwagi i ponownie je uzgodnić z Zamawiającym;
6) opracowanie projektów budowlanych w zakresie umożliwiającym uzyskanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę;
7) opracowanie projektów budowlanych umożliwiające realizację inwestycji w dwóch częściach:
- remont istniejącego pasa drogi;
- budowa nowego chodnika wraz z poszerzeniem pasa drogi i oświetleniem;
8) opracowanie projektów budowlanych w zakresie umożliwiającym uzyskanie decyzji ZRID/pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę;
9) przed złożeniem do Starostwa Powiatowego dokumentacji projektowej należy uzyskać akceptację Zamawiającego; w przypadku braku akceptacji i wniesieniu uwag przez Zamawiającego należy wprowadzić uwagi do dokumentacji i ponownie złożyć do akceptacji do Zamawiającego;
10) uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji ZRID/decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę;
11) w przypadku dokonania zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę należy przekazać Zamawiającemu zaświadczenie organu, że nie wniósł sprzeciwu do zamierzania budowlanego;
12) odpowiadanie na pytania dot. dokumentacji projektowej zadawane przez startujących w przetargu na roboty budowlane, w terminie wskazanym każdorazowo przez Zamawiającego, a umożliwiającym udzielenie odpowiedzi zgodnie z terminem wskazanym w Prawie zamówień publicznych;
13) przekazywanie na żądanie Zamawiającego pisemnej informacji o stanie zaawansowania prac;
14) uczestniczenie w spotkaniach konsultacyjnych z udziałem Zamawiającego i przedstawicieli lokalnej społeczności – w tym Rady Sołeckiej i Radnych Gminy Świeszyno;
15) przed złożeniem dokumentacji projektowej do pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót należy uzyskać akceptację Zamawiającego;
16) Wykonawca zobowiązany jest do trzykrotnego nieodpłatnego przeszacowania kosztorysów inwestorskich w terminie 7 dni od zgłoszenia przez Zamawiającego konieczności aktualizacji kosztorysów.

Założenia do projektowania:
• nawierzchnia: remont istniejącej nawierzchni bitumicznej z poszerzeniem do 5m (kontynuacja ciągu komunikacyjnego ul. Działkowców) oraz płyty typu YOMB w układzie śladowym (pasowym) - w uzgodnieniu z Zamawiającym;
• chodnik: prawostronny o nawierzchni z kostki betonowej wzdłuż drogi o nawierzchni bitumicznej;
• pobocza: gruntowe;
• wyposażenie techniczne drogi i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego: stała organizacja ruchu, oświetlenie, miejsca postojowe - w uzgodnieniu z Zamawiającym;
• skrzyżowania z innymi drogami: tak - w uzgodnieniu z Zamawiającym;
• elementy odwodnienia: odwodnienie wymagane np. powierzchniowe, cieki, studnie chłonne, drenaże, zbiorniki rozsączające, rów przydrożny lub kanalizacja deszczowa itp.;
• inne urządzenia w drodze i jej otoczeniu: zjazdy na posesje w uzgodnieniu z Zamawiającym

Zakres inwestycji przedstawiono na załączonej mapie – Załącznik nr 1 do SWZ.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Rozdziale I pkt. 3 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 70725 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 79950 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 70725 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Projektowanie i obsługa inwestycji Pachołek Błażej

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 4990428287

7.3.4) Miejscowość: Bobolice

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 70725 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

2024-10-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi