Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ul. Tęczowej w Rydzynkach
Gmina Tuszyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00557918
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00557918/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-22 12:40
- Lokalizacja
- Tuszyn, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6a602ea7-74bf-4921-9c6e-8b1a7dcdb9af
- Identyfikator
- 7282599683
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00557918 z dnia 2024-10-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ul. Tęczowej w Rydzynkach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tuszyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648304
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 2/4
1.5.2.) Miejscowość: Tuszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-080
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: 42 232 13 82 wew. 42
1.5.8.) Numer faksu: 42 614 30 69
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@tuszyn.info.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tuszyn.info.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminatuszyn.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ul. Tęczowej w Rydzynkach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a602ea7-74bf-4921-9c6e-8b1a7dcdb9af
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00557918
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00219594/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ul. Tęczowej w Rydzynkach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00523519
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.2710.17.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 40650,41 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy nawierzchni bitumicznej ul. Tęczowej w Rydzynkach wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszeniem zamiaru wykonania robót budowlanych i uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu na zamiar wykonania robót budowlanych.
Projektowany zakres obejmuje odcinek o łącznej długości ok. 1,96 km w tym:
1) ulica Tęczowa – odcinek od ul. Poddębina w Tuszynie do ul. Leśnej w Rydzynkach, o długości ok. 1030,00 m, obejmujący działki nr 574/2, 574/4, 575/2, 576/2 obręb 11, m. Rydzynki.
2) ulica Tęczowa – odcinek od ul. Leśnej do ul. Rzecznej o długości ok. 930,00 m, obejmujący działkę nr 204/2 obręb 11, m. Rydzynki.
Odcinek ulicy Tęczowej wymieniony w pkt 1) przebiega w obrębie leśnym Rydzyny, stanowi grunty leśne użytkowane jako drogi leśne, nad którymi zarząd w imieniu Skarbu Państwa prowadzi Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kolumna w Łasku. Droga ta jest przedmiotem dzierżawy pomiędzy Nadleśnictwem Kolumna w Łasku, a Gminą Tuszyn – Umowa dzierżawy nr ZP-2024/8 (Z.2261.3.2022) z dnia 19.04.2024 r.
Szczegółowy zakres budowy nawierzchni bitumicznej na tym odcinku ul. Tęczowej Wykonawca dokumentacji projektowej uzgodni z Zamawiającym i Nadleśnictwem Kolumna w Łasku.
Zgodnie z umową dzierżawy pomiędzy Nadleśnictwem Kolumna w Łasku, a Gminą Tuszyn, dzierżawca bez zgody Wydzierżawiającego wyrażonej na piśmie nie ma prawa do wznoszenia na dzierżawionym gruncie budynków i budowli trwale związanych z gruntem.
Odcinek ul. Tęczowej wymieniony w pkt. 2 stanowi własność gminy Tuszyn, obecnie posiada nawierzchnię z tłucznia kamiennego utrwaloną emulsją asfaltową o szerokości 4,00 m. Należy zaprojektować ułożenie warstwy wyrównawczej śr. 50 kg/m2, wykonanie warstwy ścieralnej 4,00 cm oraz regulację urządzeń wodociągowych.
Realizując określone powyżej opracowanie należy zaprojektować dostępność do wszystkich posesji
i działek bezpośrednio przylegających do projektowanej drogi oraz odwodnienie projektowanego pasa drogowego.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy zaprojektować niezbędne urządzenia, określone odnośnymi przepisami w zakresie projektowania i budowy dróg.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia do obowiązków Wykonawcy należy:
1) wykonanie mapy do celów projektowych w odpowiedniej skali – wersja papierowa + 1 x wersja cyfrowa ( format PDF),
2) uzgodnienie z Nadleśnictwem Kolumna w Łasku i Zamawiającym zakresu budowy drogi oraz sporządzenie koncepcji projektowej drogi i przedłożenie Zamawiającemu do uzgodnienia,
3) w zależności od potrzeb, przeprowadzenie procedury oceny oddziaływania na środowisko, zgodnie
z wymogami przepisów prawa,
4) uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub zaświadczenia o braku sprzeciwu na zamiar wykonania robót budowlanych, zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane,
5) współpraca z Zamawiającym, w szczególności związana z przygotowaniem dokumentów zamówienia
i wyjaśnieniem treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) w trakcie prowadzenia przez Zamawiającego procedury wyłonienia wykonawcy robót budowlanych wykonywanych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej,
6) pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji objętej przedmiotowym projektem, nieodpłatne w ramach wynagrodzenia za realizację projektu,
7) w cenie ofertowej zaproponowanej za wykonanie zamówienia wykonawca winien uwzględnić wykonanie aktualizacji kosztorysu inwestorskiego na życzenie Zamawiającego w celach związanych
z uruchomieniem procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych,
8) wykonanie niezbędnych pomiarów i uzgodnień wraz z niezbędnymi badaniami gruntowo-wodnymi (jeżeli zajdzie taka potrzeba),
9) wykonanie niezbędnych ekspertyz budowlanych lub opinii technicznych,
10) uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń wraz z poniesieniem ich kosztów,
11) sporządzenie szczegółowej inwentaryzacji zadrzewienia w przypadku konieczności usunięcia drzew
i krzewów wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na ich usunięcie,
12) sporządzenie operatu wodno-prawnego wraz z decyzją – pozwoleniem wodno-prawnym, jeżeli będzie wymagane,
13) opracowanie projektu przebudowy infrastruktury technicznej w obrębie planowanej inwestycji
w przypadku kolizji z istniejącym uzbrojeniem,
14) uzgodnienie dokumentacji projektowej z gestorami sieci znajdującymi się w obrębie projektowanej drogi,
15) uzgodnienie dokumentacji projektowej z właściwym zarządcą drogi,
16) w przypadku potrzeby lokalizacji drogi na terenach prywatnych, sporządzenie zestawienia powierzchni niezbędnego gruntu, numerów działek i ich właścicieli oraz uzyskanie zgody na użyczenie terenu,
17) uzyskanie opinii organów administracyjnych uzgadniających i opiniujących dokumentację projektową w zakresie obowiązujących przepisów prawa w tym ustawy Prawo budowlane,
18) uzyskanie wypisu i wyrysu z Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Tuszyn.
Dokumentacja projektowa musi zawierać co najmniej następujące opracowania:
– projekt budowlany - 4 egzemplarze w wersji papierowej, 1 egzemplarz w wersji cyfrowej (format PDF),
– projekt wykonawczy - 4 egzemplarze w wersji papierowej, 1 egzemplarz w wersji cyfrowej (format PDF),
– projekt techniczny - 4 egzemplarze w wersji papierowej, 1 egzemplarz w wersji cyfrowej (format PDF),
– Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) -
4 egzemplarze w wersji papierowej, 1 egzemplarz w wersji cyfrowej (format PDF),
– przedmiar robót - 4 egzemplarze w wersji papierowej, 1 egzemplarz w wersji cyfrowej (format PDF),
– kosztorys inwestorski (spójny z przedmiarem robót, o którym mowa powyżej) - 4 egzemplarze w wersji papierowej, 1 egzemplarz w wersji cyfrowej (format PDF),
– projekt stałej organizacji ruchu i projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę w wysokości 50.000,00 zł. W przeprowadzonym postępowaniu wpłynęła 1 oferta, tj.:1) Oferta Nr 1
USŁUGI PROJEKTOWE RŁ EWA ŁATECKA, ul. Ogniskowa 11, lok. 6, 93-329 Łódź
- cena ryczałtowa brutto – 99.015,00 zł.
W przypadku przedmiotowego zamówienia cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99015,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0,00 PLN
| 2024-10-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |