Remont balkonów przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Lublinie
Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00558332
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00558332/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-22 13:59
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0f0d775a-021f-48ec-a6ac-0b59f864d3ff
- Identyfikator
- 7123412672
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00558332 z dnia 2024-10-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont balkonów przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Lublinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387842118
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mieczysława Karłowicza 4
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-027
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: iwona.mazur@lcit.lubelskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lcit.ezamawiajacy.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/175031/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont balkonów przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Lublinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f0d775a-021f-48ec-a6ac-0b59f864d3ff
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00558332
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00094252/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont balkonów na ul . Uniwersytecka 4, Lublin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZP.26.1.50.2024.IWM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 93502,69 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest remont balkonów/tarasów na budynku przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Lublinie wraz z odświeżeniem elewacji do nich przylegającej.
2) Podstawowe dane i informacje o budynku:
Budynek administracyjno-biurowy przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Lublinie, działka ew. nr 4/4 obręb: m. Lublin o powierzchni 1610 m2. Budynek niski posiadający 2 kondygnacje nadziemne częściowo podpiwniczony z poddaszem nieużytkowym, przykrytym dachem wielospadowym krytym dachówką ceramiczną typu „karpiówka”, rozplanowany na regularnym rzucie poziomym zbliżonym kształtem do litery „T”, usytuowanym równolegle do ul. Uniwersyteckiej. Wejście główne znajduje się w elewacji zachodniej od ul. Uniwersyteckiej, dodatkowe trzy wejścia zlokalizowano w elewacji tylnej (wschodniej). Wejście główne zaakcentowane jest portykiem podpartym dwiema kolumnami. Po obu stronach wejścia na fasadzie głównej znajdują się półkoliste tarasy z czterema kolumnami podtrzymującymi półkoliste balkony na poziomie piętra. Elewacje budynku docieplone styropianem oraz płytami poliuretanowymi z cienkowarstwową wyprawą tynkarską typu „baranek”. Rynny i rury spustowe z blachy stalowej ocynkowanej malowanej. Mury z cegły ceramicznej pełnej o gr. 51 cm i 64 cm, stropy drewniane o konstrukcji belkowej, obie klatki schodowe żelbetowe. Budynek wzniesiony w okresie międzywojennym jako jeden z kilku budynków mieszkalnych dla wyższej kadry wojskowej, znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej Miejskiego Konserwatora Zabytków w Lublinie.
Powierzchnia zabudowy: 504,00 m2
Powierzchnia użytkowa: 453,17 m2
Wysokość części nadziemnej: 7,90 m
Długość budynku: 30,68 m
Szerokość budynku: 21,27 m
Kategoria zagrożenia ludzi: ZL III
3) Zakres usługi:
Z uwagi na zły stan techniczny wypraw tynkarskich elementów architektonicznych półkolistych tarasów, wpływających negatywnie na efekt wizualny elewacji oraz „odparzone” płytki posadzek, zamierzeniem Inwestora jest przeprowadzenie remontu powyższych elementów, gwarantującego należytą ekspozycję eksploatowanego obiektu.
Zakres prac obejmuje:
• skucie okładziny posadzkowej na wszystkich płytach tarasowych wraz z cokolikami,
• rozebranie potencjalnej wylewki betonowej formującej spadek wraz z uszczelnieniem płyty konstrukcyjnej tarasu środkami hydrofobizującymi,
• zapewnienie szczelności pomiędzy istniejącą obróbką blacharską z blachy kwasoodpornej a płytą konstrukcyjną tarasu poprzez wklejenie taśmy uszczelniającej na żywicy epoksydowej z jednoczesnym uzyskaniem warstwy sczepnej poprzez naniesienie piasku kwarcowego,
• odtworzenie wylewki betonowej formującej spadek na płytach tarasowych,
• wykonanie izolacji powłokowej na powierzchniach poziomych i pionowych pod płytki gresowe z jednoczesnym zabezpieczeniem krawędzi poziomej ściana/posadzka taśmą systemową,
• odtworzenie nawierzchni tarasów z płytek gresowych w tonacji kolorystycznej możliwie zbliżonej do poprzedniej,
• w zakresie wypraw tynkarskich na słupkach tarasów I piętra oraz wszystkich powierzchni czołowych płyt tarasowych należy usunąć wszelkie spękane i odparzone fragmenty tynku, z późniejszym odtworzeniem profilu danego elementu,
• zabezpieczyć odsłonięte powierzchnie elementów murowanych i betonowych środkami hydrofobizującymi,
• zastosować systemowe rozwiązania napraw okładzin tynkarskich z ich późniejszym wykończeniem farbą silikonową,
• dotychczasowe czapki betonowe wieńczące słupki murowane na tarasach I piętra (podatne w sposób notoryczny na skrajne warunki pogodowe) należy wymienić na nowe elementy betonowe, zabezpieczone środkami hydrofobizującymi lub wykonane z granitu w kolorze i wzorze adekwatnym do podestu wejściowego,
• w zakresie renowacji kolumn na parterze, wystarczy ich podczyszczenie, zagruntowanie i podwójne przemalowanie,
• elementy metalowe balustrad tarasowych wymagają należytego oczyszczenia z warstw „łuszczącej się” farby, a następnie po zabezpieczeniu farbą podkładową 2-krotne pokrycie farbą nawierzchniową w kolorze dotychczasowym,
• po zakończeniu powyższych robót, „odświeżenia” będzie wymagała część elewacji przylegająca do ww. tarasów na poziomie parteru i I piętra. Po usunięciu śladów działania wód opadowych i wykonanych robót przy nowych cokolikach, części ścian wysuniętych poza główną linię elewacji zachodniej, znajdujących się pomiędzy narożami zewnętrznymi części wysuniętych oraz od poziomu parteru do pasa podgzymsowego należy przemalować farbą silikonową w kolorze dotychczasowym,
• wywóz i przekazanie do utylizacji wszelkich odpadów powstałych w toku prowadzenia robót,
• wszelkie prace towarzyszące lub uzupełniające nie wymienione powyżej, a konieczne do należytej realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca jest zobligowany przewidzieć, wykazać i uwzględnić w złożonej ofercie.
4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym zakres wymaganych czynności oraz sposób ich realizacji określony został w Załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia łącznie z załącznikami oraz w Załączniku nr 3 do SWZ – Istotnych postanowieniach umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453100-8 - Roboty renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 14 października 2024 r. godz. 12.00, wpłynęła tylko jedna oferta, która została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) Ustawy.W związku z powyższym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego p.n. „Remont balkonów przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Lublinie” zostaje unieważnione zgodnie z art. 255 pkt 2) Ustawy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 14 października 2024 r. godz. 12.00, wpłynęła tylko jedna oferta, która została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) Ustawy.W związku z powyższym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego p.n. „Remont balkonów przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Lublinie” zostaje unieważnione zgodnie z art. 255 pkt 2) Ustawy.
| 2024-10-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |