“Prace adaptacyjne obejmujące dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnością – usprawnienia w obszarze architektonicznym i technicznym (2)”
GMINA GŁUSK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00558545
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00558545/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-22 14:42
- Lokalizacja
- Dominów, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-54812bea-c17e-4109-932e-7de10eb21369
- Identyfikator
- 9462579832
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00558545 z dnia 2024-10-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
“Prace adaptacyjne obejmujące dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnością – usprawnienia w obszarze architektonicznym i technicznym (2)”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GŁUSK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019980
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Dominów
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-388
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 81-75-18-760
1.5.8.) Numer faksu: 81-75-18-650
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@glusk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: glusk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-54812bea-c17e-4109-932e-7de10eb213691.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
“Prace adaptacyjne obejmujące dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnością – usprawnienia w obszarze architektonicznym i technicznym (2)”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54812bea-c17e-4109-932e-7de10eb21369
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00558545
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028015/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Prace adaptacyjne obejmujące dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnością
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie realizowane jest w ramach projektu: „Wdrożenie programów rozwojowych w szkołach podstawowych Gminy Głusk” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 10.3 Kształcenie ogólne, Priorytet X Lepsza edukacja współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00492503
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP. 271.19.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac adaptacyjnych w Szkole Podstawowej w Wilczopolu i Szkole Podstawowej w Mętowie, pozwalających na zwiększenie dostępności tych szkół w obszarach technicznym i architektonicznym, zgodnie z Modelem Dostępnej Szkoły. Zadanie realizowane jest w ramach projektu: „Wdrożenie programów rozwojowych w szkołach podstawowych Gminy Głusk” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 10.3 Kształcenie ogólne, Priorytet X Lepsza edukacja współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wykonanie usług:
Usprawnienia w obszarze architektonicznym i technicznym:
Zadanie nr 1 – Szkoła Podstawowa w Wilczopolu:
- wykonanie oznaczeń poziomych ciągów komunikacyjnych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- montaż bezpiecznych barierek przy schodach,
- wykonanie mat antypoślizgowych w klasopracowniach i na korytarzu.
Zadanie nr 2 – Szkoła Podstawowa w Mętowie:
- wykonanie oznaczeń poziomych ciągów komunikacyjnych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- wykonanie mat antypoślizgowych w klasopracowniach i na korytarzu.
4. Szczegółowy opis zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
• zestawieniu tabelarycznym, które stanowi załącznik nr 7 do SWZ
5. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do:
- zakupu niezbędnych materiałów do wykonania ww. zadań, spełniających wymagania Zamawiającego, a także obowiązujące normy technologiczne i techniczne dot. budynków oświatowych
- montażu materiałów i wyrobów w taki sposób, aby nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia użytkowników,
-wykonanie usług zgodnie z aktualną wiedzą i należytą starannością,
- dostarczenie kart produktów i atestów higienicznych potwierdzających spełnienie przez użyte materiały norm dla budynków oświatowych i osób z niepełnosprawnością, w szczególności dla materiałów antypoślizgowych potwierdzających klasę antypoślizgowości min. R10.
-uzgodnienia harmonogramu prac z Dyrektorami Szkół, uwzględniając w terminach realizacji, że czas pracy w ciągu dnia może być ograniczony z uwagi na czynną szkołę i odbywające się zajęcia.
-Sprawdzenia w naturze wymiarów elementów dot. poszczególnych zadań
-Uzgodnienia z Zamawiającym ostatecznego wyboru kolorystyki w oparciu o przedstawioną paletę kolorów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39530000-6 - Dywany, maty i dywaniki
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39190000-0 - Tapety papierowe i inne okładziny ścienne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie ww. zamówienia publicznego zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 134 112,59 zł brutto.Do upływu terminu składania ofert do Zamawiającego wpłynęła oferta Wykonawcy:
1. Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe EKO-BUD
Krzysztof Okoniewski
Ul. Budowlana 26/801, 20-469 Lublin
Cena oferty: 160 752,47 zł
Wobec powyższego - oferta firmy Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe EKO-BUD Krzysztof Okoniewski przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 tj.) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił unieważnić niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia.
Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
| 2024-10-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |