Przebudowa dachu w budynku OSP w Landeku
Gmina Jasienica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00558633
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00558633/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-22 14:57
- Lokalizacja
- Jasienica, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-98daf267-8c38-4f05-8aca-48be0cda37df
- Identyfikator
- 9372634680
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00558633 z dnia 2024-10-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dachu w budynku OSP w Landeku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jasienica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182255
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jasienica 159
1.5.2.) Miejscowość: Jasienica
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-385
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 334726200
1.5.8.) Numer faksu: 334726262
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@jasienica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.jasienica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://jasienica.logintrade.net/zapytania_email,174654,76fa9cb43029b15e40bd8e5c9952624b.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dachu w budynku OSP w Landeku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-98daf267-8c38-4f05-8aca-48be0cda37df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00558633
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00018810/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.22 Przebudowa dachu w budynku OSP w Landeku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00482351
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.34.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 162374,84 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę dachu w budynku OSP w Landeku realizowana na podstawie decyzji nr 220/24 z dnia 21.02.2024 r., wykonywana w ramach zadania pn.: „Przebudowa dachu oraz wewnętrznej instalacji elektrycznej budynku OSP w Landeku”.
1.1. Przedmiot zamówienia opisany jest szczegółowo w SWZ i niżej wymienionych załącznikach do SWZ, tj.:
− projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 3 do SWZ,
− przedmiarach robót pełniących funkcję pomocniczą- załącznik nr 4 do SWZ,
− dokumentacji projektowej (obejmującej: projekt budowlany z elementami projektu wykonawczego, projekty branżowe, wydane pozwolenie na budowę nr 220/24 z dnia 21.02.2024 r.), specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 5 do SWZ.
1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Roboty rozbiórkowe
2) Roboty konstrukcyjno-budowlane.
3) Roboty budowlane wykończeniowe.
4) Roboty izolacyjne – izolacje cieplne i przeciwwilgociowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45223220-4 - Roboty zadaszeniowe
44232000-5 - Drewniane konstrukcje dachowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 5 ustawy Pzp., który stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży
w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania: Zamawiający wszczął niniejsze postępowanie w dniu 03 września 2024 r. W trakcie trwania procedury o udzielenie niniejszego zamówienia w dniach 14-15 września 2024 r. na terenie Gminy Jasienica wystąpiły nawalne opady deszczu, których skutkiem były liczne zalania i podtopienia. Na terenie Gminy Jasienica uległo podtopieniu lub zalaniu ponad 450 budynków mieszkalnych oraz obiekty infrastruktury gminnej takie jak mosty, kładki dla pieszych, obiekty kultury, obiekty służby zdrowia, obiekty sportowe. Wiele z nich zostało uszkodzonych. Ponadto na terenie Gminy Jasienica uległo uszkodzeniom około 70 odcinków dróg. W dniu 16.09.2024 r. zostało wydane Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarze części województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego, którego zakres obowiązywania objął również teren Gminy Jasienica. W związku ze szkodami wywołanymi przez powódź ważny interes publiczny wymaga unieważnienia niniejszego postępowania. Wartość szkód w mieniu gminnym oszacowano na około 20 milionów złotych. Ze względu na konieczność likwidacji skutków powodzi wymagającą niezwłocznego zaangażowania dużych nakładów finansowych przekraczających obecne możliwości finansowe Gminy Jasienica, Zamawiający zdecydował o wstrzymaniu zaplanowanych w tym roku budżetowym zadań inwestycyjnych finansowanych wyłącznie z budżetu Gminy Jasienica. Usuwanie skutków klęski żywiołowej w mieniu gminnym stanowi duże wyzwanie inwestycyjne i jest priorytetem w działaniach Gminy Jasienica (osuszanie i remonty zalanych lub podtopionych budynków użyteczności publicznej, naprawa lub odbudowa kładek dla pieszych oraz mostów, naprawa uszkodzonych przez powódź nawierzchni dróg gminnych). Ponieważ stan techniczny dachu będącego przedmiotem niniejszego zamówienia nie zagraża bezpieczeństwu użytkowników obiektu, a późniejsza realizacja zadania nie wpłynie negatywnie na stan techniczny całego obiektu, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu niniejszego postępowania i przesunięciu inwestycji na kolejne lata budżetowe, gdy będzie możliwość sfinansowania zadania.
Zamawiający wszczynając niniejsze postępowanie przy zachowaniu należytej staranności nie mógł przewidzieć, że kontynuowanie i udzielenie przedmiotowego zamówienia nie będzie leżało w interesie publicznym.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 200719,74 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 348999,99 PLN
| 2024-10-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |