Wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce nieużytkowanych obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie Gospodarstwa Rolnego w Byszewie gmina Kutno powiat kutnowski województwo łódzkie
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00558672
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00558672/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-22 15:04
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-46dc9e6c-e6e8-4def-9fea-91d8b02e58fd
- Identyfikator
- 5272818355
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00558672 z dnia 2024-10-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce nieużytkowanych obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie Gospodarstwa Rolnego w Byszewie gmina Kutno powiat kutnowski województwo łódzkie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Północna
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 91-420
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.lodz@kowr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kowr.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kowr.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarowanie Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce nieużytkowanych obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie Gospodarstwa Rolnego w Byszewie gmina Kutno powiat kutnowski województwo łódzkie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46dc9e6c-e6e8-4def-9fea-91d8b02e58fd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00558672
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00098261/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Rozbiórki budynków w Gospodarstwie Rolnym w Byszewie gmina Kutno (dz. nr ewid. 245)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00545770
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: LOD.WOP.260.9.2024.BB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce nieużytkowanych obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie Gospodarstwa Rolnego w Byszewie, na działce nr ewid. 245 obrębu Byszew gmina Kutno powiat kutnowski województwo łódzkie
Budynki wyznaczone do rozbiórki:
a) warsztaty/garaże nr inw. 108/208 – rozbiórka
b) budynek gospodarczy nr inw. 108/209 – rozbiórka
c) hydrofornia nr inw. 101/000020 – rozbiórka
d) ubojnia nr inw. 108/184 – rozbiórka
e) obora nr inw. 108/182 – rozbiórka
f) chlewnia nr inw. 108/187 – rozbiórka
g) chlewnia nr inw. 108/204 – rozbiórka .
2. Zakres robót obejmuje:
I. roboty przygotowawcze:
a) przygotowanie terenu pod prowadzenie robót budowlanych, wygrodzenie, oznakowanie, zorganizowanie zaplecza budowy,
b) weryfikacja budynków pod kątem sprawdzenia stanu nieczynnej instalacji elektro-energetycznej napowietrznej
- jeżeli wewnętrzna linia zasilająca jest pod napięciem, w gestii Wykonawcy jest bezpieczne odcięcie zasilania od budynków wyznaczonych do rozbiórki. Wykonawca zobowiązany jest udokumentować wykonanie tych czynności stosownym protokołem podpisanym przez osobę posiadającą wymagane prawem uprawnienia.
c) weryfikacja budynków, bezwzględnie przed rozpoczęciem właściwych robót wyburzeniowych, pod kątem występowania gniazd - wykonanie opracowania ornitologicznego w zakresie występowania ptaków gatunków chronionych z pisemnym oświadczeniem o zlokalizowaniu (lub braku) siedlisk ptaków gatunków chronionych,
d) powiadomienie właściwych organów administracji architektoniczno-budowlanej,
organu nadzoru, właściwego okręgowego inspektora pracy oraz właściwego
państwowego inspektora sanitarnego przed przystąpieniem do prac rozbiórkowych związanych z demontażem azbestu,
II. roboty budowlane rozbiórkowe zgodnie z Projektem,
III. Pozostałe obowiązki i prace:
a) usunięcie wszystkich przedmiotów i odpadów składowanych w obrębie rozbieranych obiektów, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, w szczególności z przepisami o odpadach,
b) wykonanie robót budowlanych, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarze robót, a które są konieczne do realizacji przedmiotu umowy,
c) plantowanie do poziomu terenu otaczającego,
d) wywóz z nieruchomości odpadów do dalszego zagospodarowania,
e) wywóz z nieruchomości materiałów porozbiórkowych do dalszego zagospodarowania,
f) uporządkowanie terenu po rozbiórce,
g) inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza.
Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty, będącej łączną wartością materiałów z odzysku wg wyceny Zamawiającego wynoszącej 71 431,07 zł + VAT (słownie złotych: siedemdziesiąt jeden tysięcy czterysta trzydzieści jeden złotych i siedem groszy) na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Decyzja nr 23/2024 Starosty Kutnowskiego, udzielenie pozwolenia na rozbiórkę, na podstawie której prowadzone jest niniejsze postępowanie została wydana z naruszeniem prawa – wskutek czego, Zamawiający nie może prowadzić przedmiotowych robót budowlanych.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
| 2024-10-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |