Roboty remontowo-malarskie w budynku A oraz budynku B przy ul. Kossutha 13 w Katowicach
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA Śląski Oddział Wojewódzki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00558683
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00558683/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-22 15:06
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-da2adca8-cb5f-4c94-822e-0a3f157505a4
- Identyfikator
- 1070001057
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00558683 z dnia 2024-10-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty remontowo-malarskie w budynku A oraz budynku B przy ul. Kossutha 13 w Katowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA Śląski Oddział Wojewódzki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015817985
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kossutha 13
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-844
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@nfz-katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.nfz-katowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://nfz-katowice.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Narodowy Fundusz Zdrowia
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Jednostka ubezpieczenia zdrowotnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty remontowo-malarskie w budynku A oraz budynku B przy ul. Kossutha 13 w Katowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da2adca8-cb5f-4c94-822e-0a3f157505a4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00558683
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00462005/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Roboty remontowo-malarskie w budynku A oraz budynku B przy ul. Kossutha 13 w Katowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00479443
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 16/tp/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1180546,20 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 408600,89 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia była robota budowlana pn. Roboty remontowo-malarskie w budynku A oraz budynku B przy ul. Kossutha 13 w Katowicach, zgodnie z zasadami określonymi w SWZ.
Na opis przedmiotu zamówienia składały się:
1) formularz opis przedmiotu zamówienia,
2) dokumentacja projektowa, na którą składają się:
a) przedmiar robót,
b) rysunek techniczny;
3) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (w skrócie STWiORB), na którą składa się wyciąg z ekspertyzy technicznej pn.„Kompletna ekspertyza konstrukcyjno-budowlana, oceniająca stan techniczny stropów oraz ścian działowych, wraz z obliczeniami nośności istniejących elementów konstrukcyjnych, określająca sposób i technologię naprawy ścian działowych, w budynku Śląskiego OW NFZ w Katowicach przy ul. Kossutha 13” (październik 2023), autorstwa BIURO PROJEKTÓW KONSTRUKCJI Marcin Janicki ul. Krakowska 62, 32-860 Czchów.
Opis przedmiotu zamówienia określał standardy jakościowe, o których mowa w ustawie pzp.
2. Realizacja zamówienia na warunkach określonych w umowie. Umowa przewidywała i określała warunki ewentualnej zmiany treści umowy.
3. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę określała SWZ.
4. Warunki gwarancji i rękojmi za wady przedmiotu zamówienia określała SWZ.
5. Robota budowlana będąca przedmiotem niniejszego postępowania stanowi część zamówienia na wszystkie roboty budowlane Śląskiego OW NFZ w roku 2024 (zamówienie udzielane w częściach).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45431200-9 - Kładzenie glazury
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Po dokonaniu oceny ofert w postępowaniu odrzucono następujące oferty:
1) Oferta nr 1 na podstawie art. 226 ust.1 pkt 8 w zw. z art. 224 ust.6 pzp oraz na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 pzp;
2) Oferta nr 2 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 pzp;
3) Oferta nr 4 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 pzp;
4) Oferta nr 5 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 pzp.
W związku z powyższym jako najkorzystniejszą/najwyżej ocenioną wyłoniono ofertę nr 3 z ceną oferty: 963 981,25 zł.
Uwzględniając fakt, iż kwota najkorzystniejszej oferty (963 981,25 zł brutto) przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (509 579,09 zł brutto) o 454 402,16 zł brutto (tj. 89,17%), Zamawiający - po przeanalizowaniu planu kosztów administracyjnych roku 2024 - stwierdził brak możliwość zwiększenia kwoty na wykonanie przedmiotowego zadania, zważywszy celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi, w tym w szczególności kwoty zabezpieczone w planie finansowym.
Zgodnie z art. 44 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny.
W wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z dn. 22.01.2019 r. sygn. KIO 2608/18 czytamy: to Zamawiający ma prawo a wręcz obowiązek podejmowania decyzji w zakresie, czy zwiększenie środków przeznaczonych na realizację zamówienia jest uzasadnione pod względem celowości i efektywności gospodarowania środkami publicznymi. Decyzję zamawiający podejmuje w określonych warunkach zaistniałych w konkretnym postępowaniu o udzielenie zamówienia i w granicach możliwości finansowania zadania.
Szczegółowe informacje w zakresie unieważnienia postępowania zamieszczone zostały na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://nfz-katowice.ezamawiajacy.pl.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2024-10-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |