Zimowe utrzymanie dróg

Gmina Miejska Hajnówka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00559658
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00559658/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-23 10:31
Lokalizacja
Hajnówka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5dc883f1-b79d-40bd-8258-c29d6d65b95b
Identyfikator
6030006341
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00559658 z dnia 2024-10-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Hajnówka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658999

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleksego Zina 1

1.5.2.) Miejscowość: Hajnówka

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: hajnowka@hajnowkaq.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.hajnowka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5dc883f1-b79d-40bd-8258-c29d6d65b95b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5dc883f1-b79d-40bd-8258-c29d6d65b95b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00559658

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00046457/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Zimowe utrzymanie dróg

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00533999

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 582309 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia na zimowe utrzymanie dróg będących w zarządzie Gminy Miejskiej Hajnówka rozumiane jako akcja czynna, w sezonie zimowym 2024/2025, poprzez:
a) odśnieżanie ulic, chodników, przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych, parkingów, zatok przystankowych i miejsc zatrzymywania się komunikacji miejskiej oraz miejsc, z których korzystają osoby niepełnosprawne na całej długości i szerokości do uzyskania czystej nawierzchni,
b) usuwanie śliskości zimowej oraz gołoledzi poprzez posypywanie materiałami uszorstniającymi (piasek) oraz rozmrażającymi (mieszanka solno – piaskowa),
c) wykonawca przy zimowym utrzymaniu dróg powinien zachować szczególną staranność przy odśnieżaniu miejsc, z których korzystają osoby niepełnosprawne,
d) zabrania się usuwania śniegu z jezdni na przyległe chodniki, odsunięty śnieg należy pozostawić na krawędzi krawężnika z jezdnią, ze szczególnym uwzględnieniem punktów newralgicznych jak skrzyżowania dróg, przejścia dla pieszych, zatoki przystankowe,
e) należy usuwać tworzące się wałki śniegowe powstałe podczas odśnieżania ulic wzdłuż parkingów, przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej do godz. 600 rano.
f) podczas odśnieżania należy zwrócić uwagę na nie niszczenie linii brzegowej krawężników w drogach i obrzeży trawnikowych na chodnikach oraz obiektów małej architektury,
g) pełnienia dyżurów całodobowych z gotowością sprzętu i transportu,
h) pozimowego sprzątania piasku pozostałego po zimowym utrzymaniu dróg,
i) praca przy zimowym utrzymaniu dróg wykonywana będzie sprzętem Wykonawcy. Wykonawca zapewnia zakup i transport materiałów niezbędnych przy usuwaniu śliskości i gołoledzi oraz miejsce, w którym materiały te będą składowane,
j) wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność na zasadach ogólnych Kodeksu cywilnego za wszelkie wypadki i szkody związane z wykonaniem, nienależytym wykonaniem lub niewykonaniem zimowego utrzymania dróg,
k) wywóz nagromadzonego śniegu w miejsce wskazane przez zamawiającego (na zasadzie odrębnego rozliczenia),
l) w przypadku wystąpienia gołoledzi, prace należy prowadzić w czasie opadów, aż do uzyskania stanu nawierzchni chodnika gwarantującego bezpieczne poruszanie się pieszych i zakończyć w ciągu 2 godzin od ustania opadów. Łączna masa pojazdu wraz z całym osprzętem pracujących przy
utrzymaniu chodników, nie powinna przekraczać 3,5 tony.
m) każdorazowego powiadomienia telefonicznie lub mailowo Zamawiającego o rozpoczęciu akcji czynnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

brak ofert

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN

2024-10-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi