Instalacja klimatyzacji w budynkach sądów okręgu tarnowskiego.
Skarb Państwa - Sąd Okręgowy w Tarnowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00560390
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00560390/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-23 13:16
- Lokalizacja
- Tarnów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f19bfbe2-e49c-4e29-be41-cf0a45bd287b
- Identyfikator
- 8731047701
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00560390 z dnia 2024-10-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Instalacja klimatyzacji w budynkach sądów okręgu tarnowskiego.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa - Sąd Okręgowy w Tarnowie
1.3.) Oddział zamawiającego: Sąd Okręgowy w Tarnowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000570708
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jarosława Dąbrowskiego 27
1.5.2.) Miejscowość: Tarnów
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-100
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gospodarczy@tarnow.so.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tarnow.so.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f19bfbe2-e49c-4e29-be41-cf0a45bd287b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
wymiar sprawiedliwości
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Instalacja klimatyzacji w budynkach sądów okręgu tarnowskiego.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f19bfbe2-e49c-4e29-be41-cf0a45bd287b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00560390
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00222592/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Dostawa i montaż klimatyzacji w budynkach sądów okręgu tarnowskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00520158
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BG.261.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W zakresie części 1 przedmiotem zamówienia jest:1) Dostawa i montaż zestawów Multi FR z montażem agregatów zgodnie z załączoną dokumentacją projektową w Sądzie Rejonowym w Bochni,
2) Sporządzenie i przekazanie dokumentacji powykonawczej w dniu odbioru przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4.5.5.) Wartość części: 180759,37 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W zakresie części 2 przedmiotem zamówienia jest:1) Dostawa i montaż zestawów Multi FR z montażem agregatów zgodnie z załączoną dokumentacją projektową w Sądzie Rejonowym w Brzesku,
2) Sporządzenie i przekazanie dokumentacji powykonawczej w dniu odbioru przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4.5.5.) Wartość części: 165629,76 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W zakresie części 3 przedmiotem zamówienia jest:1) Demontaż i utylizacja elementów istniejącej klimatyzacji w budynku Sądu Okręgowego w Tarnowie,
2) Likwidacja otworów wentylacyjnych,
3) Dostawa i montaż zestawów Multi FR z montażem agregatów zgodnie z załączoną dokumentacją projektową
4) Usunięcie zbędnych przewodów instalacyjnych i sterowników.
5) Sporządzenie i przekazanie dokumentacji powykonawczej w dniu odbioru przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4.5.5.) Wartość części: 234816,25 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przedmiotowym postępowaniu zamawiający nie wskazał w ogłoszeniu o zamówieniu wymaganego przedmiotowego środka dowodowego, którego wymienił jednakże w specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. Spowodowało to, że część wykonawców, kierując się treścią ogłoszenia o zamówieniu, nie załączyła wymaganego przedmiotowego środka dowodowego, a część, kierując się treścią SWZ, zrealizowała ten wymóg. Ponadto, zamawiający nie przewidział możliwości uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, w związku z czym, oferty wykonawców, które nie zawierały wymaganego przedmiotowego środka dowodowego, musiałyby zostać odrzucone. Rozbieżność pomiędzy treścią ogłoszenia o zamówieniu a treścią SWZ w zakresie dotyczącym wymaganego przedmiotowego środka dowodowego sprawiłaby więc, że zamawiający z naruszeniem ustawy udzieliłby zamówienia, gdyby kontynuował postępowanie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przedmiotowym postępowaniu zamawiający nie wskazał w ogłoszeniu o zamówieniu wymaganego przedmiotowego środka dowodowego, którego wymienił jednakże w specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. Spowodowało to, że część wykonawców, kierując się treścią ogłoszenia o zamówieniu, nie załączyła wymaganego przedmiotowego środka dowodowego, a część, kierując się treścią SWZ, zrealizowała ten wymóg. Ponadto, zamawiający nie przewidział możliwości uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, w związku z czym, oferty wykonawców, które nie zawierały wymaganego przedmiotowego środka dowodowego, musiałyby zostać odrzucone. Rozbieżność pomiędzy treścią ogłoszenia o zamówieniu a treścią SWZ w zakresie dotyczącym wymaganego przedmiotowego środka dowodowego sprawiłaby więc, że zamawiający z naruszeniem ustawy udzieliłby zamówienia, gdyby kontynuował postępowanie
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przedmiotowym postępowaniu zamawiający nie wskazał w ogłoszeniu o zamówieniu wymaganego przedmiotowego środka dowodowego, którego wymienił jednakże w specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. Spowodowało to, że część wykonawców, kierując się treścią ogłoszenia o zamówieniu, nie załączyła wymaganego przedmiotowego środka dowodowego, a część, kierując się treścią SWZ, zrealizowała ten wymóg. Ponadto, zamawiający nie przewidział możliwości uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, w związku z czym, oferty wykonawców, które nie zawierały wymaganego przedmiotowego środka dowodowego, musiałyby zostać odrzucone. Rozbieżność pomiędzy treścią ogłoszenia o zamówieniu a treścią SWZ w zakresie dotyczącym wymaganego przedmiotowego środka dowodowego sprawiłaby więc, że zamawiający z naruszeniem ustawy udzieliłby zamówienia, gdyby kontynuował postępowanie.
| 2024-10-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |