Dostawa maszyny wytrzymałościowej

INSTYTUT ENERGETYKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00560585
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00560585/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-10-23 13:49
Lokalizacja
Boguchwała, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-58e18d59-bb70-402e-8ecb-2c53fac22c78
Identyfikator
5250008761
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Aparaty do oceny wytrzymałości

Wykonawcy

1 przyznane

MARCELI FUCZEKOŚWIĘCIM, PL · lot 0
207 870 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00560585 z dnia 2024-10-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa maszyny wytrzymałościowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT ENERGETYKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Ceramiki "CEREL" w Boguchwale

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00002058600053

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Techniczna 1

1.5.2.) Miejscowość: Boguchwała

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-040

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 0178711700, +48507465141

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@cerel.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cerel.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/cerel

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytut Energetyki Państwowy Instytut Badawczy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Prace badawczo-rozwojowe w zakresie ceramiki technicznej oraz wytwarzanie z ceramiki wyrobów mających zastosowanie w przemyśle

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa maszyny wytrzymałościowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-58e18d59-bb70-402e-8ecb-2c53fac22c78

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00560585

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00055252/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa maszyny wytrzymałościowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00515893

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 03/2024/PPv1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej (nieużywanej) i wolnej od wad prawnych i fizycznych maszyny wytrzymałościowej wraz z wyposażeniem, opisanym poniżej, w terminie wskazanym w SWZ, zwanej dalej „maszyną” lub „urządzeniem”.
2. Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia:
Parametry techniczne:
• Maksymalna siła próbna 50 kN,
• Elektronika pomiarowa zapewniająca minimalną częstotliwość próbkowania 8 kHz oraz rozdzielczość wewnętrzną na poziomie min. 24 bitów,
• Elektronika musi posiadać minimum 3+3 kanały pomiarowe, umożliwiające podłączenie zewnętrznych czujników,
• Maszyna wyposażona w czujnik siły 50 kN – klasa dokładności 1 od 100 N do 50 kN zgodnie z normę EN ISO 7500-1 ,
• Maszyna wyposażona w dodatkowy czujnik siły 5 kN – klasa dokładności 1 od 15 N do 5 kN zgodnie z normę EN ISO 7500-1 ,
• Możliwość wpięcia obu czujników 5kN i 50kN razem do maszyny wytrzymałościowej z automatyczną możliwością przełączania ich z poziomu oprogramowania,
• Maszyna musi umożliwiać komunikację z komputerem poprzez LAN lub USB (wymagane oba podłączenia),
• Minimalna prędkość testowania 0,0005 mm/min lub niższa,
• Max. prędkość testowania 1500 mm/min lub wyższa,
• Powtarzalność pozycji trawersy: min. ± 2 µm.
Konstrukcja maszyny:
• Maszyna o konstrukcji nastolikowej wraz ze stolikiem lub podłogowej;
• Wymiary maszyny:
- wysokość: nie większa niż 2200 mm (przy konstrukcji podłogowej) – konieczna opcja rozkręcenia ramy maszyny /redukcji wysokości do wys. maksymalnie 1,90 m na czas transportu (musi przejść przez drzwi; warunki lokalowe Zamawiającego),
- szerokość: nie większa niż 900 mm,
- głębokość: nie większa niż 900 mm,
• Minimum 2-kolumnowa konstrukcja ramy wytrzymałościowej o wysokiej sztywności. Konstrukcje kolumn stanowią:
- minimum 2 bezoporowe śruby kulowe,
- minimum 2 specjalne prowadnice liniowe chroniące trawersę przed skręcaniem,
- minimum 2 profile umożliwiające mocowanie dodatkowego oprzyrządowania na całej jej wysokości, w dowolnym miejscu,
• Wymiary przestrzeni roboczej:
- wysokość: min. 1100 mm
- szerokość: min. 400 mm,
• Maszyna wyposażona w przednią osłonę bezpieczeństwa, mocowaną do ramy maszyny,
• Maszyna wyposażona w zestaw płyt stalowych do prób ściskania, płyty mocowane na sztywno, o powierzchni roboczej min. Ø 100 mm. Maksymalne obciążenie 50 kN,
• Maszyna wyposażona w zestaw do zginania 3-punktowego. Zestaw umożliwiający badania zgodnie z normami: EN 843-1 Typ A, EN 60672-2 (lub równoważnymi) Metoda A., z możliwością dowolnej zmiany rozstawu podpór. Maksymalne obciążenie min. 10 kN. Przystosowany do badań z czujnikiem siły 5 kN i 50 kN,
• Maszyna wyposażona w wyłącznik awaryjny umieszczony w łatwo dostępnym miejscu korpusu maszyny.
Wymagania, dotyczące układu sterowania:
• Panel sterowania z wyświetlaczem, na którym prezentowane będą bieżące wartości siły i przemieszczenia trawersy, umożliwiający sterowanie maszyną,
• Panel umożliwiający sterowanie impulsowe lub stałe oraz precyzyjne za pomocą rolki – dwa tryby sterowania.
Informacje, dotyczące oprogramowania:
• Oprogramowanie w języku polskim, umożliwiające ustawienie min. 5 punktów referencyjnych.
• Oprogramowanie musi posiadać możliwość automatycznego zerowania czujnika oraz automatycznego powrotu do pozycji wyjściowej lub pozycji zero.
• Oprogramowanie musi posiadać możliwość automatycznego przemieszczania głowicy pomiarowej z oprzyrządowaniem do zdefiniowanej wysokości w wybranej metodzie badawczej.
• Oprogramowanie musi zawierać standardowe procedury dla testów typu rozciąganie, zginanie, sciskanie,
• Oprogramowanie umożliwiające tworzenie własnych metod badawczych.
• Możliwość podłączenia elektronicznych przyrządów do mierzenia wymiarów próbki, np. suwmiarki, oraz ich integracja wraz z automatycznym wyznaczeniem przekroju poprzecznego.
• Edytor graficzny wyglądu protokołu o dużej funkcjonalności - własna konfiguracja przypisana do metody badawczej, możliwość prezentowania własnego logo w nagłówku i stopce.
• Eksport danych do co najmniej: Excel, MS Word, ASCII, PDF przez port seryjny.
• Możliwość umieszczenia wybranego fragmentu wykresu w raporcie.
• Wykres w czasie rzeczywistym, możliwość indywidualnej edycji po przeprowadzeniu testu oraz dodawania i odejmowania wyników
• Możliwość przedstawienia wykresu z badania w 4 konfiguracjach (wykresach) z dowolnymi zmiennymi X,Y.
• Możliwość filtracji wyników w bazie danych według daty, czasu, normy, użytkownika.
• Możliwość wydruku protokołu przynajmniej w 2 wersjach językowych (EN,PL)
• Możliwość zbierania danych o badanych próbkach – np. materiał, zlecenie nr, operator, dział, lub według indywidualnie przyjętych kryteriów. Możliwość wprowadzenia przynajmniej 20 pozycji charakteryzujących badaną próbkę.
• Automatyczne wykrywanie i raportowanie o błędach podczas przebiegu testu.
• Możliwość konfiguracji maszyny przy pracy z wieloma urządzeniami np. czujnikami, ekstensometrami, które skonfigurowane są w metodzie badawczej.
• Możliwość obliczeń parametrów w konfiguracji metody badawczej, poprzez zaawansowany edytor wyników.
• Definiowanie minimum 6 kryteriów zakończenia testu oraz minimum 4 kryteriów odnoszących się bezpośrednio do spadku siły. Możliwość definiowania zakresu, od którego aktywne są kryteria dotyczące spadku siły.
• Programowanie metod badawczych, w których zawarte są wszystkie kryteria badania zapisane w jednym pliku, który wybiera operator przed rozpoczęciem próby z wykorzystaniem funkcji np. „ULUBIONE”.
• Maszyna musi być wyposażona w oprogramowanie pozwalające na zdalne zdiagnozowanie awarii on-line.
• Wraz z maszyną wymaga się dostarczenie jednostki PC do obsługi oprogramowania.
Dodatkowe wymagania:
• Deklaracja zgodności CE.
• Wzorcowanie maszyny wytrzymałościowej przez laboratorium posiadające akredytację PCA.
• Wzorcowanie urządzenia musi być realizowane w zakresie co najmniej:
- siły zgodnie z normą ISO 7500-1 (lub równoważną),
- przemieszczenia trawersy
3. Oferowane urządzenie musi być w najlepszym gatunku, jakości oraz pochodzić z bieżącej produkcji, a także posiadać stosowne certyfikaty i aprobaty dopuszczające urządzenie do sprzedaży i użytkowania na terenie RP
4. W zakres dostawy stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia wchodzi minimum:
1) dostarczenie Zamawiającemu urządzenia do siedziby Zamawiającego (Instytut Energetyki Oddział Ceramiki CEREL ul. Techniczna 1, 36-040 Boguchwała, woj. podkarpackie). Wykonawca poinformuje Zamawiającego o planowanej dostawie i czynnościach związanych z odbiorem przedmiotu zamówienia, na co najmniej 3 dni robocze wcześniej.
2) Przygotowanie do eksploatacji przez Zamawiającego dostarczonej mu maszyny, polegające minimum na przeprowadzeniu w miejscu dostarczenia, jego montażu oraz wykonaniu innego rodzaju stosownych czynności instalacyjnych poszczególnych części składowych i innych fizycznych elementów, a wykonanie pierwszego uruchomienia w celu demonstracji poprawności jego działania (pracy) oraz potwierdzenia spełniania wymaganych parametrów/innych właściwości dla urządzenia, jak również przeprowadzenie dla personelu Zamawiającego szkolenia w języku polskim, mającego na celu przygotowanie tych osób do poprawnej obsługi i praktycznej eksploatacji zaoferowanego i dostarczonego urządzenia.
3) Udzielenie Zamawiającemu gwarancji na maszynę, przy czym wymagane jest udzielenie gwarancji na okres nie krótszy niż 12 miesięcy od daty wydania urządzenia Zamawiającemu (z zastrzeżeniem zapisów
§5 ust. 3 Załącznika nr 1 do SWZ Projektowane postanowienia umowy, zwanego dalej „Umową”); termin bezpłatnej gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert w postępowaniu.
4) Wydanie Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w § 2 ust. 9 umowy Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w nieprzekraczalnym terminie do 14 tygodni od podpisania umowy. Termin realizacji przedmiotu zamówienia stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, na zasadach opisanych w pkt. 20 SWZ.
5. Wykonawca poinformuje Zamawiającego o terminie dostawy, z wyprzedzeniem minimum 3 dni roboczych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38425500-5 - Aparaty do oceny wytrzymałości

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 169000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 214000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 169000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LABORTECH MARCELI FUCZEK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5492177326

7.3.3) Ulica: CHEMIKÓW

7.3.4) Miejscowość: OŚWIĘCIM

7.3.5) Kod pocztowy: 32-600

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 207870 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zgodnie z umową, Wykonawca dostarczy urządzenie do 5 tygodni od podpisania umowy.
2024-10-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy