DAL.26.1.2024 - Zakup dwóch samochodów dla Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kluczborku

Powiatowy Inspektorat Weterynarii

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00561170
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00561170/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-10-23 21:16
Lokalizacja
Kluczbork, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6fd09be7-59f0-46fe-8e79-5767d8be22bf
Identyfikator
7511537041
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody osobowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00561170 z dnia 2024-10-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DAL.26.1.2024 - Zakup dwóch samochodów dla Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kluczborku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Inspektorat Weterynarii

1.3.) Oddział zamawiającego: 85/16

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531421443

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jagiellńska

1.5.2.) Miejscowość: Kluczbork

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-200

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: b.komuszynski@piwkluczbork.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: piw.kluczbork.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6fd09be7-59f0-46fe-8e79-5767d8be22bf

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

DAL.26.1.2024 - Zakup dwóch samochodów dla Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kluczborku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6fd09be7-59f0-46fe-8e79-5767d8be22bf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00561170

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00506147/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup samochodów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00527467

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DAL.26.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 211382,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup dwóch samochodów dla Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kluczborku, w części nr 1 – Zakup samochodu terenowego.
2. Opis przedmiotu zamówienia w odniesieniu do części nr 1 stanowi załącznik nr 1.1. do SWZ.
3. Gwarancja.
3.1. Wykonawca na przedmiot zamówienia udziela: dwudziestu czterech [ 24 ] miesięcy gwarancji.
3.2. Okres gwarancji wskazany w pkt. 3.4.1. SWZ jest okresem minimalnym. Wykonawca w ofercie może uwzględnić dłuższy okres gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia, jednak nie dłuższy niż sześćdziesiąt [ 60 ] miesięcy. Wykonawca może w ofercie zastrzec, że okres gwarancji, może ulec zakończeniu w momencie osiągnięcia przez samochód, będący przedmiotem umowy, przebiegu 100.000 km – w przypadku, gdy przebieg ten zostanie osiągnięty przed upływem okresu gwarancji wskazanym w ofercie; pkt. 19.6-19.10 SWZ stosuje się.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.5.) Wartość części: 105691,05 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup dwóch samochodów dla Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kluczborku, w części nr 2 – Zakup samochodu osobowego.
2. Opis przedmiotu zamówienia w odniesieniu do części nr 2 stanowi załącznik nr 1.2. do SWZ.
3. Gwarancja.
3.1. Wykonawca na przedmiot zamówienia udziela: dwudziestu czterech [ 24 ] miesięcy gwarancji.
3.2. Okres gwarancji wskazany w pkt. 3.4.1. SWZ jest okresem minimalnym. Wykonawca w ofercie może uwzględnić dłuższy okres gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia, jednak nie dłuższy niż sześćdziesiąt [ 60 ] miesięcy. Wykonawca może w ofercie zastrzec, że okres gwarancji, może ulec zakończeniu w momencie osiągnięcia przez samochód, będący przedmiotem umowy, przebiegu 100.000 km – w przypadku, gdy przebieg ten zostanie osiągnięty przed upływem okresu gwarancji wskazanym w ofercie; pkt. 19.6-19.10 SWZ stosuje się.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.5.) Wartość części: 105691,06 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 260 ustawy, Zamawiający zawiadamia, że w przedmiotowym postępowaniu dokonano UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 310 pkt 1) ustawy, tj.: Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu – w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym albo partnerstwa innowacyjnego.
Uzasadnienie prawne: Art. 310 pkt. 1) ustawy stanowi: Zamawiający może unieważnić postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu – w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym albo partnerstwa innowacyjnego.
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający ogłosił niniejsze postępowanie przetargowe w trybie podstawowym bez negocjacji, na podstawie art. 275 pkt 1) ustawy. Zamawiający stwierdził, iż środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, do dnia 15.10.2024r. nie zostały mu przyznane. Zamawiający przewidział możliwość unieważnienia postępowania z uwagi na nieprzyznanie mu środków publicznych na sfinansowanie zamówienia w ogłoszeniu o zamówieniu.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania, na podstawie art. 310 pkt 1) ustawy, tj.: Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu – w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym albo partnerstwa innowacyjnego.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 260 ustawy, Zamawiający zawiadamia, że w przedmiotowym postępowaniu dokonano UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 310 pkt 1) ustawy, tj.: Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu – w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym albo partnerstwa innowacyjnego.
Uzasadnienie prawne: Art. 310 pkt. 1) ustawy stanowi: Zamawiający może unieważnić postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu – w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym albo partnerstwa innowacyjnego.
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający ogłosił niniejsze postępowanie przetargowe w trybie podstawowym bez negocjacji, na podstawie art. 275 pkt 1) ustawy. Zamawiający stwierdził, iż środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, do dnia 15.10.2024r. nie zostały mu przyznane. Zamawiający przewidział możliwość unieważnienia postępowania z uwagi na nieprzyznanie mu środków publicznych na sfinansowanie zamówienia w ogłoszeniu o zamówieniu.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania, na podstawie art. 310 pkt 1) ustawy, tj.: Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu – w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym albo partnerstwa innowacyjnego.

2024-10-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy