Ochrona obiektów/lokali administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00561234
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00561234/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-24 07:36
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c2b30fc3-1588-405c-ad13-a1ad85eef1bd
- Identyfikator
- 8790177262
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00561234 z dnia 2024-10-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Ochrona obiektów/lokali administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870001402
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Młodzieżowa 31
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zgm.torun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zgm.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zgm-torun.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Ochrona obiektów/lokali administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2b30fc3-1588-405c-ad13-a1ad85eef1bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00561234
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00075604/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Ochrona obiektów/lokali administrowanych przez Zakład gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu w formie monitoringu sygnałów pochodzących z systemów alarmowych.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00536262
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-32/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Ochrona obiektów/lokali administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
a) Ochrona obiektów administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu, w ilości do 10 obiektów, w formie monitorowania sygnałów z istniejących systemów alarmowych, zgodnie z wymogami stawianymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchyleniem dyrektywy 95/46/WE, jak również przepisów krajowych w tym zakresie oraz związanych z nimi aktów wykonawczych, wraz z ich konserwacją.
W ramach usługi Wykonawca zobowiązany jest:
- wyposażyć na czas trwania umowy istniejące centrale alarmowe (posiadające system napadowy) w nadajniki przesyłające sygnał z akumulatorowym podtrzymaniem napięcia na stanowisko monitorowania. Nadajniki muszą powiadamiać w formie informacji tekstowych (tzw. SMS), na maksymalnie dwa wskazane numery Zamawiającego, o wywołaniu alarmu czy zaniku/powrotu zasilania z prefiksem adresowym lokalizacji alarmu i sprawdzeniem stanu uzbrojenia.
- umożliwić rozbrojenie oraz uzbrojenie systemu z poziomu wiadomości tekstowych tzw. SMS z maksymalnie 5 numerów wskazanych przez zamawiającego.
- dokonać w uzgodnieniu z Zamawiającym, konfiguracji istniejących systemów alarmowych.
b) Ochrona obiektów/lokali wskazanych przez Zamawiającego w formie monitorowania sygnałów z zainstalowanych przez wykonawcę przenośnych systemów alarmowych, zgodnie z wymogami stawianymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchyleniem dyrektywy 95/46/WE, jak również przepisów krajowych w tym zakresie oraz związanych z nimi aktów wykonawczych, wraz z ich konserwacją.
W ramach usługi Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć obiekty/lokale w przenośne systemy alarmowe. Zamawiający zapewni źródło energii elektrycznej z sieci – wewnętrznej instalacji elektrycznej w danym obiekcie w postaci złącza (kostki elektrycznej, gniazda elektrycznego). Zainstalowane przenośne systemy alarmowe winny być wyposażone w sygnalizator akustyczny oraz akumulator (zastępcze źródło zasilania) umożliwiający ich nieprzerwaną i niezakłóconą pracę przez 48 godzin, od momentu zaniku (braku) zasilania.
System musi być podłączony do źródła zasilania poprzez kostkę eklektyczną lub wtyk do gniazda eklektycznego. Systemy muszą być wyposażone w minimum 2 czujki dualne alarmowe z maksymalnymi odległościami do centrali 100m oraz pilota do zdalnego uzbrajania, rozbrajania systemu. Zamawiający zastrzega sobie, że w ramach usługi może zażądać zainstalowania do 20-ciu systemów dozoru z 5 czujnikami dualnymi z maksymalnymi odległościami od czujnika 100m, bez zmiany ustalonego ryczałtu miesięcznego za obiekt. System musi umożliwiać powiadamianie na maksymalnie dwa wskazane numery Zamawiającego informacji tekst tzw. SMS o wywołaniu alarmu czy zaniku/powrotu zasilania z prefiksem adresowym lokalizacji alarmu. System musi umożliwić rozbrojenie i uzbrojenie systemu z poziomu wiadomości tekst tzw. SMS z maksymalnie 2 numerów wskazanych przez zamawiającego.
Zamontowane w obiektach/lokalach urządzenia techniczne umożliwiające monitoring pozostaną własnością Wykonawcy i zostaną zdemontowane prze wykonawcę po zaprzestaniu ochrony obiektu/lokalu przy ich użyciu.
Szacowana ilość obiektów/lokali objętych usługą: 350 (w tym 10 stałych). Zamawiający zastrzega sobie prawo wskazania mniejszej ilości obiektów/lokali, jak również zamawiający zastrzega, że wskazana maksymalna ilość obiektów jest wyłącznie ilością szacunkową, która w zależności od bieżących potrzeb oraz aktualnych decyzji Zamawiającego w zakresie polityki ochrony administrowanego mienia może ulec zwiększeniu. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu wskazania przez Zamawiającego mniejszej ilości obiektów/lokali, z zastrzeżeniem, że zgodnie z art. 433 pkt 4) ustawy Pzp zamawiający określa minimalną, średniomiesięczną wielkość świadczenia wykonawcy na poziomie 100 obiektów objętych usługą monitorowania sygnałów z zainstalowanych przez wykonawcę przenośnych systemów alarmowych.
Maksymalny czas dojazdu zmotoryzowanego patrolu interwencyjnego dopuszczony przez zamawiającego: 10 minut.
Adresy obiektów/lokali objętych usługą ochrony oraz ich ilość będą wskazane i ustalane przez Zamawiającego w trakcie trwania umowy. Obiekty/lokale będą zlokalizowane w obrębie administracyjnych granic miasta Torunia. Liczba obiektów/lokali oraz ich adresy mogą ulegać korektom w zależności od zmian następujących w zasobach mieszkaniowych administrowanych przez Zamawiającego, a także aktualnych decyzji Zamawiającego w zakresie polityki ochrony administrowanego mienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu zaistniały przesłanki do unieważnienia postępowania wskazane w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 547596 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 547596 PLN
| 2024-10-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |