"Budowa parkingu przy ul. Juliusza Słowackiego w Świdnicy” – etap II"
Gmina Miasto Świdnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00561528
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00561528/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-24 09:07
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7449c44e-21d2-40ed-b42c-4e1f7152545a
- Identyfikator
- 8840024797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00561528 z dnia 2024-10-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa parkingu przy ul. Juliusza Słowackiego w Świdnicy” – etap II"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 49
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 856 28 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 74 856 87 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9816961.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Budowa parkingu przy ul. Juliusza Słowackiego w Świdnicy” – etap II"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7449c44e-21d2-40ed-b42c-4e1f7152545a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00561528
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048602/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.25 Budowa wraz z przebudową parkingów i zatok parkingowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00499476
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P-108/X/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 364046,05 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1 PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Budowa parkingu przy ul. Juliusza Słowackiego w Świdnicy” – etap II realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa wraz z przebudową parkingów i zatok parkingowych na terenie miasta Świdnicy”
2. Roboty wykonane w ramach I etapu, obejmowały:
1) budowę z przebudową kanalizacji deszczowej w pełnym zakresie,
2) wykonanie ciągu pieszo jezdnego w zakresie określonym na rysunku D-1 – Projekt Zagospodarowania Terenu (PZT) –branża drogowej,
3) częściowe wykonanie podbudowy parkingu w zakresie zgodnym z przedmiarem R-286_¬31082020
4) usunięcie kolizji kabli telekomunikacyjnych w pełnym zakresie,
5) wykonanie oświetlenia w zakresie słupów oświetleniowych OP10, OP11, OP1 i OP2 wraz z zasilaniem,
i przebudową linii kablowej nN pokazaną na rysunku E- 02K – przebudowa kabli K-4 i K-7, ponadto Wykonawca etapu I robót ułożył od słupa OP2 do słupa OP 4 (po trasie projektowanego kabla YAKX) rurę osłonową.
Uwaga 1! Wykonane roboty branży elektrycznej zostały pokazane na rys. E- 01 dokumentacja powykonawcza
3. Roboty stanowiące zakres etapu II to:
1) Dokończenie robót związanych z wykonaniem płyty parkingu poprzez:
a) uzupełnienie podbudowy parkingu do stanu zgodnego z projektem, t.j ułożenie 10-centymetrowej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego – mieszanka niezwiązana kruszywa kamiennego łamanego 0/31,5 o uziarnieniu ciągłym
b) wykonanie zgodnie z projektem nawierzchni płyty parkingu, z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm wraz z podsypką w tym:
- drogi manewrowe, z kostki szarej,
- miejsca postojowe, linie segregacyjne, opaski i ścieki z kostki kolorowej,
2) pozostałe do wykonania roboty branży elektrycznej, tj. wykonanie oświetlenia w zakresie słupów oświetleniowych OP3 - OP9 oraz usunięcie kolizji w zakresie kolizji kabla K-2 (zgodnie z rys. rysunku E- 01K)
3) wykonanie oznakowania poziomego – robota nie ujęta w przedmiarze, którą należy ująć w cenie ofertowej,
4) wykonanie trawników
4. Roboty do wykonania opisane są w załączonym przedmiarze.
5. Roboty, o których mowa w ust. 3 zostały szczegółowo opisane w dokumentacji projektowej (dalej: Dokumentacja), sporządzonej w 2017 r. przez biuro „VIA ROMANA” drogi-projektowanie, nadzory Roman Konieczny, z siedzibą: ul. Główna 153F, 58-312 Stare Bogaczowice, obejmującej n/w opracowania:
1) Projekt budowlany
oraz projekty wykonawcze (PW):
2) PW– branży drogowej
3) PW – branży elektrycznej - sieć oświetlenia ulicznego, obliczenia danych fotometrycznych
4) Projekt zmiany docelowej organizacji ruchu
5) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR) branż: drogowej, sanitarnej i elektrycznej,
i będą realizowane w oparciu o Decyzję nr 1729/2017 z dnia 15 listopada 2017 r. pozwolenia na budowę.
6. Dokumentacja, o której mowa w ust. 4, wraz z załącznikami do Dokumentacji i przedmiarami robót znajduje się na stronie https://platformazakupowa.pl/pn/um_swidnica
5.3 ZAKRES ZAMÓWIENIA
1. Zakres zamówienia obejmuje roboty budowlane wynikające z Dokumentacji, o której mowa w rozdz. V-5.1, ust.6, z uwzględnieniem wymogów, o których mowa w Uwagach 1-2
2. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do:
1) wykonania wszelkich robót i czynności niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy z należytą starannością oraz zgodnie zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w przedmiotowym zakresie przepisami i normami,
2) wykonania wszystkich robót budowlanych, które są konieczne do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z projektem budowlanym, wykonawczym, szczegółowymi specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz załącznikami do Dokumentacji.
3) opracowania na własny koszt projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót objętych niniejszym zamówieniem zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. 2022 r. poz.988 ze zm.), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz.U. z 2019 r. poz. 880) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz.U. z 2017 r. poz.784);
4) sporządzenia przed rozpoczęciem budowy planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, uwzględniającego specyfikę obiektu budowlanego i warunki prowadzenia robót budowlanych. Plan BIOZ należy sporządzić zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 nr 120 poz. 1126)
5) obsługi geodezyjnej budowy a w szczególności sporządzenia po wykonaniu przedmiotu zamówienia geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej dla prac zrealizowanych w ramach przedmiotu zamówienia; wykonana dokumentacja powykonawcza winna zostać wykonana zgodne z „Wytycznymi sporządzania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej”, stanowiącej załącznik nr 1 do Dokumentacji.
6) zorganizowania placu budowy ( zaplecze, pobór energii, wody, dozorowanie itd.),
7) zabezpieczenia terenu objętego robotami budowlanymi w tym przed dostępem osób postronnych,
8) oznakowania miejsca robót i utrzymywania tego oznakowania w należytym stanie przez cały czas budowy,
9) bieżącego wywozu materiałów nieużytecznych z terenu budowy na składowisko odpadów oraz i ich unieszkodliwienie o ile będzie to konieczne (do 10 km)
- materiały nienadające się do ponownego wbudowania, powinny być usunięte z terenu rozbiórki na wysypisko odpadów zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2022 r. poz. 699 ze zm.), przy czym Wykonawca winien dostarczyć Zamawiającemu dokument potwierdzający wywiezienie odpadów na składowisko,
10) utrzymywania w czystości kół pojazdów wyjeżdżających z placu budowy na ulicę oraz utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały, wykonania inwentaryzacji i przeglądu stanu zerowego dróg przeznaczonych do transportu oraz ustalenia z odpowiednimi zarządcami sposobu korzystania z uzgodnionych dróg. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg i ulic przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i nie jest wliczony w cenę kontraktową,
11) wykonania we własnym zakresie dokumentacji fotograficznej oraz inwentaryzacji przyległego terenu celem oddalenia ewentualnych roszczeń właścicieli, dotyczących uszkodzeń spowodowanych przeprowadzonymi robotami – jeżeli Wykonawca nie dopełni tego warunku, w przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych właścicieli nieruchomości, Wykonawca będzie zobowiązany do naprawy uszkodzeń na własny koszt; w przypadku ewentualnych uzasadnionych roszczeń ze strony właścicieli nieruchomości, Wykonawca zobowiązany jest do natychmiastowego usuwania, w sposób docelowy, uszkodzeń i awarii spowodowanych przez Wykonawcę, co nie podlega odrębnej zapłacie i nie jest wliczone w cenę kontraktową
12) dostawę materiałów, sprzętu i narzędzi niezbędnych do wykonania robót budowlanych;
13) zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań, pomiarów i odbiorów;
14) utrzymanie porządku w trakcie realizacji robót, systematyczne porządkowanie miejsca wykonywania robót uporządkowania oraz doprowadzenie do stanu pierwotnego terenu sąsiadującego z placem budowy po zakończeniu wszystkich robót objętych zamówieniem,
15) uczestniczenie w wyznaczonych przez Zamawiającego spotkaniach i naradach w celu omówienia spraw związanych z realizacją zadania oraz w okresie gwarancji i rękojmi,
16) niezwłocznego zawiadamiania Zamawiającego o wszelkich zagrożeniach lub nowych okolicznościach wynikłych w trakcie prowadzenia robót,
17) zabezpieczenia wszystkich drzew i krzewów, w pobliżu których będą prowadzone roboty ziemne,
18) wykonywania wszelkich innych czynności wynikających wprost z umowy, a także tych wynikających ze specyfiki danych robót.
VI. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
1. Zamawiający wymaga, aby przedmiot umowy zostały ukończony w terminie 10 grudnia 2024 r.
2. Za termin zakończenia robót uważa się datę pisemnego powiadomienia Zamawiającego przez Wykonawcę o gotowości robót budowlanych do odbioru końcowego, chyba że w toku odbioru okazało się ze przedmiot umowy ma wady, wówczas za datę zakończenia robót uważa się datę podpisania protokołu odbioru końcowego.
3. Termin ustalony w ust. 1 może ulec zmianie przypadkach opisanych w § 18 umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 362643,99 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 428999,89 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 362643,99 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane "STA-DAR" Dariusz Stańczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 890042615
7.3.3) Ulica: Metalowców 2
7.3.4) Miejscowość: Świebodzice
7.3.5) Kod pocztowy: 58-160
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 362643,99 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-108.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-10-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |