Budowa Karpackiego Ogrodu Deszczowego wraz z elementami zielono-niebieskiej infrastruktury w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budujemy w Jaśle, stabilizujemy w Svidničke”

Powiat Jasielski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00561558
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00561558/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-24 09:14
Lokalizacja
Jasło, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4b6e4b6f-4980-482c-a5bc-4d6bbc90977f
Identyfikator
6851949925
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie oczyszczania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty izolacyjneRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie kształtowania parkówUsługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotówUsługi wycinania drzewUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi ogrodniczeUsługi utrzymania parkówBudowa obiektów inżynierii wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00561558 z dnia 2024-10-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Karpackiego Ogrodu Deszczowego wraz z elementami zielono-niebieskiej infrastruktury w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budujemy w Jaśle, stabilizujemy w Svidničke”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Jasielski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440258

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 18

1.5.2.) Miejscowość: Jasło

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-200

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@powiat.jaslo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.jaslo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiatjaslo.eb2b.com.pl/open-auctions.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Karpackiego Ogrodu Deszczowego wraz z elementami zielono-niebieskiej infrastruktury w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budujemy w Jaśle, stabilizujemy w Svidničke”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b6e4b6f-4980-482c-a5bc-4d6bbc90977f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00561558

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025460/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 ,,Budujemy w Jaśle, stabilizujemy w Svidničke'' wraz z budową zielonego parkingu realizowanego w ramach programu Interreg Polska - Słowacja 2021 - 2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Interreg Polska - Słowacja 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00518690

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN-II.272.22.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2578962,51 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmuje w szczególności:
2.1.Elementy komunikacji:
2.1.1.wykonanie ciągów pieszych z nawierzchni mineralnych o pow. ok. 540 m2;
2.1.2. wykonanie ciągów pieszo-jezdnych z nawierzchni przepuszczalnej o powierzchni ok. 967m2 z 10 miejscami parkingowymi.
2.2.Elementy małej architektury:
2.2.1.kosze na odpady z możliwością segregacji - 14 szt.,
2.2.2.ławki parkowe – 22 szt. na stałe przytwierdzone do elementów betonowych ( prefabrykowanych lub wylewanych na mokro),
2.2.3. latarnie ogrodowe zasilane z OZE na stałe przytwierdzone do elementów betonowych (prefabrykowanych lub wylewanych na mokro) – 46 szt.,
2.2.4.tablice z kodami QR do ścieżki edukacyjnej formatu A-3 i A-0 – (stelaż ze stali nierdzewnej, tablice z płyt dwóch warstw aluminium połączonych rdzeniem wykonanym z polietylenu o niskiej gęstości) - łącznie na terenie inwestycji rozlokowano 17 tablic edukacyjnych w formacie A3 oraz 3 duże w formacie A0, których lokalizację wskaże Zamawiający,
2.2.5.wyposażenie placu zabaw wraz z wykonaniem podłoża (geowłóknina, warstwa z drobnego kruszywa płukanego).
2.3.Budowę altany z zielonym dachem;
2.4.Zieleń:
2.4.1.Ogrody deszczowe;
2.4.2.Łąki kwietne;
2.4.3.Strefa biorodnoróżności – tereny pozbawione koszenia, tereny koszone I, II, III i IV;
2.4.4.Cięcia sanitarne oraz pielęgnacyjne na wskazanym obszarze;
2.4.5.Usunięcie pni kolidujących z planowaną inwestycją pozostałych po ściętych drzewach;
2.4.6.Wykonanie nasadzeń:
 żywopłot – ok. 774 m2;
 krzewy – ok. 2 268 m2;
 byliny – ok. 639 m2;
 trawy – ok. 408 m2;
 pnącza – ok. 552 m2;
 murawa rekreacyjna – ok. 1314 m2;
 łąka kwietna –ok. 362 m2;
 ogrody deszczowe- ok. 1 335 m2;
2.5. Pielęgnacja roślin w okresie gwarancji jakości i rękojmi;
2.6.Staw hydrofitowy - pow. ok. 1 236,80m2 ( wraz z roślinnością);
2.7.Roboty ziemne w zakresie niwelacji terenu pod ciągi piesze i pieszo-jezdne, pod budowę elementów wyposażenia placu zabaw;
2.8.Odpowiednie ułożenie - w uzgodnieniu z Zamawiającym - na terenie parku istniejących kłód usuniętych drzew.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

77313000-7 - Usługi utrzymania parków

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu ceny ofert przekroczyły możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 3.172.124,06 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3501791,19 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3981200,69 PLN

2024-10-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane