Podłączenie budynków Gminy Krzywiń do sieci gazowej oraz zagospodarowanie pomieszczeń po byłej kotłowni na cele rekreacyjno-sportowe

Gmina Krzywiń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00562148
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00562148/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-24 11:38
Lokalizacja
Krzywiń, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f744022a-94a1-4f12-8dbb-c38ed8881107
Identyfikator
6981722189
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychRoboty instalacyjne gazoweRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

GIERA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA Mateusz GieraLasocice, PL · lot 0
2 178 192,42 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00562148 z dnia 2024-10-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Podłączenie budynków Gminy Krzywiń do sieci gazowej oraz zagospodarowanie pomieszczeń po byłej kotłowni na cele rekreacyjno-sportowe

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzywiń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050570

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Krzywiń

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-010

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@krzywin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzywin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/krzywin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Podłączenie budynków Gminy Krzywiń do sieci gazowej oraz zagospodarowanie pomieszczeń po byłej kotłowni na cele rekreacyjno-sportowe

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f744022a-94a1-4f12-8dbb-c38ed8881107

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00562148

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00041052/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Podłączenie budynków Gminy Krzywiń do sieci gazowej oraz zagospodarowanie pomieszczeń po byłej kotłowni na cele rekreacyjno-sportowe

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00407111

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIG.271.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem całości zamówienia jest:
Inwestycja ma na celu redukcję emisji CO2 poprzez wymianę nieefektywnych węglowych źródeł ciepła w budynkach będących własnością Gminy Krzywiń. W roku 2022 do miejscowości Krzywiń została doprowadzona sieć gazowa, co tym samym umożliwia przejście na ogrzewanie gazowe. Wśród planowanych budowanych kotłowni gazowych są siedziba Urzędu Miasta i Gminy, składająca się z dwóch budynków, sala sportowa przy Zespole Szkół w Krzywiniu oraz budynek Centrum Usług , w którym mieszczą się: Policja, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ośrodek zdrowia. Obecnie budynki te ogrzewane są poprzez kotłownię węglową. Dodatkowo planuje się podłączenie do sieci gazowej kuchni sali wiejskiej w Świńcu i zakup gazowych pieców gastronomicznych. Obecnie na zapleczu kuchennym wykorzystywany jest piec węglowy, który zostanie zlikwidowany. Dodatkowo w ramach projektu planuje się zagospodarować pomieszczenie po byłej kotłowni węglowej Centrum Usług na cele rekreacyjno-sportowe. W miejscu byłej kotłowni powstanie siłownia.

Realizacja projektów budowlanych/wykonawczych zadań:
1. Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń piwnicy na pomieszczenia rozwoju fizycznego;
2. Przebudowa pomieszczeń kotłowni węglowej na kotłownię gazową z rozbudową o schody zewnętrzne wraz z technologią kotłowni gazowej i wewnętrzną instalacją gazową;
3. Budowa zewnętrznej i wewnętrznej instalacji gazowej na potrzeby istniejącego budynku Hali Sportowej w Krzywiniu;
4. Budowa wewnętrznej instalacji gazowej na potrzeby istniejącego budynku Świetlicy Wiejskiej w Świńcu;
5. Budowa zewnętrznej i wewnętrznej instalacji gazowej na potrzeby istniejącego budynku Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń
wraz ze wszystkimi branżami objętymi pozwoleniami na budowę i przygotowaniem i uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia użytkowania przedmiotu inwestycji (nadzór archeologiczny, decyzje UDT itp.) za wyjątkiem zgłoszenia zakończenia budowy/uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
• specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
• dokumentacja projektowa,
kosztorysy ofertowe (ślepe) i/lub przedmiary robót stanowią dodatkowy, pomocniczy element opisu przedmiotu zamówienia

KODY WSPÓLNEGO SŁOWNIKA ZAMÓWIEŃ CPV:
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną (projektami budowlanymi, projektami wykonawczymi, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, stanowiącymi załącznik do niniejszej specyfikacji.
Wykonawca będzie przeprowadzał na własny koszt pomiary i badania materiałów oraz robót zgodnie z zasadami kontroli jakości materiałów i robót określonych w ST.
Na przedmiotowe zadanie Zamawiający wymaga udzielenia co najmniej 3 - letniego okresu gwarancji i rękojmi - okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.

We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia.
Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Wszelkie „produkty" pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty.
Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania. W myśl art. 101 ust. 5 PZP Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 us.t 1 pkt 2 i ust. 3 PZP), jest obowiązany jest udowodnić w ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone w SWZ. Brak wskazania tych elementów będzie traktowane, jako wybór elementów opisanych w SWZ.
Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania. W myśl art. 101 ust. 6 PZP, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 PZP) jest obowiązany udowodnić w ofercie, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, określonej przez Zamawiającego.

Każdy z wykonawców winien dokonać oględzin miejsca budowy celem sprawdzenia warunków placu budowy oraz warunków związanych z wykonaniem prac będących przedmiotem przetargu oraz uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do oceny i wyceny prac w celu uwzględnienia wszystkich robót i czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy. Koszty oględzin miejsca budowy poniesie Wykonawca.
Ponadto zakres prac obejmuje:
1. Sporządzenie operatu kolaudacyjnego, na który składa się:
1) dokumentacja powykonawcza
2) inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza
3) atesty na materiały i prefabrykaty,
4) protokoły odbioru robót,
5) wymagane dokumenty dotyczące przeprowadzonych przez Wykonawcę badań i sprawdzeń, w tym badania jakości wody, decyzje UDT, itp.
Wykonawca ponadto będzie prowadził dziennik budowy dla każdej przedmiotowej inwestycji/zadania oddzielnie.
Technologia wykonania prac:
1. Prace związane z wykonaniem inwestycji należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami prawa budowlanego, przepisami prawa dotyczącymi wymagań technicznych, ochrony środowiska naturalnego, zgodnie z zasadami BHP oraz wiedzą techniczną.
2. Wszystkie zastosowane materiały muszą posiadać odpowiednie atesty, aprobaty
i certyfikaty oraz być zgodne z Polskimi Normami.
3. Wykonawca, na własną odpowiedzialność i na swój koszt, winien podjąć wszelkie środki zapobiegawcze wymagane przez rzetelną praktykę budowlaną oraz aktualne okoliczności, aby zabezpieczyć prawa właścicieli posesji sąsiadujących z placem budowy/robót i unikać powodowania tam jakichkolwiek zakłóceń czy szkód.
4. Wykonawca winien zabezpieczyć Zamawiającego przed wszelkimi skutkami finansowymi z tytułu jakichkolwiek roszczeń wniesionych przez właścicieli posesji czy budynków sąsiadujących z placem budowy/robót w zakresie, w jakim Wykonawca odpowiada za takie zakłócenia czy szkody.
5. Teren okoliczny należy w sposób trwały zabezpieczyć przed oddziaływaniem robót.
Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 Ustawy Pzp, wymaga aby wszystkie prace fizyczne związane z wykonywaniem wszystkich robót będących przedmiotem zamówienia i określonych w dokumentacji projektowej, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 917, z późn. zm., dalej: Kodeks pracy), były wykonywane przez osoby zatrudnione przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2178192,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2178192,42 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2178192,42 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GIERA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA Mateusz Giera

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 697-219-16-63

7.3.3) Ulica: ul. Okrężna 7

7.3.4) Miejscowość: Lasocice

7.3.5) Kod pocztowy: 64-100

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1.
Roboty branży budowlanej
2.
Roboty branży elektrycznej

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2178192,42 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące

2024-10-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane