Wykonanie instalacji klimatyzacji wraz z instalacją elektryczną zasilania i sterowania w pomieszczeniach biurowych w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa w Łodzi przy al. Piłsudskiego 143 (2).

Sąd Okręgowy w Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00562210
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00562210/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-24 11:53
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4207b780-ea2a-4efd-a2e6-b7e5dc883fb3
Identyfikator
7251042790
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

VENTRA CLIMA INWESTYCJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁódź, PL · lot 0
1 082 400 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00562210 z dnia 2024-10-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie instalacji klimatyzacji wraz z instalacją elektryczną zasilania
i sterowania w pomieszczeniach biurowych w budynku Sądu Rejonowego
dla Łodzi-Widzewa w Łodzi przy al. Piłsudskiego 143 (2).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7251042790

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Dąbrowskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-921

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@lodz.so.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lodz.so.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4207b780-ea2a-4efd-a2e6-b7e5dc883fb3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


sprawowanie wymiaru sprawiedliwości

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie instalacji klimatyzacji wraz z instalacją elektryczną zasilania
i sterowania w pomieszczeniach biurowych w budynku Sądu Rejonowego
dla Łodzi-Widzewa w Łodzi przy al. Piłsudskiego 143 (2).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4207b780-ea2a-4efd-a2e6-b7e5dc883fb3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00562210

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00297739/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Wykonanie instalacji klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa w Łodzi, w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi oraz w budynkach Sądu Rejonowego w Kutnie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00483568

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.XXVII.261.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje następujący zakres:

• Instalacja klimatyzacji
• Instalacja odprowadzania skroplin
• Instalacje elektryczne dla zasilania jednostek zewnętrznych i wewnętrznych systemu klimatyzacji pomieszczeń

Budynek Sądu Rejonowego Łódź-Widzew jest budynkiem pięciokondygnacyjnym (parter, trzy piętra i poddasze użytkowe), podpiwniczonym. Wysokość budynku od powierzchni terenu wynosi ca 21,7m. Budynek klasyfikuje się jako średniowysoki w kategorii zagrożenia ludzi ZLIII Dopuszczalna powierzchnia strefy pożarowej dla takich budynków wynosi 5.000m2.
Ponieważ powierzchnia kondygnacji wynosi 805 m2 brutto pięć kondygnacji (od parteru do strychu) może stanowić jedną strefę pożarową.
Część pomieszczeń posiada instalacje klimatyzacyjne pracujące w układzie 1+1. Urządzenia wewnętrzne ścienne, urządzenia zewnętrzne wiszą na elewacji.
Pomieszczenia sądu zasadniczo posiadają wentylację grawitacyjną. Część pomieszczeń posiada wentylację mechaniczną wywiewną. W instalacji wentylacji nie przewiduje się zmian.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1082400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1238099,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1082400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ventra Clima Inwestycje Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9471964021

7.3.3) Ulica: ul. Zbąszyńska 4

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 91-342

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1082400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 65 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-10-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane