Wykonanie instalacji klimatyzacji (chłodzenia) oraz instalacji zasilania i sterowania urządzeń klimatyzacyjnych w budynkach Sądu Rejonowego w Kutnie przy ul. Spokojnej 2 i ul. Staszica 3.
Sąd Okręgowy w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00562425
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00562425/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-24 12:44
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-116457e2-3ecd-4849-83c7-0b2951d772bb
- Identyfikator
- 7251042790
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00562425 z dnia 2024-10-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie instalacji klimatyzacji (chłodzenia) oraz instalacji zasilania i sterowania urządzeń klimatyzacyjnych w budynkach Sądu Rejonowego
w Kutnie przy ul. Spokojnej 2 i ul. Staszica 3.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7251042790
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Dąbrowskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-921
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: www.zamowienia@lodz.so.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lodz.so.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-116457e2-3ecd-4849-83c7-0b2951d772bb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Sprawowanie wymiaru sprawiedliwości
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie instalacji klimatyzacji (chłodzenia) oraz instalacji zasilania i sterowania urządzeń klimatyzacyjnych w budynkach Sądu Rejonowegow Kutnie przy ul. Spokojnej 2 i ul. Staszica 3.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-116457e2-3ecd-4849-83c7-0b2951d772bb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00562425
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00297739/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Wykonanie instalacji klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa w Łodzi, w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi oraz w budynkach Sądu Rejonowego w Kutnie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00498701
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.XXVII.261.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 861076,55 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie instalacji klimatyzacji (chłodzenia) oraz instalacji zasilania i sterowania urządzeń klimatyzacyjnych w budynkach Sądu Rejonowego w Kutnie na ul. Spokojnej 2 i ul. Staszica 3.
Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje następujący zakres:
• Instalacja klimatyzacji VRF
• Instalacja odprowadzania skroplin
• Instalacje elektryczne dla zasilania jednostek zewnętrznych i wewnętrznych
systemu klimatyzacji pomieszczeń
Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa z STWiOR, przedmiar robót stanowiąca Załącznik 1.0. do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie oznaczone numerem ZP.XXVII.261.13.2024 zostało unieważnione wobec faktu, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.W trakcie przedmiotowego postępowania, po otwarciu ofert i weryfikacji przedmiotowych środków dowodowych została ujawniona wada dokumentacji projektowej, która z punktu widzenia celu i przeznaczenia jest niezgodna z przepisami ustawy Pzp, tj. nie zapewniania zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania Wykonawców.
Stwierdzona przez Zamawiającego wada jest niemożliwa do usunięcia w tym postępowaniu. Konieczne będzie poprawienie błędów występujących w dokumentacji projektowej.
Oznacza to, że błędy w postępowaniu, które miały lub mogły mieć wpływ na jego wynik i są nieusuwalne - skutkują koniecznością unieważnienia postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-10-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |