Usługa przeprowadzenia jednorazowego przeglądu stałego urządzenia gaśniczego gazowego SUGG znajdującego się w serwerowni Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii w Lublinie
Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00563042
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00563042/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-24 15:00
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-509f95a2-868d-4eaa-951c-e82cf0ed703c
- Identyfikator
- 7123412672
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00563042 z dnia 2024-10-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa przeprowadzenia jednorazowego przeglądu stałego urządzenia gaśniczego gazowego SUGG znajdującego się w serwerowni Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii w Lublinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387842118
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mieczysława Karłowicza 4
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-027
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: weronika.dubaniewicz@lcit.lubelskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lcit.ezamawiajacy.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/170168/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa przeprowadzenia jednorazowego przeglądu stałego urządzenia gaśniczego gazowego SUGG znajdującego się w serwerowni Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii w Lublinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-509f95a2-868d-4eaa-951c-e82cf0ed703c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00563042
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00094252/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.41 Przeprowadzenie jednorazowego przeglądu stałego urządzenia gaśniczego gazowego SUGG znajdującego się w serwerowni LCIT
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00479150
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZP.26.1.33.2024.DUB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2795,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu jednorazowego przeglądu stałego urządzenia gaśniczego gazowego SUGG znajdującego się w serwerowni Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii w Lublinie.
2. Usługa zostanie przeprowadzona w jednym pomieszczeniu (serwerownia) w którym znajduje się jeden zbiornik z gazem oraz centrala automatycznego gaszenia IGNIS 1520M.
Przegląd wykonany zostanie w lokalizacji na terenie Lublina. Konkretny adres wskazany zostanie Wykonawcy po podpisaniu Umowy.
Zamawiający zapewni dostęp do miejsca wykonywania przeglądów w terminie ustalonym z Wykonawcą.
3. Z przeprowadzonego przeglądu Wykonawca zobowiązany będzie sporządzić i przekazać Zamawiającemu protokół lub protokoły w formie papierowej lub elektronicznej obejmujące co najmniej:
1) informację o lokalizacji, której dotyczył przegląd;
2) datę wykonania przeglądu;
3) wymienienie wykonanych w ramach przeglądu czynności;
4) informację czy urządzenie nadaje się do dalszej eksploatacji;
5) adnotacje o elementach urządzenia kwalifikujących się do naprawy lub wymiany oraz inne spostrzeżenia i wnioski dotyczące Urządzeń;
6) podpis Wykonawcy (w przypadku formy elektronicznej wymagany jest podpis elektroniczny).
4. W przypadku stwierdzenia podczas przeglądu konieczności wymiany podzespołów lub części innych niż opisane w OPZ, Wykonawca zobowiązany będzie do wykazania w protokole szczegółowych informacji o podzespołach lub częściach podlegających wymianie wraz z ich wyceną.
5. Koszt podzespołów, o których mowa w ust. 4 ponosi Zamawiający, który zastrzega sobie możliwość zlecenia wykonania czynności wymiany dowolnemu innemu podmiotowi. W przypadku zlecenia wymiany Wykonawcy, Strony ustalą odrębnie sposób rozliczenia za taką usługę.
6. Wykonawca udzieli co najmniej 6-miesięcznej gwarancji na wymienione materiały eksploatacyjne i prace związane z wykonaniem przeglądu serwisowo-konserwacyjnego.
7. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Istotnych postanowieniach umowy, które stanowią Załącznik nr 3 do SWZ oraz w treści Opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50413200-5 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu gaśniczego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w ogłoszonym postepowaniu w dniu 30 sierpnia 2024 r. prowadzonym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy w trybie podstawowym bez negocjacji pn. Usługa przeprowadzenia jednorazowego przeglądu stałego urządzenia gaśniczego gazowego SUGG znajdującego się w serwerowni Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii w Lublinie, o znaku sprawy: OZP.26.1.33.2024.DUB, postawił warunek, który nie odpowiada przedmiotowi zamówienia.Zamawiający w treści Rozdziału V Specyfikacji Warunków Zamówienia dalej „SWZ” postawił między innymi następujący warunek udziału w postępowaniu:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności technicznej lub zawodowej
Określenie warunków:
Wykonawca spełni ten warunek jeżeli wykaże że:
a) dysponuje lub będzie dysponował osobami skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnymi za świadczenie usługi, posiadającymi kwalifikacje zawodowe, uprawnienia, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia,
tj.:
• co najmniej dwie osoby wykonujące bezpośrednio przeglądy serwisowokonserwacyjne
▪ które posiadają uprawnienia elektryczne E1 do obsługi, eksploatacji, konserwacji, remontów, montażu, prac kontrolno-pomiarowe urządzeń
i zespołów prądotwórczych; urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu nie wyżej niż 1kV lub powyżej, urządzeń do elektrolizy, urządzeń elektrotermicznych, sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego, zespołów prądotwórczych o mocy powyżej 50kW, elektrycznych sieć trakcyjnych, elektrycznych urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym, aparatur kontrolno-pomiarowych;
▪ są przeszkolone w zakresie obsługi i serwisu urządzeń klimatyzacyjnych;
Zamawiający na etapie oceny ofert powziął informację, iż określony warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej dotyczący kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia osoby skierowanej do jego realizacji, tj. „co najmniej dwie osoby wykonujące bezpośrednio przeglądy serwisowo-konserwacyjne są przeszkolone w zakresie obsługi i serwisu urządzeń klimatyzacyjnych” nie wiąże się bezpośrednio z zakresem przedmiotowego postępowania i zapis stanowił błąd Zamawiającego.
Zamawiający na obecnym etapie postępowania nie może zmienić treści SWZ. W zaistniałej sytuacji Zamawiający nie może dokonać zmiany ani poprawy omyłki w treści SWZ co powoduje, że postępowanie obarczone jest wadą, która jest trwała i nieusuwalna. Postawienie warunku, niezgodnego z zamierzonym do osiągnięcia celem Zamawiającego, mogło zdecydowanie ograniczyć konkurencję w postępowaniu i zniechęcić potencjalnych Wykonawców, posiadających pozostałe wymagane uprawnienia wskazane w przedmiotowym postępowaniu. W ocenie Zamawiającego w opisanej sytuacji postawienie w dokumentach zamówienia nadmiarowego warunku, nieodpowiadającego potrzebom Zamawiającego, w znaczny sposób utrudnia i ogranicza konkurencję. Zamawiający obowiązany jest do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Ww. przesłanka unieważnienia postępowania składa się z trzech okoliczności, których łączne wystąpienie skutkuje obowiązkiem zastosowania art. 255 ust. 1 ustawy.
Opisana wyżej wada postępowania jest uchybieniem proceduralnym, która na tym etapie postępowania jest nieusuwalna i niepodlegająca poprawieniu.
Mając powyższe na uwadze, Zamawiający zdecydował o unieważnieniu niniejszego postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy, jako obarczonego niemożliwą do usunięcia i niemożliwą do poprawienia na obecnym etapie postępowania wadą, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Podstawą unieważnienia postępowania jest wadliwe opisanie warunków udziału w postępowaniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2024-10-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |