Przebudowa drogi leśnej nr inw. 242/558 w Leśnictwie Korniaktów – II postępowanie

NADLEŚNICTWO LEŻAJSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00563518
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00563518/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-25 08:40
Lokalizacja
Leżajsk, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5c6f6670-3931-11ef-b37c-4e696a6d8c25
Identyfikator
8160002354
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty odwadniające

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ PIEKUTŁOWISKO 346, 36-053 KAMIEŃ, PL · lot 0
688 871,25 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00563518 z dnia 2024-10-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi leśnej nr inw. 242/558 w Leśnictwie Korniaktów – II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO LEŻAJSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690026999

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tomasza Michałka 48

1.5.2.) Miejscowość: Leżajsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-300

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 17 242 06 01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lezajsk@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.lezajsk.krosno.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_lezajsk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi leśnej nr inw. 242/558 w Leśnictwie Korniaktów – II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c6f6670-3931-11ef-b37c-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00563518

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00494670/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Przebudowa drogi leśnej nr inw. 242/558 w Leśnictwie Korniaktów – II postępowanie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00487247

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: S.270.1.7.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia:
1) W ramach przebudowy drogi leśnej nr inw 242/558 położonej w Leśnictwie Korniaktów planuje się:
- roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza,
- mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w gruncie kat. I-IV,
- Podbudowa z kruszywa łamanego 31,5/63mm grubości 15 cm po zagęszczeniu (dotyczy jezdni, mijanek, zjazdów),
- nawierzchnia z tłucznia kamiennego – warstwa górna, grubość po zagęszczeniu 10 cm, kruszywo łamane 0/31,5mm wraz z zamiłowaniem (dotyczy jezdni, mijanek, zjazdów, placów składowych),
- odmulenie dna rowów bez naruszania skarp, głębokość do 25 cm z rozplantowaniem urobku,
- pobocza gruntowe z gruntu pozyskanego na terenie budowy, szerokość 0,75m.
Długość remontowanej drogi wynosi 2570 m, szerokość jezdni 3,50 m, szerokość korony drogi ok. 5,0 m.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera przedmiar robót, tj.: załącznik nr 12 do SWZ, STWiORB załącznik nr 13 do SWZ oraz dokumentacja techniczna załącznik nr 14 do SWZ.
Lokalizacja drogi leśnej położona jest na działkach o nr ewid. gr.: 505, 506, 507, 508, 509 położone w miejscowości Korniaktów Północny, Gmina Białobrzegi oraz nieruchomości o nr ewid. gr.: 2995, 2994, 2992, 2991 położone w miejscowości Budy Łańcuckie, Gmina Białobrzegi.
Oddziały leśne – 127, 126, 125, 124, 123, 136, 135, 134, 133.
Przebudowa ww. drogi leśnej zaczyna i kończy się na skrzyżowaniu z innymi drogami leśnymi. Zamawiający zachęca do skorzystania ze strony Banku Danych o Lasach celem rzetelnego przygotowania oferty i zapoznaniem się z lokalizacją robót budowlanych. Adres strony internetowej: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
Przedmiot zamówienia zostanie wykonany z materiałów Wykonawcy. Wyroby budowlane stosowane w trakcie wykonywania robót budowlanych mają spełniać wymagania polskich przepisów prawa, a Wykonawca będzie posiadał dokumenty potwierdzające, że zostały one wprowadzone do obrotu zgodnie z ustawą o wyrobach budowlanych i posiadają odpowiednie parametry. Zamawiający przewiduje bieżące kontrole wykonywania robót. W celu zapewnienia współpracy z Wykonawcą i prowadzenia kontroli wykonanych robót. Kontroli w szczególności będą podlegały:
a) stosowane wyroby budowlane w odniesieniu do dokumentów potwierdzających ich dopuszczenie do obrotu oraz zgodności parametrów z opisem specyfikacji technicznej,
b) wyroby budowlane lub elementy wytworzone na budowie,
c) jakość i dokładność wykonania prac,
d) sposób wykonania przedmiotu umowy w aspekcie zgodności wykonania z umową.
Zamawiający ustala następujące rodzaje odbiorów:
a) odbiór robót zanikających i ulegających zakryciu (w trakcie wykonywania robót) - jeżeli takowe będą występowały,
b) odbiór końcowy (przekazanie Zamawiającemu gotowego obiektu).
Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części i nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ponieważ roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia stanowią jedną i nierozerwalną całość pod względem gospodarczym, technicznym i funkcjonalnym. Przebudowa dotyczy jednego obiektu budowlanego, jednej drogi leśnej. W zakresie zadania zaplanowano szereg robót. Podział zadania na części jest niezasadny z uwagi na nadmierne koszty wykonania zamówienia, w tym m.in. koszt zabezpieczenia wykonanych robót, dozoru i naprawy ewentualnych usterek oraz trudności w skoordynowaniu działań różnych wykonawców, co
skutkowałoby nieprawidłową realizacją zamówienia. Jeden generalny wykonawca we właściwym czasie wykona odpowiednie prace składające sią na przedmiot zamówienia, właściwie skoordynuje roboty, zadba o należyte wykończenie prac. Złożona oferta musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ.
Termin zakończenia robót budowlanych: zakończenie całego zakresu robót nastąpi w terminie do 2 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji umowy, jednak nie dłużej niż do dnia 16.12.2024 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45232452-5 - Roboty odwadniające

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 688871,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 913823,21 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 688871,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REMET BUILDING PAWEŁ PIEKUT

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5170144278

7.3.4) Miejscowość: ŁOWISKO 346, 36-053 KAMIEŃ

7.3.5) Kod pocztowy: 36-053

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 688871,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-16

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Dotyczy: „Przebudowa drogi leśnej nr inw. 242/558 w Leśnictwie Korniaktów” - II postępowanie, znak sprawy: S.270.1.7.2024.
Wartość umowy: 560 057,93 zł netto, 688 871,25 zł brutto.
2024-10-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane